Se skluzem z úterního večera

Text začínající druhým odstavcem jsem napsal včera na pokoji na noťasu. Měl jsem trošku nabitější plán (či měl jsem mít) než abych si zašel serfovat… i datum jsem nastavil zpětně, tak se prosím nediv a nečerti, že tenhle text tu včera natuty nebyl.

Dlouho se mi nestalo, abych si psal něco do „zásoby“. Teď totiž sedím u sebe na pokoji a abych si na chvilku odpočinul od matematiky, tak si tady datlím do texťáku. Na nové klávesnici. Oblečen do nových sluchátek (viz Tatabojs – Vlezlá). Nové repráčky mám odpojedné, nehodlám tady vyřvávat hudbu, když se učí i jakub. Co mám ještě nového? PCMCIA kartu do noťasu, wi-fi adaptér. Pro bezdrát… který si stejně aktivuju asi až příští týden, protože se s obtížemi dostanu ve vhodný čas na žižkov. Jenže musím pro zápisový list… uvidíme.

Je úterý večer.

Jízda sem byla celkem komfortní. Před pátou ráno jsem se neprobudil, protože to by značilo, že jsem spal :) Ale ano, spal jsem, ale po probuzení jsem si tak nepřipadal… jako bych jen ležel se zavřenýma očima. Nepřidá to optimismu… pak jsem se trochu zapomněl doma, narval jsem totiž jak bágl tak noťas do poloprázdné cestovky, a koukl na hodiny: 5:15… nejvyšší čas jít na autobus. Rychle jsem se obul, oblékl bundu, vyšel před dům… a před nosem mi mlhžnou tmou projel autobus. Na zastávku takových dvě stě metrů a více jak tři lidi tam čekat nebudou… drapsl jsem cestovku pod rameno, zatnul zuby a usprintoval to :)

Zastávka v city opět plná, opět jsem nastupoval později, a opět si sedl k čikitě. Moc jsme si tentokrát nepovídali, jen o zážitcích z prázdnin, ona mi ukázala fotky svého synovce a pod… oba jsme pak až do jihlavy pospávali, a já od jihlavy dál natvrdo. Probuzení do prahy…

Na kolej jsem to vzal jinudy a přišla mi smska od zuzky, že bychom si večer mohli zajít na Příběh žraloka. Přiznávám, že tenhle výběr filmu mě právě dvakrát nenadchnul, ale když jsem si představil večer strávený na pokoji s bandou nebo večer strávený se zuzkou a dančou v kině, byl jsem rozhodnutý cobydup. Sorry, kluci :)

Pro tentokrát jsem se vykašlal na přednášku z programování v javě. Jednak bych tam usnul (ne poprvé), druhak jsem měl ppt prezentaci na noťasu. Informatici tyhle materiály dávají na net. No a proč sedět na přednášce a nechat si ho promítat, když můžu sedět na pokoji a promítat si ho sám? To je celkem rozumný řešení :) Zkouknul jsem to u oběda a měl hodinu a půl na víc. A co jsem vůbec dělal? Jo, jel do CzechComputeru nakoupit zmniňované součástky z prvního odstavce. Za 1200,–… to jde.

Na film jsme vyrazili někdy po šesté hodině, zuzka potřebovala ještě nakoupit pár nezbytností (4 mandarinky, tři dalamánky, sirup a kartáček). Šli jsme jen my dva, danča je ještě doma. Možná i v tento okamžik (úterý 17:50). Metrem na ipák, pak šalinou na Anděla… tam v kerfůru nakoupit (do někomu ukradeného košíku) a přes ulici do vyliž si nema. Bylo ještě brzy, zůstali jsme na prostranství před kinem… takhle k večeru jeden z nejkouzelnějších koutů prahy. Hned jsem vytáhl foťák a fotil… a říkám si, že jsem ty fotky ještě neviděl. Tak až dopíšu…

Příběh žraloka je skvělá komedie. S Hledá se Nemo to má společnou jen podmořskou krajinu, jinak nic. Ale chechtal jsem se u toho fest. V sále nás bylo osm, mimochodem. A kupodivu všichni starší než my. Možná protože projekce s dabingem (== pro děcka) byla dříve. Ale příjemný zážitek…

A pak jsem občas na chvilku přestal sledovat dění na plátně a zapřemýšlel nad tím, že sedím v pohodlném křesílku, v přítmí… vedle fajn holky. Poprvé jsem byl s někým v kině.

