Tudududu du tu, tudududu du tu...

Ústřední melodie Incubus – Anna Molly. Je pozdě v noci, ale téhle chvíli nepředcházel žádný divoký návrat z hospody jako tolikrát dříve. Ach ty pátky… ivonka spí, mně se spát nechce a počítač běžel. Tak jsem se k němu na chvilku vrátil.

Jeden by mi to nevěřil, ale poslední tři dny jsem byl prakticky bez netu. Celou středu jsem strávil ve škole, online (mimo výuku) jsem byl půl hodiny před cestovatelskou besedou. Po návratu na kolej už net nešel. Večer tedy za moc nestál :)

Jenže net nejel ani ráno a nejel až do půl třetí odpoledne. A ve tři jsem vyrazil na vlak, projednou nezůstával v praze až do pátku. K ivonce jsem dorazil v osm, na netu se chvíli také vyskytl, ale brzy jsme šli spát… to je tak, když někdo vstává do školy v 4:25 (a já to nejsem). Ráno jsem se v prázdném domě posadil k pc a během lehkého brouzdání spustil antivirus, který záhy odhalil 86 výskytů několika různých virů a červů. Inu, dvě ženské na jeden počítač, jedna zbožňuje ICQ a druhá maže viry tím, že si nechá vyhledat v poslední době modifikované exe soubory a ty smaže :) Musel jsem se tedy do toho pustit od podlahy.

Ale nikdo mi neřekl, že od podlahy pro onen antivir znamená i s winsock souborem. Možná jste již toto slovo někdy někde zahlédli, každopádně stačí si představit rovnici počítač + winsock soubor = internet. Ano, jeden z napadených souborů. Ano, v devět ráno jsem se s internetem viděl naposledy. Ale důvod jsem zjistil až někdy kolem druhé třetí odpoledne, po třech hovorech s telefonickou podporou ou tů, kde mi pokaždé opravdu pomohli (bez ironie) a třetí týpek v řadě mi věnoval dobrých dvacet minut času ve snaze přes telefon onen soubor reinstalovat. Což je v xp sp2 otázkou jednoho mhash winsock reset příkazu, ale… ivonka nemá xp sp2 :) Tudíž to přešlo do otázky Vyberte diskový oddíl, kam si přejete nainstalovat systém Windows XP. Veselé páteční ráno/odpoledne/večer. V devět večer bylo nainstalováno vše, tiskárna funkční, internet funkční, potřebné programy funkční… a den v prdeli. Ale konečně online :)

Zítra do brna na Vratné lahve, v neděli na oslavu babiččiných narozenin, při čemž padne základní kámen webu mé defakto rodné vesnice. A pak? Pondělí, první ze čtyř týdnů přípravného rychlokurzu na zkoušku z matematiky, ze které mám takový respekt, že jsem ochoten za její naučení zaplatit 2600 na dřevo :) Každý den návrat na kolej v devět večer, to tedy bude jízda. A zároveň čtyři týdny, ve kterých musím napsat 40 stran ne právě jednoduchých seminárek. A němčina, a logika, a práce…

Jaro začíná. Tak to abych se na to dobře vyspal.

před 14 roky | Myšlenky | 6 komentářů

Komentáře

1 | lukyn.v | před 14 roky

Rada na závěr instalace zní: udělat image. Až bude potřeba, stačí rozbitá Wokna přejet obrazem té nové instalace a za pár minut je nainstalováno. ;-)

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Nj, vzdycky si to rikam… ale jednou za rok me trocha reinstalu nezabije :)

reagovat

3 | lukyn.v | před 14 roky

To jsem si řikal donedávna taky, ale od doby, co jsem udělal image, mám takovej lepší pocit. :-)

reagovat

4 | pif | před 14 roky

mám pocit, že by možná bylo snažší, aby lidi neměli zavirovaný kompy :))) já nevím, ale mě to nepřijde jako tak velký quest… Většina virů v počítači je jen díky uživatelům.

reagovat

5 | Huggi | před 14 roky

[3] lukyn.v :hlavne pokud mas image nebo dobrej nlite system tak obnova systemu je prace max na hodinu se vsim vsudy..

reagovat

6 | juneau | před 14 roky

[4] pif : Většina virů v počítači je jen díky uživatelům.… no, ja jsem samozrejme presvedcen, ze lidsky faktor v tom hraje neobycejne velkou roli :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.