V mezích zákona příjemné úterý

Tedy až na to vstávání. Jako by mě někdo tahal ze studny plné asfaltu vzhůru k životu… zvonění mobilu, to mě tedy nemohlo nijak vytrhnout, neboť jsem ani nebyl schopen poznat, co to zvoní… celé ráno jsem docela špatný, protože takhle těžce se mi už dlouho nevstávalo a musel jsem uznat, že je to opravdu zlé. Asi malé dědictví ze stužkováku

Za okny bylo bílo. Tedy spíše černomodro… ráno vypadá bílý sníh modře, schválně si toho někdy všimni. Vločky melodicky poletovaly kolem, pohrával si s nimi vánek, všude na deset čísel chladného zimního poprašku. Stačilo vyjet z kotliny našeho údolí na kopečky a idyla je v tahu, než bys řek švec… kilák z busáku do školy a úplně mi to stačilo. Idiotská zima.

Proto si také táta rozmyslel jízdu autem, stejně jako spouta jiných řidičů, bus tedy našlápnutý, že museli někteří sedět i na střeše mezi kufry a husami. Zuzku tedy ve škole ráno nepotkávám… asi i proto, že šla do školy až na druhou hodinu :) Posadila se proti mně, bez úsměvu, hned jsem poznal, že se něco děje. Necítila se dobře, pochybovala o svém zdraví… minulý týden jsme si od sebe sedali ve společensky korektní vzdálenosti. Tomu je již naštěstí konec, téměř se objímáme, k polibku se stačí naklonit dopředu. „Budeš nemocný,“ snažila se mě varováním odradit. „Já vím.“ To by mě nemohlo zastavit… ale kdyby to bylo opačně, také bych se snažil zabránit tomu, abych ji nakazil. Moc dobře si vzpomínám na jaro před rokem a půl… evu jsem se zde již také představil, bylo to o mém prvním polibku. Respektive o následném chronickém nachlazení, smrtelném kašli a totální ztrátě hlasu. Tak příšerně jsem nikdy v životě nemluvil. Ale popravdě se mi to líbilo :)

Místo občanky debata o jaderné energetice, zeptal jsem se (jako jediný) konstruktivním dotazem na cenu jednoho kila uranu… něco kolem 300 000 káčé. Do hodiny češtiny díky tomu přicházíme my fyzikáři pozdě, ostatní již píší na maturitní otázky, každý má jednu, a protože si profesorka šla pro něco do kabinetu, tak nám hned radí, kam se máme posadit, abychom dostali tu a tu otázku, jež jsou uděleny podle řad… realismus, romantismus… a co mohlo být to třetí? Nevím, každopádně okamžitě hepím na romantickém místě, kde pak hraji příjemně překvapeného, jakmile je mi romantismus profesorkou opravdu oficiálně přidělen. Vypsal jsem ze sebe duši :)

Ve volnu před seminářem nás profa pouští do audiovizuálky, abychom si prohlédli fotky ze stužkováku, co nafotil luky na svůj digoš. Je tam s námi, co chvíli přijde jiný profesor či profesorka, výbuchy smíchu, řehot až na chodbu… pár fotek sem dávám, a ve čtvrtek snad budu mít ty oficiální. Na ty aktuální si počkej až na konec textu.

Ze školy lezu 15:15 a mám hodinu a čtvrt času do své linky. S partou mířím na náměstí, kde se nás hned x ztratí v hračkářství, abychom se poňuchňali s plyšáky pro své něžné protějšky. Žádný se mi tam nelíbi, ani chochinovy ne, a tak ještě s lukym a kinym mizíme, jen abychom po sto metrech vlezli do jiného obchodu. A tam již zůstávám sám, a nacházím naprosto žůžovního pejska. Dojdu si pro foťák a budu se modlit, aby v něm byl alespoň ten jeden trapný miliAmpér na jednu jedinoučkou fotku.

Ku*vašteluňk! Foťák se ani nezapne. Batery v pr..li! Táta je bere do práce, kde mi je prý nechá nabít, a odpoledne je budu mít doma. Snad jo. Protože do pátku musím pejsana dát zuzce :) Zítra s ní půjdu do knihovny, kde si musím také konečně nechat zkopírovat otázky do češtiny… abych měl osnovy. A až ona odjede, tak se vrhnout na nakupování dárků. Sestře, tátovi, mámě… babičkám a dědečkovi bych také mohl něco koupit. Pitominu, jasně, ale alespoň to.

Doma jsem si hned uvařil neskafé a doufal, že mě vytrhne ze spárů dřímoty. Patrně se to povedlo, ještě jsem vzhůru… předsevzetí, že se budu celý den učit do čejiny a chemie, vzalo za svý už minulý týden :) Teď v noci se ale chemii našprtat musím, když na ni také budeme psát. Tam bych nedal ani řádek… vánoce vánoce přicházejí…

Nic víc mě nenapadá.

A ještě tedy pár fotek ze stužkováku, když už je tady mám…


Uvítací výbor a naše němčinářka.

Profesorský stůl v hodovní síni… na pohled z dáli to tam možná vypadá pěkně špinavě a pod, ale bylo to tam super. Absolutely cute!

A copak se asi dělo v zákulisí :) Stejně nám dali profesoři nezvyklou volnost v alkoholu. Na jiných stužkovácích se prý pívko ani do ruky vzít nesmělo, dokud tam profesor byl… a tady? Každý kluk ho před sebou měl na stole. Já sklenku červeného, samozřejmě :) (jako správnej buzik, slovy bednyho)

Jen co profesoři zmizeli… začalo se topit pod kotlem.

Decibely, atmosféra plná nikotinu (a dalších 25 jedovatých a jedovatějších látek, o kterých se decentně mlčí), vnadné pohyby vláčných těl :)

Kotel a dělo.

Pátek ve škole byl velmi netypický :) Ale šíleně úžasný… taková by měla být škola pořád.
MOTOjuneau becomes so numb, he can't feel you there, becomes so tired, so much more aware… _ 21:03

před 18 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | pavel | před 18 roky

I woke to a gypsy girl saying „Drink this“
Well my hands had lost all sensation
These days I´m feeling all right
´Cept I can´t tell my courage from desperation
From the tainted chalice
Well I drunk some heady wine
Tonight I´m layin´ here
But there´s something in my ear
Sayin´ there´s a little town just beneath the floodline
Needs a local hero
Somebody with with the right style
Lookin´ for a local hero
Someone with the right smile
Local hero she said with a smile
Local hero he used to live here for a while…

reagovat

2 | Ikeri | před 18 roky | ikeri.wz.cz

he becoming this all he want to do
Is be more like him and be less like you ;))

reagovat

3 | pavel | před 18 roky

some illumination for the best writer and sweet Ikeri:

In the darkness my fingers slip across your skin
I feel your sweet reply
The room fades away and suddenly I´m way up high
Just holdin´ you to me
As through the window the moonlight streams
Oh won´t you baby be in my book of dreams

reagovat

4 | juneau | před 18 roky

no… pavle, neni to snad zadnej navrh, ze ne? :)
ale jinak hezky.

reagovat

5 | pavel | před 18 roky

Návrh to přirozeně není. Spíš neobratnost v AJ.

reagovat

6 | neithan | před 18 roky

just joke :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.