Cesta zpátky na chodov nám zabrala hodinu. S přihlédnutím k tomuhle tady čas strašně letí… poděkoval jsem jí za fajn večer a šel na pokoj. Tam kluci sledovali Fahrenheit 911, tak jsem se přidal a dojedl večeři… a pak? Ani nevím… spát se šlo někdy k druhé hodině.

Právě odešel jakub a ondra… na olšanské hřbitovy. Ondra rozjímat, jakub lovit fotky a zombie. Měl jsem možná jít také, protože plánovaný promítací večer se zuzkou a dančou padl. Doba ledová nebude… tak mám celý večer a celou noc na matematiku. Pak proč na mě dnes padají takové deprese…

Deprese je samozřejmé silné slovo, ale dnešek mi přijde docela… smutný. Vstávat ke dvanácté, nemít objednaný oběd (== polívka ze sáčku), za okny podzim. Pak ještě nemilé objevení domácího úkolu do programování, ze kterého jsem stihl sotva polovinu a uploadl jej na projektový disk s tím, že jsem prostě přehlédl druhý úkol. Ale třeba soused vedle mě se tímhle ani neobtěžoval.

Vedle klávesnice mi stojí šálek kávy. Po dlouhé době… těším se, až se napiju. Ale chvilku to potrvá, nemusím si rovnou spálit držku.

Poslouchám Sto zvířat – Jak zmírnit čas… kouzelné. Až budu mít čas, projedu všechna jakubova dývka s hudbou. Protože se to vyplatí… ale Tatabojs to jistí.

Skáču od blbostí k blbostem… možná jen nechci zavřít texťák a vrátit se k matematice. Měl bych…

V průběhu programování si můžeme serfovat podle libosti, ale na napsání spotu to není. Tak jsem si jen přečetl tu spoustu kometnářů… ale odpovědět na ně nebylo co. Nebo se mi nechtělo? Lépe se odpovídá na jeden než na dvacet. To už pak totiž nemá cenu… a tak mi tak přijde, jako bych vždy něco napsal, příští den přečetl komentáře, a rovnou zase něco napsal, aniž bych na nějaký z nich odepsal… nemějte mi to za zlé, že nereaguju na vaše názory, ale opravdu je to docela komplikovaný… pocit? Jiné slovo mě nenapadá.

A tak jsem si tu tlamu stejně spálil… asi si pustím kousek nějakého filmu a dopiju to u něj. Pak zpátky k matice… mám na ni celou noc. A kdy tohle uploadnu, to ti nepovím… buď zítra před makroekem (že bych šel nejdříve na hodinku na net), nebo až někdy… po setmění. a co na nás tam čeká, do sedel, všichni zdraví na povel a cesta trvá krátce, vybírej, hlavu na oprátce, kupředu, anebo zrádce… Kdo mi poví písničku?

před 17 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | alcarin | před 17 roky

armáda? divokej bill… nechce se mi hledat billovský playlist, abych si byla jistá.

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

sikulka.

reagovat

3 | J.R. | před 17 roky

Oscar Wilde byl preferencí homosexuál. Co mohl opravdu vědět o ženách?

reagovat

4 | lucka | před 17 roky | lucousek.wz.cz

jj, btw. když pojedeš někam dál a máš možnost volby tramvaj/metro, metro je vždycky rychlejší ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.