To se toho zase jednou událo, až se mi o tom ani nechce psát

Ale to bych to potom zapomněl a o mnoho let později si říkal, jak byl ten víkend kolem desátého listopadu o ničem. Takže se přemůžu, nepůjdu spát, a blognu. Epicky.

Pátek jsem strávil sám s kimem doma, všichni byli na nákupech, a tak jsem venčil, topil, a pracoval. Musel jsem do systému dodělat jednu funkci na hromadné vkládání obrázků a opravit několik chybek. Zítra jdu opět do školy a neb tam mají se svojí sekcí na webu obce velké plány, tak je třeba, aby je byli schopni i realizovat.

[ ivonka po icq vybírá svatební oznámení, a svatební šaty se jí žádné nelíbily]

Tomu jsem, mimo spánku do jedenácti, věnoval celý pátek. Večer jsme si s ivonkou otevřeli víno a koukli na čtyři pět dílů Scrubs.

V sobotu sněžilo. Celý den. Ale jen tak lehce a odtávající sníh ani pořádně nezakryl trávu. Já dál pracoval, ivonka se učila, a celkově to byl takový proflákaný proválený nádherný víkendový den. K večeru jsme vyrazili k ivonce (jízda na sněhu, joj to se mi líbilo), tam pobrali zbytek bandy a vyrazili do výše položeného city na kuželky. To výše položené píšu proto, že když je u nás zima, tak tam je kosa. Když u nás taje sníh, tak tam drží. Když máme mokré silnice, tam je ledovka. Cesta to tedy byla plná vzrušujících očekávání :) Kuželky ušly, rozhodně bych si raději zahrál bowling, neb za dvě hodiny kuželek jsem dal víc kanálů než za všechny ty bowlingy mého života. Ale zase jsem dal jako první a jediný devítku, tedy srazil všechny kuželky, což rozhodně není tak snadné jako strike v bowlingu. Aspoň něco :)

Po kuželkách dostálo city své pověsti a zatímco jsem telefonoval djovi, jak to vypadá na zábavě, kam jsme měli v plánu dorazit, vozil jsem se po zmrzlé silnici i v mých antiskluzových botách. Dokonce i jedny dveře od auta byly zamrzlé :)

V jedenáct jsme se konečně po padesáti kilácích na neudržovaných silnicích dostali na zábavu a večer teprve začal :) Oproti dýzám, kdy tam naše banda 20–23 letých dospěláků zvedne věkový průměr z 13 let na 14, to byla příjemná změna, neb to byla hodová a většina byli dospělí. Snad se tam i nekouřilo, mi přijde, ale to nevím. Rozhodně míň něž na těch kindr dýzách. Na začátek dva fernety (tekilu měli, citróny už ne), pak asi tak čtyři vodky s džusem, nebo džusy s vodkou, co já vím. Pivo jsem tam nepil nikdy (rozumné), a dříve spíše červené s kolou po půllitrech. No, změna musí být. A tak se pilo, bavilo, plkalo, ale hlavně pilo :) To nás osm šlo takhle na bar a já zval dje (který mezitím odešel na záchod) a míru s kamarádkou šárkou. Jemu podávám od baru fernet, jí kolu s rumem, beru svůj džus s vodkou… a co ta vodka? Komu jsem to objednával, když už všichni pití mají? Proč jsem to proboha chtěl? Nebo to si tu vodku mám nalít do toho džusu? Hergot… ochutnal jsem džus, alkohol jsem necítil, inu nalil jsem ho tam a šli jsme se srotit dál od baru. A tam stojí dj a huláká, kdeže je ta jeho vodka :) Úplně jsem ho zasklil, a díky tomu měl dvojitou vodku s džusem.

