Válka je holka moje...

… s ní se miluji, když noci si krátím. Karel Kryl, jak jinak. Jak já ho mám kluka rád… a opět je to hudba určitého období: předchozího jara. Tehdy mi byl v češtině představen a od té doby jej poslouchám.

Ale teď jsme se pěkně dlouho s miláčkem koukali na flash videa. Každý jinde, ale na stejná. Také zábava… každopádně manamana jasně vede.

V noci jsem se podíval na Million dollar baby. Fuj, to byl škaredej film. Mráz mi ze zad v jeho poslední třetině neslezl. Že bych si dnes pustil Hotel Rwanda? Jenže to se zase moc nevyspím a v systémové analýze budu chcípat únavou jako minule. Třeba to zítra zaříznu ve vlaku… ty tři hodiny k tomu svádějí. Ještě ani nejsem rozhodnut, jak budu cestovat. Zda opět busem do city, které musím přejít (2+kiláky, 20min) a po dalších 20 minutách nasednu na courák, nebo busem do city a rovnou dál do bigcity, kde pak hodinu čekám. Jenže zase se táhnout s cestovkou přes celé město… to je jen pro odvážlivce.

Uvidíme ráno, jak těžký budu mít bágl.

Z postele mě vytáhlo slunce… teď už nevím, kdo si to posteskl, že bych chtěl mít okno na východ. Jestli spolubydlící dan? No, hned jsme se na něj vrhli, ať neblbne, že to je to nejhorší, co může být, protože pak vstává se sluncem… což je třeba v létě ku-evsky brzy. Probudit se zpocený a zhicovaný, to není ono… a slunko už má sílu.

Takže tak nějak jsem vstával. Zatopit, najíst se… to už samozřejmě s pomocí pc a netu. A tím to začalo… včera jsem odstavil starou verzi webu vesnice a nahodil RS2 s připraveným vzhledem. Abych nemusel kvůli každé opravě html uploadovat soubory, dodělal jsem rozhraní pro správu html souborů šablon. Jména souborů se předávají v url (soubor.php?sablona=sablona-index.html), ale nenechávám to otevřené pro každou lamu, aby mi přes soubor.php?sablona=../mysql-login.php editovala login údaje :) Obdobně jsem si myslel, že jsem si ošetřil mazání obrázků tuším a jaký byl můj údiv, když jsem si obdobným pokusem smazal login soubor :) Ještě že jsem testoval jej, ten má 10 řádků dohromady… smazat si nějakou součást jádra pracující se šablonami, to bych si pěkně zanadával.

Velkou část dne jsem také strávil s formátováním textů webu… zdrojový html kód původních článků proženu přes deToxy, abych z HTML dostal Texy! syntaxi a tu teprve přes administraci uložil na web. Tohle devětkrát zopakovat s dodatečným formátováním… texy! je sice geniální formátovací nástroj, ale já ještě před rokem psal html jako prase a tady to mám :) Práce navíc :) Převod komentářů a pod…

Jen jsem k večeru přišel na to, že jsem na localu měl jinou strukturu tabulky než na serveru a phpMyAdmin tabulky exportuje ve tvaru INSERT INTO tabulka (‚A‘,‚B‘,…)… pokud se tedy změní struktura tabulky (přidáním nějakého nového sloupce), phpMyAdmin to při importu starých záznamů nepozná. A já si toho také nevšiml… a najedou koukám, že mám v nově exportovaných datech z každého textu jen prvních ~150 znaků texy syntaxe. Naštěstí již převedený xhtml kód zůstal zachovaný, ale tím pádem jsem musel znovu projít celou tu škálu detoxikací html a ukládání čistého texy. Ale přijít o ty texty kompletně, tak si zase obligátně zanadávám. Při programování to dělám často :)

