Táborák na kopci

Je to taková krásná lokalitka… vesnice leží v údolí sevřeném lesy, ale stačí vylézt na jeden z kopců (a z lesa) a stojíme nad jiným údolím a k obzoru se táhnoucími loukami. A nikde nikdo, civilizace je v tahu, jen předkové předků kdysi mezi loukami navršily kopce kamení vybrané z drsných polí Vysočiny, jež nikomu nedá nic zadarmo… jeden takový kopeček uprostřed louky obrostl lískami, břízami, šípky, plevelem, lavičkami, ohništěm… občas si tento kousek země přivlastníme, z blízkého lesa dotáhneme dříví a utáboříme se. Včera nás to napadlo, dnes došlo na realizaci.

Přes smsky jsem účast navrhl ivce a ta souhlasila. Díky této větě hledám kolem sebe mobil, levou kapsu kalhot netíží, do báglu jsem jej neschoval… a na monitoru mi už visí poznámkový papír, který si ráno přečtu a půjdu si pro mobil. Mobil v autě.

V autě proto, neb bylo nutno ivku dovézt a odvézt. S radostí, samozřejmě. V devět jsme všichni před domem, já, ivka, sestra a dj s vojtou. Vojtovi v báglu cinkají dva lahváče a dj se ohání pánvičkou. Holt neměl doma párky, tak si vzal s sebou pánvičku, slaninu a pět vajíček. Věděl jsem to předem a nerozmlouval jsem mu to, aby byla zábava. A byla ;)

Dřevo jsem připravil k večeru sám, dj mi přijel pomoci až ke konci. Hromada nalámaných klacků, že by si jeden myslel, kdoví jak dlouho nám to nevydrží… a kdepak, od devíti do půlnoci a byla v tahu. V atmosféře.

Nevím, co k našemu posezení psát… hovor nestál, dj s vojtou a sestrou v neustálé diskuzi o čemkoli, djova akrobatická čísla s pánví a vajíčky, vzpomínání na všechny možné akce, konzumace doneseného proviantu, moje strašení s foťákem, ale většina fotek je na houby, nedoostřených… ve tmě a v kouři, nemůžu se divit. Ale pár jich mám, na jedné se ivka směje a já ještě s úsměvem na rtech začínal psát tento text.

Už zbýval jen dejf, jenž vyjel z brna ve chvíli, kdy my došli na kopec. A dorazil. Autem. V tom „jeho“ volvu si to mohl dovolit, onu cestu využívají jen koně a traktory… a náhle se zaposloucháme do zvuku týraného motoru, z lesa se vyřítí reflektory a na kopeček se po zrosené trávě šplhá autí… se řvoucím motorem se trápí na místě :) Vystoupí dejf. Alespoň bylo jasné, jak se dostaneme domů :)

Viděl jsem nejkrásnější meteorit, co si pomatuji. Žádný světelný smog, jen čisté nebe nad hlavou… pokud člověk na chvíli odešel od ohně, viděl celý vesmír. Nepřemýšlel jsem nad tím, jen periferně zahlédl rudou čáru po nebi, zvednu hlavu a v ten okamžik padající hvězda explodovala do modrého výbuchu… chvíli jsem ani neměl slov, nedokázal to popsat. Jen s otevřenou pusou hleděl na nebe… a nikomu nepovím, co jsem si přál. Jak bych mohl? :)

Pálí mě oči a smrdím kouřem. Jako téměř každý pátek :) Ale tentokrát to není z dízy a z cigaretového smradu… z údolí k nám dolehl křik opilých dízařů, ale rozhodně jsem byl dnes mnohem raději na kopci s partou než na díze s partou. Bylo to takové… nevím. Příjemné. Obzvlášť s ivkou. Nádherný večer.

Co si vzpomínám, ještě jsem v průběhu noci radil sirence, co dělat se zkolabovanými windowsy. Vytažení zástrčky ze sítě je vždy ponaučí, i dnes to zabralo ;)

Půl jedné, již nebylo co přihazovat do ohně a ani přiopilý dj se do lesa na klacky nehrnul. Balíme fidlátka, do ohně lijeme šest litrů vody, kterou si s sebou za tímto účelem nosíme… nedovedu si představit náhodu, díky které by toto ohniště mohlo v průběhu noci ještě chytnout. Dejf nás naloží do své káry, vojta dopředu, já sestra a ivka dozadu, dj do kufru. Bože… tahle pětiminutová jízda vstoupí do historie našich k dobru dávaných historek, ještě naše vnoučata se jí budou bavit. Nepřekonatelný cirkus, v některých okamžicích muselo být vše nepřipevněné ve stavu beztíže, také jsme prostor brzy vydýchali a dejfovi se mlžilo čelní sklo, skláněl se tedy nad volantem jak pirát silnic, vojta vpředu byl zaúkolován držením jakéhosi čudlu, díky čemuž se prý zvedala zadní náprava a my přestali škrtat podvozkem o zem. Téměř celou cestu na jedné straně strmý sráz, na druhé nebezpečně ostré a blízké skály… smáli jsme se jako o život. Jen ta Smrt byla blízko, blizoučko.

Postávání před domem, loučení… zavést ivku domů, můj poslední dnešní úkol. Podezřelé, proč tak rád řídím v noci. Málo aut? Tma? Osamělost? Nevím… pohodlně se uvelebila v sedadle a mlčela, kdo by si chtěl také po dlouhém dni (brigádničí) povídat? Pustil jsem sestřinu kazetu a mezi modlením, aby příští song nebyla nějaká její ujetá piovina, stíhal i řídit. Ona sestra opravdu neumí namixovat kazetu do auta. I kdyby byla celá dobrá, tak ji zničí naprosto kýčovité… Killing me softly. Do auta! Bože!

Cesta zpátky byla mírně ujetá, mezi vesnicemi felicii ženu co to dá a před značkami začátek vesnice zpomaluji na dvaceti metrech třeba o padesát kilometrů v hodině. Pokud to vůbec jde… a vzorových padesát v hodině přes dědinu. Konec vesnice a plyn k podlaze. Díky bohu za felicii. Lítat s rychlým autem, brzy bych dolítal. Kdyby naši věděli…

Říkám si, že bych si mohl zahrát Half-Lifa… vstával jsem ve dvanáct, takže co na tom? :) Je teprve půl třetí.

před 17 roky | Akce | 6 komentářů

Komentáře

1 | juneau | před 17 roky

No, a ted uz je pul pate… Half-Life, hra se syndromem „posledni kolo a jdu spat“ ;)

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

jo a venku uz je svetlo… davno.

reagovat

3 | Charlotte | před 17 roky | arogant-angel.wz.cz

Nádherná romantika… Taky bych někam vyrazila, ale vzhledem k práci mám smůlu:-(

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

pokud jde o me, tak mam neschopenku. pristi tyden mam taky utrum…

reagovat

5 | Lukyn.cz | před 17 roky | sweb.cz/skladiste.postrehu

Nechci dělat chytrýho, ale meteorit jsi vidět nemoh', jinak bys možná psal, že jsi ho dal Ivce pro štěstí. Teda pokud by nebyl moc těžkej. ;) A když už jsem u těch meteorů, tak se vždycky těšim na noc 12./13. srpence. Už pár let se chystám na to, abych viděl meteorický roj. To padaj' meteory nejméně každou minutu. Dodnes jsem nic takového neviděl, protože jsem buď usnul nebo bylo zataženo. :(

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

meteorit… hele, nedelej chytryho, jo? ;) a btv na tu noc se taky tesim, minule jsem totiz nevidel ani jednoho.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.