To jsem byl jednou na hudebním táboře...

…a tam jsem si nikam nic nestrčil. Jen si v tento okamžik naprosto užívám muziku, co mi zní ze sluchátek a jelikož nemám o čem moc psát, napadlo mě rozepsat se o svých lieblings sonzích poslední doby. Ale to mi taky dlouho nevydrží :)

The Cloud Room – Hey now now

Hágen si neustále myslí, že mezi odstavce vpisuji právě poslouchané songy jen jako lákadlo na zbloudilé návštěvníky hledající různé empé3ojky, ale není tomu tak. Prostě jen ilustruji atmosféru, ve které ten či onen odstavec píši. Je to můj blog, tak co mi v tom brání? :) A v současnosti tedy velmi ujíždím na výše zmíněné písničce, která dělá křoví v aktuální reklamě na Pepsi. Videoklip na YouTube.

Nejsem tradiční hudební fanda… nebyl jsem na žádném festivalu, na žádném koncertu, v žádném klubu… naživo jsem snad jen náhodou slyšel Žlutého psa :) Ale bez muziky se neobejdu, obzvlášť při práci (naopak ji nesnáším při učení, resp. memorování). Mám oblíbené skupiny, ale nakonec to vždy skončí tak, že mám pouze oblíbené písničky… mám rád RHCP, ale nakonec od nich poslouchám tak 5–8 songů. Podobně u Divokýho billa, od The Killers taky nemusím vše… možná je to normální :) Poslouchám, co se mi líbí, tak co více řešit.

A nyní… nyní poslouchám The Cloud Room – Hey now now, ovšem právě dohráli, tak tam napálíme The Killers – Somebody told me. Hit No.1 letošního jara.

To je také jedna specifická věc… spousta lidí poslouchá alba. Poslouchání kompletních cédéček u mě skončilo v době, kdy byl můj počítač schopný zároveň přehrávat mp3ojky a dělat i něco jiného. Do té doby mi nezbylo než si prostě přes mechaniku pouštět nějaké CD a dělat na pc. Neboť pustil-li jsem si nějakou mp3ojku a pak třeba datlil úvahu do texťáku, cukala se mi buď hudba, nebo se text dopisoval dávkově → napsal jsem větu, na obrazovce se nic neobjevilo, pak se cukla mp3ojka a celá věta se během sekundy dopsala :) Nezbylo mi než poslouchat celá CD.

Tegan and Sara – Walking with a ghost (viz. YouTube)

To byly doby Pentia MMX 166 MHz. Doby, kdy jsem musel odinstalovat Word 97, abych měl dost místa na disku na spuštění Age of Empires II :)

Morcheba – Over over… tehdá jsem si za tvrdé $$$ koupil originál soundtracku k Samotářům.

Tehdy, po zakoupení mého současného (a v současnosti směšného) stroje AMD Athlon 1.3 GHz plus ňáký drobný se veškerá moje hudební aktivita přesunula do mp3ojek a do časem bobtnající složky d:/mp3zzz… ve Winampu jeden obrovský playlist objímající celou tuto složku, tisíce písniček a náhodný výběr. Tímto to začalo a tak jsem vlastně přestal poslouchat alba, respektive interprety… pustím-li si muziku, je to jeden velký mišmaš toho, co mám právě na disku. Několikrát jsem již udělal důkladnou revizi svého hudebního vkusu a dnes jsem si říkal, zda prostě celou tuto složku na desktopu nesmazat a nenahradit ji tou samou z noťasu. Protože jde-li o počet hodin strávených u noťasu či desktopu (doma), pak je to asi v poměru 15:1 a mnou oblíbená hudba se tedy v obdobném poměru vyskytuje spíše na noťasu. I proto teď doma sedím u desktopu, datlím do blogu a na uších mám sluchátka připojená k vedle běžícímu noťasu, abych měl přístup ke své nejaktuálnější hudební knihovně :) Sranda, že jo?

The Killers – Read my mind

Tož tak. Včera se šlo spát pozdě, ráno mě jen čekalo vytištění seminárky a odevzdání na sekretariátu katedry, cesta na vlak. Přes koleje bych to měl kratší, ale raději jsem si to celé obešel přes šervůd, nebylo kam spěchat. A pak jen z krajního nástupiště pozoruji, jak tam policisté kasírují nebohé studenty snažící si zkrátit si cestu na metro :) Ve vlaku jsem chtěl dospat noc, ale pořád mi v kupéčku něco vrzalo a skřípalo a i když mi cesta utekla, moc jsem nezabral. Ale to už jsem u ivonky, je neuvěřitelně krásně, všude kvetou trnky a voní jejich květy… vylezeme s dekou pod les na blízký kopec a máme pod sebou celé zelené údolí jako na dlani. Příjemné lenošení.

Nouvelle Vague – Ever fallen in love + ATB – Ecstasy

Před osmou jsem konečně dorazil domů, nalil si sklenku vína a po dvou hodinách skončil zde. Text jen tak o muzice. Jsem příjemně opilý nebo ospale příjemný, půjdu tedy dospat týdenní deficit a zítra ráno se pustím do druhé seminárky. Ta škola mě jednou zničí. Až do ní začnu chodit.

Kitaro – Agreement

obrazek

před 14 roky | Myšlenky | 7 komentářů

Komentáře

1 | ailyn | před 14 roky

poslední odstavec → :-D

reagovat

2 | Charlotte | před 14 roky

spíš poslední dvě věty jsou vtipný :-D

reagovat

3 | juneau | před 14 roky

Smich? Prejde :)

reagovat

4 | hughhh | před 14 roky

jeste ze jsem nebyl na zadnym hudebnim tabore :D

reagovat

5 | -hgn- | před 14 roky

nejvtipnější je rozhodně hyperlink ve větě první :-)

reagovat

6 | juneau | před 14 roky

Nebyl jsem si jist, jestli je to natolik znama replika :)

reagovat

7 | -hgn- | před 14 roky

ani by mě nepřekvapilo, kdyby ten odkaz z googlu vedl na tvůj blog :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.