K večeru se mi ozval jakub a ani nemusel moc prosit a už je prvním uživatelem RS2 :) Samozřejmostí je manuální instalace, nulová nápověda, editace nastavení přes php soubor… no lahoda :) Uvidíme, co všechno na mě zítra na koleji navalí, že nejede nebo hapruje :)

Tak jsem se podíval do TODO seznamu a tři ze čtyř položek smazal. Dnes mi to nějak odsejpalo… co je ještě v plánu… pár detailů v administraci, kompletní sekce nastavení, kompletní instalační logika, všechny možné nápovědy… hergot, to bude psaní. Pak budete vy betatestovat a já si hrát s novými vzhledy. Otázka je, jak dlouho mě to bude bavit.

Ach jo… dlouhé ráno, lenošení v posteli… člověk pak vypadá jak po roce v pralese… ivonka si dopřeje sprchu, já chci jen namočit vlasy, abych je nějak zklidnil. Pokleknu k vaně, do vlasů mi proudí příjemně horká voda, pak mi do nich vtírá voňavý šampón a znovu myje… to bylo fajn.

Příští týden to vypadá na setkání s prarodiči. Oslava narozenin její sestry a podle všeho i jejích… s hrůzou si uvědomuji, že se mi o dva týdny zmenšil čas na zakoupení dárku. Teď na to mám jen ty tři dny, co budu v praze. No potěš… horkotěžko si tam najdu čas někam vyrazit. A už vůbec nevím kam. To mě nepotěšilo…

Zítra mě ta hodinka a půl volna před systémovou analýzou nezachrání, ve středu 4 hodiny na volna + 2×30 minut cesta do/z centra a hned mám dvě hodiny v tahu… jedině ve čtvrtek, to mám volno do 12:30 do 22:00. Bože, jak je to nepříjemný pocit vědět, že abych mohl domů, musím absolvovat tu nechutně blbou noc v tiskárně. Takhle si před tím ani neodpočnu a ještě budu lítat po městě… pak do rána na nohou. Ono není tak strašné, že musíš být vzhůru… ale přímo strašlivé je to, že musíš osm hodin stát na nohou. Není to šest stovek jen tak pro nic za nic.

Tak už jen doufat, že mi ten týden rychle uteče…

Ps: teď jsem našel tak boží bezpečnostní díru, že se tomu ani uvěřit nechce :)

před 16 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | skaut @ | před 16 roky | www.skaut.borec.cz

dárek

tak zaskoč do Sparkys, tam se najde asi tak 500 různých medvědů a jinejch plyšovejch zvířat. Prostě plyšová zoo. a mají tam nafukovací půllitr, doporučuju. :-))

reagovat

2 | -- | před 16 roky

reagovat

3 | Swoop | před 16 roky | swoop.name

Question is, what is Manamana..

Díky za odkaz. Kryla taky můžu. Mám rád, když písnička kromě toho, že dobře zní, dokáže chytit za srdíčko i textem. A to Kryl uměl nádherně. Nákup dárků to je oříšek.. sám s tím mám vždycky potíže.. tak asi neporadím.. ale přeju hodně štěstí. A těším se na RS2 – final release :o)

reagovat

4 | endlife @ | před 16 roky | podnebi.wz.cz

boží bezpečnostní díra?

bacha na soubor.php?sablona=http://xyz.xy­/delete_this_website.php a podobné :-)

reagovat

5 | endlife @ | před 16 roky | podnebi.wz.cz

ech, to nebyl odkaz, ale což ;-)

reagovat

6 | ailyn @ | před 16 roky

jj, nákup dárků… na jeden už mám jen necelý týden a minimální představu, co vlastně.

reagovat

7 | juneau @ | před 16 roky | reality-show.net

endlife: jo, neste na tom budu muset maknout :) tohle tusim nepojede, pred $_GET adresu se napevno vlozi adresar. to horsi ale bylo, ze na editaci sablon se dostal kdokoli, ktery vedel o souboru sablona.php :) v nem se neoveroval login :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.