Taková hexadecimální neděle

Mít za bratrance vojtu má několik výhod – předně jsem zásobován neuvěřitelnými hláškami (případně historkami) a ono přídavné jméno v nadpisu je toho důkazem. Taková šestnáctková neděle, proč ne. Jistou představu o šestnáctkové soustavě vojta možná má, ale nikterak mu to nebrání, aby tohle podivné slovo používal pro zdůrazňování. Hexadecimální, žejo?

Vstávání zmatené zimním časem a tedy tím, jestli je v deset jedenáct nebo nakonec devět, nikdy se v tom nezorientuju. Káva, snídaně, statistika, oběd, statistika, deprese, statistika, káva, statistika, čokoláda, statistika, semtex, statistika,… a kolem šesté sedmé hodiny jsem byl vyřízený. Chtělo se mi ukrutně spát a místo učení jsem zíral před sebe… energy drinky nejsou samospásné, nedodají energii, jen z člověka nárazově vytáhnout zbytek té jeho a koncentrují ji do kratších okamžiků. Pro někoho možná novinka. Prošel jsem podruhé učebnici, zítra propočítávání variant, snaha o pochopení indexů, pročítání teoretických otázek. Rezignace na naučení se celé látky (vtipná představa), zaměřím se jen na to, co u zkoušky padá. Hlavní je test… a ať jej člověk napíše na padesát bodů nebo na sto (max), stejně na ústní části stráví přes 40 minut bez výjimky. Co tam budu prezentovat, to mě tedy nenapadá. No, zítřek a úterý na to, abych si to do té hlavy nacpal.

Včera jsem se se zbytkem rodiny díval na Alexandra. A co mě poslední dobou hodně baví, tak se usadím k televizi s noťasem na kolenou a serfuju si, většinou procházím wikipedii. A včera jsem si s během filmu rozšiřoval povědomí o Alexandrovi, jeho tažení, bitvách… a dovysvětlovával některé věci, které ve filmu padly, nebo jsem také narazil na stránku s chybami, které se ve filmu objevují. Minulou neděli jsem se takhle usadil odpoledne na gauč, promítal fotky z dovolené, pak hledal fotky všeho, co naše napadlo, až jsme skončili u zkoumání Palmového ostrova, superstavby v arabských emirátech. Nevtíravá demonstrace informační síly internetu. Jen jsem si to chtěl poznamenat.

Jdu spát, nakonec Relax, take it easy…

před 14 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.