Tak zase jednou...

Včera jsem na psaní neměl moc náladu, rozladěný z budoucího učení… věděl jsem o dvou písemkách. A místo učení, svědomitého učení,… jsem si četl. Marťanská kronika od Raye Bradburyho. Zajímavé čtení. Zpočátku mi ujetá popisnost martského světa mírně vadila, říkal jsem si, co je to za scifistu, kterému ujel vlak… ale v celkovém kontextu už jeho výmysly z úvodu docela sedí.

Připadá mi, že kdybych se ožral a napsal sloh na téma Život na planetě Štrůdl, tak to bude pouze prolog Marťanské kroniky :) Jenže mě to chytlo, a četbě padla za oběť hodinka dvě předspánku, kdy se většinou učím. Přece tu češtinu nebudeme psát ve čtvrtek, ona to nechá na pátek… nenechala, potvůrka :) Dutej jak bambusová hůlka… ale co, patřím k těm postiženým, kteří si spoustu věcí pomatují z hodin a tohle taky není právě protivná látka (poezie po 1945)… ale že bych se pod ten výtvor s radostí podepsal, to taky ne.

V mailboxu na mě včera čekalo upozornění od radka, ať přes den nepřetěžuju linku. Jistě, přes den bych stahovat neměl, jenže (a to mě podržte), přes den je to mnohem rychlejší než přes noc. Nechápu. Přetěžovat linku třema čtyřma kilobajtama…

Včera i dnes jsem za domovními dveřmi viděl šedovlasého chlápka. Taťkův šéf z práce. Takový bezprostřední týpek, uživatel pc. Už dvakrát jsem mu instaloval systém, naposledy někdy před dvěma týdny, a od té doby se mu nepodařilo připojit digitál. Moji minoltu mi xpéčka vezmou hned, jeho mustek je už raritnější kousek a implicitně asi podporovaný není. Včera si pro mě přijel, a také mě potom zase domů zavezl, ale rozchodit se mi to nepodařilo. Stáhneš ovladače, spustíš, a napíše to chybu. To jsem čuměl, oficiální ovladače z domovské stránky musteku, pro xp, a ani ťuk. Great… zprovoznil jsem mu alespoň jakýsi soft pro evidenci rozpočtu domácnosti či co, který nefungoval, pokud jsi ho nenainstalovala do přesně určené složky. Český software… že se divím.

Zaujala mě tam ale jedna věc. Jede také na stejném bezdrátu jako já, a co jsem tam u něj zatím byl a stahoval nějaké ovladače (i při instalaci xpéček), tak mu rychlost stahování okamžitě houpla na 30kB/s a bez výkyvů tak jela pořád. Denní maximum je 256kb/s → 32kB/s. Měl jsem nutkání zaťukat na obrazovku, zda to není chyba na vašem příjmači. Nebyla. Zkusil jsem u sebe ten samý soubor, rychlost 6–7 kB/s. Hm,… ach jo.

O neustálem vypadávání sítě se už ani nezmiňuju. Sekundové (v lepším případě) výpadky, kdy se zastaví veškeré stránky, kliknutí na odkaz zmizí v nenávratnu, musím ho odkliknout znovu, padající icq… ach jo.

Mimochodem, ten foťák jsem mu rozchodil. On si ty ovladače vypálil na cd a světe div se, z cd šly spustit a nainstalovat. Nahrál jsem je na plochu a error. Spustím je z cd a pohoda. Některý programátory bych pověsil za kule do takovýho průvanu… ale ještě nebylo vyhráno, pro počítač byl pořád mustek via usb jen přívěškem visícím z usb portu a ničím jiným. Nenapadlo mě, že se to bude muset ještě manuálně nainstalovat. Na to už jsem prostě moc starej… za kule do průvanu, zmetky jedny.

Co dál… včera ráno v šatně, maty ze čtvrťáku chce moje číslo, prý pro nějakou holku. Bez přílišného vzrušení ho posílám někam. Která holka na gymplu nemá v mobilu moje číslo… pár jich tedy taky ještě je ;) No a po včerejšku o jednu míň, kdosi cizí mě začal otravovat prozváněním. „Tohle opravdu nemám rád.“ Na slovo skoupej, ale upřímnej. Odepsala, že ona také ne, ale že má moje číslo a vůbec neví, kdo jsem a kdesi cosi. „A tohle vyloženě nenávidím.“ Když už být protivný, tak naplno. Pár sms jsem si s ní ještě vyměnil, ale když mi ji dnes sestra ukázala,… že jsem si rovnou nezahrál na naprostého hajzla. Takové nevinné tintítko… o čtyři roky mladší. Ach jo.

Všiml jsem si, že endlife pije stejný kafe jako já. To píšu je tak, prostě postřeh…

Ach jo, matika… zítra písemka, v níž budeme integrovat (pro většinu třídy) neintegrovatelné. V posl dnech se průměrná známka v matice, jíž hodnotí výkon u tabule, pohybuje na rozmezí 3–4. Já to dal za jedna. Štěstí. Nic jiného. Ano, měl bych se jít učit. Měl bych jít integrovat… když už z toho hodlám maturovat. Nechce se mi. Asi si pustím nějaký film. Posl dobou podezřele dobře spím… tedy více než pět hodin. Dnes jsem vstal sám od sebe a ještě k tomu dosyta vyspaný, což se mi drahně dlouho nepovedlo. Ale proč jsem ve škole ospalostí usínal, to mi už nikdo nepoví.

The good girl.

UPDATE
Tak si tak sedíte, přemýšlíte, spokojení… a spadne síť. Posté za tento týden?

před 18 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | lucinka | před 18 roky

tak s usínáním ve škole jsme na tom dneska byli stejně, ráno vstanu docela v pohodě, dojedu do školy, ale jakmile vlezu do budovy, jsem nepoužitelná a víčka udržím otevřená jen horko těžko, probudím se zase až o polední pauze :-)

reagovat

2 | juneau | před 18 roky

na me to prave vetsinou leze bud po velke prestavce, nebo tesne kolem/po obeda. desny. zitra to jiny nebude

reagovat

3 | endlife | před 18 roky | podnebi.wz.cz

já taky v poslední době moc nespím.. ale dá se to zvládat, jenom křeče v břiše u snídaně jsou hnuus..
hm, dneska jsem si šel koupit do jednoty nový balík kafe a už není akce, tak stojí místo 39CZK celých 55.. tak dorazím zbývajících patnáct kousků a další koupím až z dalšího kapesného.. tak mě tak napadá proč to sem vlastně píšu? safra, už fakt blbnu.. radši si půjdu něco postnout, už mám asi zase nutkání ke psaní..

reagovat

4 | Ikeri | před 18 roky | ikeri.wz.cz

nejlíp se spí stejně při fyzice, jednou jsem prostě vážně usnula (2 dny a noci sem nespala), vzbudilo mě zvonění a od tý doby se mi pokaždý při fyzice klížej víčka…to je asi tim jak „visim“ na každym slovu profesorky :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.