Tři hodiny vzhůru a ono je teprve čtvrt na deset

Potvůrka ivonka … jede o půl sedmé do práce a já tak vstávám s ní, abych projevil určitou míru solidarity. Ale nelíbí se mi to, vůbec. Kdybych měl sednout ke klávesnici a práci, tak je to ideální čas a byl bych prudce efektivní, jenže to není dnešní případ. A nebude tomu tak dalších 11 dní, po kterých stanu přes komisí na státní zkoušce z vedlejší specializace Novodobé hospodářské dějiny. Takže mi nezbývá než se natáhnout po skriptech a začít číst, jakže to bylo s tím přínosem zámořských objevů … tak brzy ráno to ovšem opravdu nejde :) Takže jsem si povyřizoval drobnosti a teď – v lidský čas na učení – se do toho už musím pustit.

Přibližně od minulého čtvrtka jsem celé dny jen seděl s noťasem na gauči a porůznu pročítal pět knih, ze kterých jsem dával dohromady skládačku odborné práce na téma Kontroverznost partyzánských akcí na Vysočině. Pravda, „odbornost“ té práce je jen mým snem (a snem učitele, samozřejmě), ale 21 stran textu je napsáno a odevzdáno. Tak strašný paskvil to snad nebude, aby mi jej vrátil k přepracování, takže ke státnicím budu připuštěn a nezbývá mi než se na ně začít učit. Škoda jen toho včerejška, který jsem kvůli nutnosti odevzdat vytištěnou práci na sekretariát katedry strávil ve vlaku. V Praze jsem byl méně než dvě hodiny, na cestách osm a půl. Večer jsem se musel opít, abych na to utrpení zapomněl (a přestala mě bolet záda). Taky jsem tu práci mohl poslat poštou, ale to mi došlo až u HavlBrodu.

Když mě při psaní toho mého zázraku někdy napadlo podívat se z okna, šokovala mě skutečnost, jaké je venku večer světlo. Z jedné projížďky na kole jsem se vracel po půl desáté se slunečními brýlemi a rozhodně jsem nejel poslepu. Musím ty dlouhé večery nějak zužitkovat. Nepromarnit. V tuhle chvíli je ovšem pěkně hnusně a mlha, která zakryla celou vesnici, se rozpouští pěkně pomalu.

před dvanácti roky | VŠE Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.