Vlajou černý prapory

… v duších podivnejch lidí. Zpívají kluci ze skupiny Švihadlo. Něco mezi reggae a ska (to druhý mám raději), zatím slyším druhou písničku, ale už ta se mi líbí. Pokrok. Nové album redhotů mě prakticky neoslovilo. Ale moc jsem ho ještě neposlouchal.

Takže kdo si podle praporu myslel, že budu psát… takže kdo si podle nadpisu myslel, že budu psát o volbách a mém dojmu z jejich výsledku (kurva kurva kurva doprdele teda!), ten je mimo jak ta jedle. Hraje mi další písnička, melodie optimistická, text trochu rozporuplný („…chtěl bych bejt – ukřižovanej!“).

Klávesnici jsem postavil na podlahu a opřel o postel, budu si psát na tišší klávesnici noťasu a nebudu tak rušit sestru od dřímání. Pro vysvětlení: jsem na koleji, sedím u svého stolu, sestra leží na mé posteli a dospává brzké vstávání. Zítra má přijímací zkoušky na ekonomku, tak tu u mě zase přespí. Souhrou několika věcí jsme také do prahy vyrazili dnes v pět ráno, je tedy po zásluze ospalá a já chci svoje psaní jakkoli utišit, aby si odpočala, beztak se bude celý večer učit a pak nervózně usínat. Já si to patřičně užiju na podlaze :)

Zase utekla spousta vody a pražců kolejí českých drah… ve čtvrtek jsem jel s ivonkou na její zkoušku na muni, kde mě na hodinu odložila před učebnou a já si tam ve společnosti jedné její hypernervózní kamarádky romany přečetl noviny.

Bůhví, co zajímavého se dělo v pátek, pomatuji si jen koukání na Shreka 2, večer pak posezení v její hospůdce (pravda, už i tak trochu )… prý na chvilku. Od sedmi večer do půl jedné. Dát si ještě jednu dvanáctku, tak už bych pil na dluh :) No ztrestal jsem se se sám, druhý den jsem probouzel jak po… no nevím, ale chvilku mi trvalo, než jsem jistý opičkovitý pocit zahnal do klece. Nejhorší bylo asi probuzení v devět a pak koukání do stropu až do půl dvanácté, kdy se z postele rozhodla vybatolit i ivonka. Pak už bylo všechno v pohodě, ale decku červeného jsem odpoledne na návštěvě u prarodičů s vřelými díky odmítl a zůstal u minerálky :) Ale zle mi rozhodně nebylo, jen jsem neměl chuť na alkohol. Ani na kafe.

Tak si říkám, že celá ta doba, co jsem byl s ivonkou, stála s ohledem na počasí za opravdový bobek. Byla zima, poprchalo, foukal pěkně silný vítr… jak se těším, až spolu zase někam pojedeme na kolech. Nebo se půjdeme někam dál projít a nebudeme zkřehlí zimou. Snad bude líp, snad bude líp…

Včera jsem ale ivku sám vytáhl za jedné slunné chvilky ven na rozkvetlou louku vzadu za domem. Tam se sedělo fajn, ivonka byla alespoň na čerstvém vzduchu, od čtvrtka jí nebylo nic moc. A k večeru to už zašlo tak daleko, že jen zesláble ležela v posteli a spala. Odpískal jsem tedy pozdně večerní odjezd do prahy s tím, že pojedu ráno i se sestrou a ivku odvezu jejím autem domů a vrátím se busem. Vůbec jsi mi to ale ivonko neusnadnila, probouzel jsem tě snad napětkrát a při snaze posadit tě na posteli pojal zlé tušení, že to bude to poslední, co v životě ještě uděláš. Bože jaký já měl strach… Ale nakonec jsem tě v pořádku i s pomocí mámy odvezl domů a pak jsme se vrátili busem domů. Řidič, mámin kamarád, byl tak překvapený, kde nás to nabírá daleko od rodné vísky, že po nás ani nechtěl zaplatit za jízdenku. Taky jsme tvořili dvě třetiny všech pasažérů, které nakonec vezl.

