Tak zase jednou pár ranních slov

Hups, ono už bude půl dvanácté :) To pes nežral… no ale ráno jsem vstával (10:00). To jsem totiž potřeboval zastihnout svého profesora na konzultačních hodinách a obhájit javáckou hru.

A tu jsem úspěšně obhájil. Opět s některými připomínkami, ale co naděláš. Teď tu sedím v hale, serfuju, mejluju… a zjišťuji, že ze včerejší sociny jsem dostal 26b. ze 40. Milé… a neuvěřitelné. Takže budu psát seminárku… a pak mám zápočet. Opravdu ale nevím, jak je možné, že mám tolik bodů… když jsem jich čekal šest. Inu… ne že by mi to vadilo :)

Včera jsem po blognutí došel a pokoj, připravoval si jídlo… a někdo klepe. Většinou to bývají breberky z vedlejšího pokoje (které většinou také utečou), ale tentokrát tam stály dvě seriózní slečny.

„To vy prodáváte tu vodnici?“ zeptala se mě jedna z nich. „Vo-co?“ „No, vodárnu, vodní dýmku,“ odpověděla. „Jako my? Holky, v tomhle pokoji se podepisuje celibát a vy tu hledáte vodní dýmku?“ kontroval jsem :) „No, dole na nástěnce máte přece inzerát,“ jala se jedna z nich vysvětlovat. „My? Inzerát? Ale… hele, a byl napsanej tímhle písmem?“ ukázal jsem na jednu kresbu, kterými nás breberky obšťastnily. Zda je to odpovídající písmo, to už holky nevěděly. Zašel jsem se tedy s danem dolů na nástěnku podívat a tam se skvěl velký inzerát, že pokoj 506 prodává vodní dýmku (jako nová!) za pět stovek a stejně tak dingeridoo… tak jsem jen přepsal číslo pokoje na 507 :)

Se zuzkou jsem vyrazil na 19:15 na Polární expres. Vím, že po tomhle filmu strašně toužila, tak jsem ani nijak hlasitě nenavrhoval Úžasňákovi, které mám tak jako tak na disku. Dojeli jsme na anděla, nechali si potřetí cvaknou kartičky opravňující nás (do konce roku!) na čtvrtý film zdarma… a odběhli do kerfůru koupit: knedlu, litr pepsi a dvě balení sušených banánů. Bez komentáře :)

V sále jsme byli až do ztlumení světel sami. Dva lidi. Soukromé promítání ale nevyšlo, neboť nakonec se tam ještě dalších šest lidí objevilo. Samé páry… ale ti dva kluci, co šli na takový film společně, mi přišli… trochu divní ;)

Nečekal jsem zázrak, ale co mě nadchlo jako první, tak to čeština. Ne dabbing. Ale čestina ve filmu… díky tomu, že je tento film komplet v pc grafice, tak asi nějaká technologie umožňuje editovat určité texty v něm. Třeba nápis na jízdence. Proč na jízdence? Protože před domem jednoho pochybovačného chlapce zastaví o Štedré noci Polární expres. Vlak, který veze děti na severní pól, aby se podívali na Santu. A chlapec do vlaku, v němž šéfuje průvodčí ala digitální Tom Hanks, nasedne. Dobrodružství začíná.

Co mě nadchlo úplně nejvíce, tak to možnosti digitální technologie… tenhle kouzelný vlak samozřejmě vymetal kdejakou krkolomnou zatáčku, svištěl z kopce se sklonem 170 stupňů (není maximum devadesát???), šupajdil si to po zamrzlém jezeře… dech se mi chvílemi tajil, to ano.

Škoda jen toho, že nám středoevropanům americké vánoce zase tak moc neřeknou, protože jinak by byl dojem z filmu naprosto bombastický :)

Samozřejmě zastávka anděl, čekání na šalinu. V těch má zuzka větší přehled, tak jsem se jen vždy zeptal, zda je ta dojíždějící naše… „Vypadá snad jako polární expres? NE!“ :) Kouzelný :)

Tohle byl vážně úžasný večer.

Na koleji kluci právě rozkoukali svět zítřka, takže jsem viděl i druhý skvělý film, po kterém jsem toužil. Spát se šlo někdy k jedné v noci, do rána opět x živých snů, před desátou probuzení… dnes už sem odpoledne po programování nepolezu, hned se vrátím na kolej a budu drtit právo. Začíná mi tikat čas… ale kupodivu mi to právo nepřijde tak obtížné. Jde prostě jen o to se to naučit. Jen naučit… snad jsem na nic nezapomněl.

před 17 roky | Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | Raul | před 17 roky

po polarnim expresu netouzim, ale po svete zitrku ano ;)

reagovat

2 | ks | před 17 roky

svět zítřka nic moc, zato polární expres v 3d provedení super! (ten sklon byl 179 :) jasně vedou úžasňákovi, doporučuju je zhlídnout v kině, protože na monitoru to jaksi není ono..

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

vedel jsem, ze to neni 170, ale nejake podobne cislo, ale nez to tipovat… :)

a na uzasnakovi bych sel taky radeji do kina, jenze ve ctvrtek, kdy mame posledni sanci spolecne nekam jit, budou davat premieru Dannyho partaku II, tak asi pujdem na to (danca by tenhle film rada vydela, tak ji mozna vytahneme)… hendikep je, ze jsem nevidel jednicku. ale co… jsou to jen filmy :)

reagovat

4 | Max-Wesslo | před 17 roky

‚vydela‘? styd se:)

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

hm… stydim se :)

reagovat

6 | tap | před 17 roky | tap.danielka.net

i/y si klidne plet, to je tvoje vec, ale na didgeridoo mi nesahej! prej „dingeridoo“… och! HONEM, VODU!!! udelalo se mi nevolno. abych tak rekl, mam kyselo v pusince… vis, sem na tyto zalezitosti krajne alegricky ;)

reagovat

7 | Anche | před 17 roky

tap:dyk to je docela srandovní:))

reagovat

8 | tap | před 17 roky | tap.danielka.net

dyk ja to nemyslel nijak zle ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.