Dalším zážitkem asi o sedm sekund později byla šárka, která uprostřed naší skupinky upustila kelímek s tou rumovou kolou, který ovšem dopadl přímo na spodek a jeho obsah tedy vyrazil do výše, rovnou na mirdovy džíny, takže měl na světle modrých džínách od rozkroku dolů dva tmavé fleky. Inu šárka se jala odčinit co natropila, vytáhla kapesníčky a jak v americkém filmu začala mirdovi pucovat ony fleky poblíž jistých partií ;) Jó, co se taky nestane…

Odcházeli jsme asi tak k půl třetí, v nejlepším jsme tedy přestali. A než došla ivonka z koupelny, já už prý schoulený do klubíčka spal :)

Nedělní ráno… no v deset se mi vstávat nechtělo, ale musel jsem. S drnčivě hrubým chraplákem, zbytkovým alkoholem v krvi, naprostou dehydratací,… no zážitek :) Zle mi ale nebylo. A venku opět padal sníh a bylo ho více než včera, cesta na nedělní oběd k ivonce místy krokem a já jen litoval, jak mi ta krásná zasněžená krajina utíká za oknem a já nemám foťák.

Sněžení v listopadu je totiž takové specifické… ještě je teplo, padá tedy mokrý sníh, velké vločky, a ty obalují vše na co padnou. Hlavně stromy. Nebo ploty. Keře. Cokoli. Vše je obalené čerstvým sněhem jako pocukrované a vypadá to neskutečně, na silnici je ujetý sníh a ne rozčvachtaná břečka… a já místo abych vzal foťák a vyrazil zdokumentovat všechny kouty vesnice krásné tak, jako se poštěstí jen jednou dvakrát za zimu, odjížděl jsem pryč. Njn, smířil jsem se s tím, co se dalo dělat. Ivončina babička mě taky už dlouho neviděla :) A sníh padal a padal, a padal až někdy do tří do čtyř hodin, kdy by se fotilo nejlépe (při sněžení by to za moc nestálo). Tak snad jindy.

I jen cesta od babičky po rovince domů (3 km) zaváněla adrenalinem více než utkání v boxu… bylo tedy jasné, že si počkám na autobus v šest, než aby mě tímhle marastem ivonka vezla domů. A tak jsme za svitu svíček a pět výpadků elektřiny leželi v posteli a lenošili. Autobus mi jel o dvacet minut později kvůli vlakům, na které musel čekat, a ačkoli jsem předpokládal, že pro autobus nebudou ony podmínky na silnici žádný problém, tak si to šůroval od kraje ke kraji více než by mi bylo libo. A co teprve ta oktávka, co jela před námi a řídit ji musela být stejná zábava jako snažit se jet rovně s naším poválečným traktorem, který má vůli kol 15°. Ale domů jsem dorazil a plánů na noční focení se vzdal, na lesích už sníh nebyl, na silnici břečka, a noční záběry vesnice už by nebyly ničím zajímavé – a tak jsem se jen chvilku loudal s djem a foťák vytáhl jen jednou. Nakonec, jsou to jen fotky. A zima teprve začíná.

před 14 roky | Akce Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | lucka | před 14 roky

[vy už plánujete svatbu? :)]

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Njn, ivonka se nudí a vymýšlí hlouposti ;)

reagovat

3 | ailyn | před 14 roky

svatební šaty… počkej… já si svého času vybírala ;-) tady: http://www.salonbella.cz/ tady se určitě něco najde ;-)

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

Nejdříve jsem od ivonky dostal zpuca, že prý si o ní všichni budou myslet, jak navážno neplánuje svatbu, pak ohrnula nosem nad odkazem od ailyn, že tam prý už taky byla a pak – pak tam čumákovala ještě deset minut, zjišťovala, jestli trvám striktně na bílé barvě šatů a utekl jí začátek Dr. House :)

Jak já ji zbožňuju :)

reagovat

5 | ailyn | před 14 roky
:-D

reagovat

6 | ivka | před 14 roky

1/ nevymýšlím hlouposti

2/ nosem jsem neohrnula, ihned jsem ho otevřela… :-)

3/tys čučel na telku a určitě jsi neslyšel co vůbec říkám :-)

4/jestli budeš takhle urejpanej tak si tě nevezmu,… JUNEČÁKU

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.