Ivonce se udělalo lépe už v noci a dnes ráno je v pořádku. To já už ale po několika hodinách cestování seděl se sestrou ve čtvrtém patře ekonomky a čekal na desátou hodinu, abych si nechal zapsat dva úspěšně splněné předměty do indexu. Čekalo nás tam asi patnáct a tři jsme měli test z toho jednoho za více bodů než bylo potřebné minimum. Doufám, že už alespoň profesora na áru stabilizovali. Ti si ho museli pěkně podat…

No a teď jsme se sestrou na koleji… za hodinu se do školy vrátím kvůli dalšímu zápisu, pak na kolej a asi na počítače. Co ale dál… zkoušku až ve středu, přípravu na ni rozhodně nepřeženu, je těžké se nějak vytrvale učit ze čtyř pěti listů, které po nás bude chtít. Každopádně, zítra bude sestra příjmačkovat a k poledni dojedou naši, volný den mít tedy také nebudu. Ale středa ráno to spraví.

Poslední zkouška, bakalářka z ekonomie… 21. června. Na tu se tedy fakt těším, druhý pokus. Dva týdny učení a snad to dopadne lépe než v zimě, kde to po čtyřech dnech dopadlo čtyřkově. A pak mi konečně začne léto…

před 15 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | Baky | před 15 roky | kubeeq.net

Takže Míša jde taky na VŠE? Zakládáte v Praze klan? :) Jinak volby mohly dopadnout líp, ale snad se podaří normálně sestavit vládu. Jo, všimnul sis, že jsme byli volební okrsek č. 1? Koukal jsem na to a nechápal :) A dneska jsem první, cha chá :p

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Sem dela zatim jen zkousky, prijata je uz i na MUNI, takze se uvidi… to cislo okrsku jsem videl, ale buhvi co to znamenalo :)

reagovat

3 | Huggi | před 15 roky

zrovna ted na jedno forum kam chodim napsala nejaka ‚Absolventka VŠE‘ v takovy mensi slohovce veci jako: Ještě že asi 80% studentů VŠE volilo ČSSD nebo KSČM. ..a podobny zajimavosti..:o))

jj a od Svihadla je vyborny album Slunce :o)

reagovat

4 | Bee | před 15 roky

mě od RHCP nové album úplně dostalo.. teprve kvůli tomuhle albu jsem je začala poslouchat. škoda.. některé jsou songy jsou dobré :)))

reagovat

5 | juneau | před 15 roky

[3] Huggi : Já bych se vůbec nedivil, kdyby všechny nerozhodnuté studenty odradil hon na carodejnice v podobe napadani levicovych volicu v diskuzi na nasem serveru. Tam to byla fakt sila :) Ale nakonec prave proto jsem taky tipoval, ze bude vetsi zastoupeni pravicaku, nakonec v interni ankete ziskala ods 50% hlasu :)

Myslim si, ze to co tvrdi ta holka (beztak z fakulty ucetnictvi ;) ) je blbost, protoze prave studenti ekonomie s minimalnimi znalostmi by meli byt nakloneni prave pravici. A pokud to usuzuje z toho, ze pet lidi kolem ni volilo cssd, tak to ja muzu rict, ze v mem okoli mela ods 100%. Levicovi byvaji vetsinou univerzitni profesori (aby ne, humanisti jedni), ale ne mladi a inteligentni lidi. Ale to uz je jedno.

[4] Bee : Nj, jak rikam, skoro jsem to album neslysel. Vsechny pisnicky mi prisly na jedno brdo, takze pokud mi das par horkych tipu, ktere si mam poslechnout pozorneji, budu jen rad :)

reagovat

6 | Bee | před 15 roky

horkej tip? Snow (Hey Oh).. song ktery me zaujal nejvic. zatim. ;)

reagovat

7 | pavlin | před 15 roky

se pridam…..me zaujali zatim akorat tyto: Snow (Hey oh), Charlie a She´s only 18…a ty jsou opravdu moc pekny. Jinak mi to album prijde malo akcni, na prvni poslech me taky neoslovilo… ale ted libi :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.