Víkend u vody

V sobotu ráno jsem si u ivonky vegetil v obýváku pod vlnami nové wifi, takže s noťasem a kávou. Na fejsbůku jsem se dočetl, že se sousedi jedou koupat na Tovickou nádrž. S vojtou jsem se dlouho neviděl (ehm, týden), a tak jsme se s ivonkou sbalili, vytůroval jsem raketu a vyjeli jsme za nimi. Teplo bylo fajnové, voda taky teplá, i když nijak extra čistá … váleli jsme se u vody, házeli si míčkem a pak na jejich pálavě podnikli krátkou projížďku od pláže k silničnímu mostu přes blízkou zátoku. U pádla jsem se nadřel jak sviňa, protože pája s martou na pálavě zezadu viseli a vezli se, takže jsme prakticky pořád stáli na místě, i když už jsem měl paže úplně mrtvý :) Pak se odpojili a my vystřelili po hladině jak šíp :) Nakonec jsme si párkrát skočili z mostu, kdy ivonka s martou popojížděli s pálavou a já s vojtou a pájou vylezli na most a ze čtyř až pěti metrů skákali do vody. Nikdy jsem z takové výšky neskákal, šel jsem po nohách a padal a padal a padal… ani jsme nevěděl, kdy se mám nadechnout a jak to vůbec ukočírovat, abych dopadl opravdu po nohách a ne nějak našikmo. Zážitek … šipku jsme nakonec neskočili, protože nahoře na to pokaždé přešla chuť :) I tak to stálo za to.

Večer jsme si zašli k sudovi na večeři, oba jsme si dali vepřovou krkovičky v hořčičné marinádě s opékanými bramborami … lahoda. A dvě plzně.

V neděli z postele už o půl osmé a v osm jsme byli u nás, nasedli s našima do auta a vyrazili k Pardubicím na Písňáky, do zatopeného lomu u Mělic. Před rokem jsem tam byl s klukama, naši tam už taky dříve byli, mělo být horko … za dvě hodiny jsme tam dojeli a našli si místečko na plné pláži. Všudy přítomný písek je otravný, ale voda je průzračná a teplá, no paráda. S ivonkou jsme doplavali na ostrůvek, z něj na druhý břeh, tam si dali pívo a pak to zase přeplavali zpátky … paráda. Já měl na rukou navlečené žabky, protože jsem tam nechtěl chodit bosý (na tom rozpáleném písku by se dala dělat vajíčka), a díky nim jsem měl mohutný záběr :) Jako Phelps :) Později odpoledne došlo i na bouřku, ale to už jsme byli v autě a vraceli se domů. A zase usínání se spálenými rameny…

V noci se přehnala bouře i přes Vysočinu, ale škody u nás nenapáchala. Dopoledne přijel na návštěvu šéf s přítelkyní. Pro něj dělám většinu programátorské práce a abych to tátovi zbytečně nekomplikoval, tak ho označuji za svého šéfa :) Chvíli jsme pobyli u nás, zajeli se podívat na přehradu a teď už jsem s ivonkou sám doma, čekám na naše a pak se vypravíme na jih. Vypadá to na večerní grilování.

před dvanácti roky | Ze života | 1 komentář

Komentáře

1 | frettie | před dvanácti roky

No, mě ta noční bouřka chytla v Hlinsku a stálo to za to. Ta cesta pak … :/

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.