Vánoce prakticky skončily

Toho si ale asi každý všiml. Pryč je hektické období před nimi, pryč je těch nádherných pár dní kolem Štědrého dne, pryč je silvestrovské slavení, a náhle je tu jen šeď chladného ledna. Nic před námi. Zkouškové. Nový semestr… a teprve po jeho začátku se začne blížit jaro a nejkrásnější období roku. Jenže teď je to taková hluchá doba.

Přes den dokonce pršelo, střídal se podivný déšť se sněhem, velkými vločkami… a celá krajina je jím opět pokryta, déšť tomu neublížil. Takhle je tu hezky, v noci jsem naposledy vyfotil dům s osvětleným smrčkem před ním, pak jej táta zhasnul a brzy jej odstrojí. Vánoční stromeček doma necháme asi ještě do příštího týdne.

Pořád jsem ještě nesáňkoval.

Dnes by to bylo šlo, ale tak nějak… jsme si s ivonkou zahráli člověče nezlob se a šachy. K těm mě přivedla jízda z prahy, kdy jsem pátral v noťasu po čemkoli, čím se zabavit. A tak jsem zkusil integrované šachy, jednou vyhrál a dvakrát to projel, ale hrál jsem je poprvé po letech a úplně se nadchl. No Kasparov nejsem, o tom žádná, nevím co to je sicilská obrana a dnes poprvé v životě jsem použil rošádu… ale šachy mě baví. Vlastně jsem je asi před dvěma lety hrál s djem, pěkně venku pod pergolou, rozhodující hra. Myslím, že jsem tehdy prohrál :)

Celý ten víkend je takový… divný. Ivonka se poctivě učila, já to moc nepřeháněl, spíše se na učení na státnice připravoval, uháněl oponenta bakalářky. A jak mizerně se nám vstávalo. Budík na mobilu se odkládal třeba pětkrát za ráno. No a zítra se to rozjede. Materiál, ze kterého se chci učit, má bezmála osmdesát stran, tak uvidíme, jak si s ním poradím. A jedna vhodná skripta se jmenují Strategické informační integrace strategických integračních informačních systémů. Strategických. Nebo tak nějak.

Brzké vstávání, venčení kima, káva, usednutí za stůl, poledne, zatopení, venčení kima, druhá káva… historie se opakuje. Podzim se opakuje.

A písnička na konec (Mew – Snow Brigade)

Pravda, klip to nemá a tohle video je jen… no uvidíš sama. Ale muzika chytlavá.

před 13 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.