Speciální hudební mix a čokoláda k tomu

Obvykle mám ve winampu všechny mp3ojky a nechávám náhodný výběr. Zvláštní zvyk. Ale tak dávný, že už ani nevím, kdy jsem s tím začal. Ovšem poslední dobou jej často narušuje nadvláda posledního alba Madonny a dvou alb od The Killers. A dnes? Speciální mix asi třiceti písniček, co mi při procházení seznamu padly do oka. Již pár dní mi pomáhají se statistikou.

:music: Modest Mouse – Dashboard dohrálo, Manu Chao – Me Gustas Tu začíná.

A jak nyní ivonce přes ajsko vysvětluji, vzal jsem doma dlouhou čokoládu, co jsem dostal, nalámal ji na políčka, nasypal do sáčku a dovezl do prahy. Udělám si před spaním potěšení.

Takže tak. Vrátím-li se k nedělnímu blogování o sexu, musím se pousmát nad jednou poznámkou kdesi přečtenou: „Konečně řetězovka, která není o hovnu.“ Tesat do kamene. :music: Todomondo – Liubi, Liubi, I love you Psal jsem, jak mi z toho všeho bylo smutno. Nešťastně pochopeno, ale byl to pocit okamžiku. Z odstupu dne či dvou… zvláštní a výjimečná akce. Už pro tu mnohdy odzbrojující upřímnost. Za sebe ailyn a charlotce děkuji.

:music: The Prostitutes – Sunshine

Čokoládu už nebudu. Být holka, snědl jsem si svůj půlroční příděl :) Na úvod dnešního znásilnění českého jazyka bych rád vzpomněl několik střípků, které by možná zapadly – tedy určitě by zapadly. :music: Royksöpp – What Else Is There. Teda, vzpomínám si jen na jednu. Jeden.

Je to asi tři týdny zpátky, co jsem s ivonkou přijel domů. Kimča neseděl za oknem, dveře pod domem zavřené, tak je hergot někdo doma nebo ne? Odemkl jsem, uvnitř rozsvíceno a pod pootevřenými dveřmi na konci chodby (místnost s pračkou + další místnost s wc) nějaký pohyb stínu. Někdo je na záchodě, řekl jsem si a dál to neřešil, natož abych vyrušoval :) S ivonkou jsme vyšli do patra, poshazovali tašky, postavili si na kafe, usadili se ke stolu, já koukal do novin… a čtvrt hodiny nic, v domě ani pohyb. Inu, vzal jsem mobil, zavolal mámě a ta že jsou s tátou a kimčou právě v lese, ale že už jdou zpátky. Asi jsem ani nic rozumného neodpověděl a zavěsil jsem. Patnáct minut jsem byl na 100% přesvědčen, že dole je někdo z rodiny. Teď jsem měl na 100% jistotu, že tam není nikdo z rodiny. Vstal jsem, v kuchyni si vybral nůž ani příliš velký ani směšně malý a sešel potichu do přízemí, k na pár centimetrů pootevřeným dveřím. Co dělat? Jediné, nad čím jsem přemýšlel, že se musím připravit na cokoli. Samozřejmě jsem si neplánoval, jestli bodnu nebo ne, ale když už by se moje temné myšlenky vyplnily, tak já nesměl být ten překvapený. Vnitřní obrnění proti čemukoli, co za těmi dveřmi čeká. Protože pohyboval-li se tam předtím stín (jak jsem pode dveřmi určitě viděl), muselo tam něco být. S nožem za zády jsem kopl do dveří a ty prudce odhalily prázdnou místnost. Přízemí má místností více, vetřelec měl spoustu času se neslyšně přemístit. Podobně jsem prudce pozotevíral dveře ostatních místností a dle očekávání nikoho nenašel. Je to už dlouho, ale pamatuji si to stále právě proto, jak silně jsem byl přesvědčen, že v té místnosti musel někdo být, že se tam pohyb stínu nemohl udělat jen tak sám. Nakonec ani za tamějším oknem není nic, co by to mohlo způsobit, větvě či cokoli jiného.

:music: Flipsyde – Trumpets

Podobně jsem v pondělí umýval v prázdném domě nádobí, vnímal ticho v domě a náhle do něj vstoupil hluk z obýváku. Nebylo to obyčejné prasknutí nábytku či cvaknutí čehokoli, ale více nesourodých zvuků po sobě. Podezřelých zvuků. Ruka od pěny svírala za zády nůž, neslyšně jsem vešel do obýváku. Jsou to zvláštní pocity. Šlahoun vinné révy v poryvech větru narážel do okna.

[o pár hodin později]

Teď se po letech na dvě hodiny stavil jakub, pak došel i hágen, nakonec se vrátil ztracený syn ondra (bez webu) a teď už to tady všechno spí.

Tak si budu chvilenku číst Boleslava, příběh bratrovraha a zítra vstanu do statistiky. Už se mi to blíží. Sedm dní.

před 14 roky | Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | Charlotte | před 14 roky

úplná akční historka :-)

reagovat

2 | ailyn | před 14 roky

to je napínavé jak malé trenky (slovy sibiřana) 8-O

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.