V Praze začalo léto

Sedím si tak zase na školních pc a serfuji, abych zabil čas. Před učebou postávají lidé čekající na uvolnivší se počítač, pravděpodobně s životním posláním, a já jim tu blokuju místo jen abych se nějak dočkal další přednášky. Jsem ostuda. Měl bych si vytáhnout knihu, co jsem dostal k svátku, Frederic Forsyth – Žádné stopy, příjemný soubor špionážních (…) povídek… jenže tu si čtu vždy v pauzách mezi přednáškami nebo v šalině, abych ji při pouhých 200 stranách nesjel za dve hoďky. To by byly fakt zbytečně vyhozené peníze.

Příští týden už do školy beztak pojedu s druhou knížkou, Marquez – Sto roků samoty. Často jsem o ní slýchával, tak proč jsi ji v edici Lidových novin za 99Kč nekoupit? Alespoň bude čím se zabavit. Ale zpátky k nadpisu…

V praze je tenhle poslední týden dubna opravdu nádherně. Je teplo od rána do noci, všechno kvete a svěže se zelená, holky chodí po ulici skoro nahatý. Včera jsem vyrážel ve čtyři do školy v tričku a zoufal jsem si, že až se v osm vrátím, budu beztak zkřehlý zimou. Jó to tak. Prostě paráda. Člověk vyleze v 10:30 z postele (15 minut před koncem účta), v 11 vyleze na ulici, kde by bez slunečních brýlí jen mžoural, za chvilku je mu v triku a sáčku horko…

A proč jsem si dnes vzal na sebe to sáčko? To abych v posluchárně A na žižkově nechcípl zimou! Nakonec jsem si ho neoblékl, ale ke konci přednášky mi už byla fakt nepříjemná zima. Manuální ovládání nefunguje, tak tam v zimě nezbývalo než sedět v bundách.

Povídám si přes icq s ivkou a čas utíká. Pomalu. Měl bych se podívat na statistiku, ze které mám zítra cvika. Začít dělat zápočtovou aplikaci do databází… ale to ani nevím, jaké API použít. Pokud si ho budu moci napsat v PHP&HTML, tak pohoda. Snad… necekam, ze to bude tak intuitivni jake propojeni PHP a MySQL, ale zvládnout bych to mohl.

Njn, pomalu začíná zkouškové.

před 15 roky | Praha VŠE | 3 komentáře

Komentáře

1 | pif | před 15 roky | www.pifik.com

ty kravo, ted jsem koukl na statistiku a jsem defacto nejvetsi komentator :))) wow… No preci jen, moc aktualni to neni, ale ctu te porad… Kazdopadne nevim jaky skromny strach mas :) php ti neni cizi a databaze jsou secko na jedno brdo ;D

reagovat

2 | frettie | před 15 roky

pife ja myslim, ze databaze nejsou na jedno brdo… treba nekteri idioti nepouzivaji unixovy razitko na cas :))) to je na ranu :)) ted jsem se s tim ve skole stval :)

reagovat

3 | Baky | před 15 roky

[2] frettie : Jo, třeba někteří používají normálně datetime formát (Hrdě se hlásí :) )…blázni, vždyť je to tak nepraktický :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.