To je to tvoje malování

Zhlédl jsem v Esu klip tohoto songu od Divokýho Billa, ale že by mě nějak extrémně nadchl, to snad ani ne… více se mi líbil klip ke Znamení. Ale o klipech to stejně není a já dnes kvůli tomu vstával v osm. Šest hodin spánku, o víkendu…

Proč v osm, když Eso začíná po deváté? Mě se ptej… byl jsem asi nějak mimo, když jsem si budíkoval mobil. Vstal jsem, zjistil, že naši ještě nevstali, lézt do postele se mi už nechtělo, zářilo do ní sluníčko skrze mrazem pomalované okno, a v takovém prostředí bych už těžko usnul. Slezl jsem ke komplu, dokud se naši nevzbudí, a osprchovat bych se šel až pak. Nechci je budit, když vím, jak mizerně se třeba táta vyspí. No a za chvíli přišla do pokoje máma, uviděla mě, jak sedím rozcuchaný rozespalý u pc a doopravdy si myslela, že jsem tam byl celou noc :) Celou noc jsem u pc ovšem ještě neseděl. To třeba dnes, kdy sestra ve tři v noci odjíždí na letiště do Prahy… proč chodit spát, když budu za hodinu zase vstávat, že? :) Ale pak spát stejně půjdu… začínat týden nevyspalý, to je o hubu… nabrat nevyspání v týdnu, to je běžná skutečnost.

Včera opět partička v Age of Empires II, dj mě varoval před jeho stovkou válečných slonů. Pomalý nemotorný středověký tank. No a když už tam ta stovka slonů na mapě stála, začal jsem se bát :) Ti by prošli mým ekonomickým impériem jako nůž máslem. Stáhl jsem se za hradby, přidal jich ještě jednu řadu a mezi ně každé políčko vyskládal nejtěžším válečným katapultem. Udělal tu chybu, že měl jenom slony. Nic jiného. Sto dvacet slonů. Sice by mohl zaútočit na hradby, které chrání katapulty (ty jsou na slony extra účinné, aby ne), ale zároveň neměl nikoho, kdo by třeba i jen několika šípy zabil vesničana na jejich druhé straně, který by je rychle opravoval. Stejně tak nemohl zničit žádný ktapult, dokud by nezboural hradby. Ale opravdu si netroufám odhadovat, jak tohle mohlo dopadnout.

Mohlo? No ano, opět jsme to nedohráli :) Chvilkama vytuhla celá hra, ani pinčl se nepohnul. Později mi došlo, že jde o výpadky sítě (nezaměnitelný startup parník icq), ale ten poslední (třetí) byl tak dlouhý, že se hral stopla úplně a naskočil dialog s chatem pro připojené hráče s tím, že hra je odstavena a hráči se do ní musí znovu připojit. Klikl jsem na Connect a byl označen za hráče „ve hře“, a čekal na akci dje. Jenže ten to nějak nevyšéfoval a patrně se odpojil. Což samozřejmě nemůžu tvrdit, od té doby jsem s ním nemluvil. Škoda, mohla to být krásná hra. A tentokrát by byla vyrovnaná.

Olinka se mě asi před dvěma týdny zeptala, zda nemám film Mrtvý muž. Na to jsem jí jen odpověděl, že budu mít… a opravdu. Po dvou týdnech jsem se jí zeptal, zda ho chce jen půjčit nebo vypálit. Překvapil jsem ji. Trošku nevěřícně se usmála: „Ty jsi na mě myslel?“ Ano, olinko, já na tebe myslel. Bylo tomu někdy i naopak?

Jenže potvůrka filmeček má 760 mega. To je na cd trochu moc. Koupil jsem 870 megovou mrchu, sice nestála o moc víc než common cd, ale měl jsem téměř jistotu, že ji vypalovačka nevezme. Přijde mi, jako by ta moje pálila už jenom na černé samsungy. No a taky ji nevzala, musel jsem se tedy trochu rozpomenout na svoje videostřihačské schopnosti a film rozdělil na poloviny, horší už to ale bylo s titulky… na ty jsem si pro změnu zase napsal php script, který je správně načasoval. Pak už jen doladit synchronizaci a bylo to.

Konečně mám do foťáčku hafo velkou kartu. 256 mega mi bohatě stačí :) 154 fotek v nejvyšší kvalitě, to je teprve něco.

No ale teď už bych mohl jít dělat něco smysluplného. Dělání webů mám po tomhle týdnu plné zuby. Jo, si vzpomínám… v němčině jakýsi dotazník v učebnici, na který odpovídali němci (už to vidím v jasnejch barvách) a my s ním pracovali, respektive překládali. A paní profesorka se nás pak ptala, co bychom si vybrali z odpovědí my. Například otázka, jak si představuji ideální páteční večer. Samé párty, akce, podobně… byla tam odpověď Sledování oblíbených filmů, a přesně tak včera můj večer dopadl. Díval jsem se se sestrou na Šílence na prknech. Příjemné pokoukání, občas jsem se i dost nasmál, k tomu se mi ještě na blakóně v třeskutém mrazu chladila lahvinka koly,… no prostě spokojenost. Příjemný páteční večer.

Někdy po půlnoci jsem si opět zahrál age, tentokrát proti pc, abych se mírně dostával do formy. Jen na střední obtížnost, přece jen s tím po dlouhé době začínám, ale vyklepal jsem ho řádsky. Třeba si dnes dj nainstaluje datadisk, a zahrajeme si ten. Bavilo by mě to víc…

Devatenáctiletej maturant a hraje si na komplu. Stydím se.

před 17 roky | Ze života | 9 komentářů

Komentáře

1 | maggie | před 17 roky

Jo? A co mám říkat já? 22, baba a bez minimálně půlhoďky hraní ani neusnu. Takže se nestyď!

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

tak to by me zajimalo, co takova holka hraje :)

reagovat

3 | Ikeri | před 17 roky | ikeri.wz.cz

chmmm zvláštní :) na mě kluci házej čim dál častějc udivený tváře když zjišťujou že umim třeba jen HTML nebo že vim co sou [medžiky] – nejsem si jistá jak se to píše ;)

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

medžiky? magics? sam nevim, co to je

reagovat

5 | lucinka | před 17 roky

mně se Malování líbilo… ale tak mně se taky líbí všechno :-)

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

hm, pred deseti minutami jsi tu byla. tipnu si, ze se divas na noc s andelem :)

reagovat

7 | lucinka | před 17 roky

nedívám – měla jsem práci u pc, tak jsem to dneska nechala bez Anděla – je to jen sestřih minulých dílů :-) Bártu jsem viděla a o ty ostatní zas až tak moc nestojím :-)

…ale máš mě přečtenou :-)

reagovat

8 | juneau | před 17 roky

a ja se dnes ani nedival na ceskeho lva. televizi jsem ze sveho repertoaru opravdu temer uplne vyradil.

reagovat

9 | lucinka | před 17 roky

…já taky, skoro nic tam totiž nedávají :-)

jestli koukám celkem 5 hodin za týden, je to moc (ty hodiny klipů v Noci s Andělem se nasčítají :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.