Výlet na kolech

Už včera ivonka navrhla, že bychom mohli dnes brzy ráno vyrazit na kolech. Brzy ráno se totiž jezdí nejlépe, řeka voní po chladu, slunce svítí jasně a nebe je modré… během dne se leccos změní. Ale pár sklenek vína a po osmé ráno jsem vstal pouze já a věnoval se práci na webu vesnice :)

Den byl podezřele chladný, od rána fičel vítr, nebe modré jak… modrá barva. Hned ve mně začal hlodat červík nadějí, že by mohlo být daleko vidět a pokud bychom tedy vyrazili na kolech, pak by se mohlo vyplatit zamířit do kopců, respektive na kopce. A tak se i po obědě stalo.

Nehodlal jsem ivonku nikam honit, včera absolvovala 15km proti větru a dnes se to očividně nemuselo moc změnit, takže stoupání z údolí od řeky na druhý nejvyšší hřebeny hornatiny nám nějaké dvě hodinky zabralo. A to to nebylo ani deset kilometrů. Ale kam spěchat… na jihu se zvedaly kopce, které za normálních dnů nezahlédnete, ale o severu před námi nebylo nic známo, dokud jsme nevyjeli na onen poslední hřeben (cca 750 m.n.m). A pak se otevřela celá ta planina od naší Vysočiny až k hradbě Jeseníků a Orlických hor. Tak daleko bývá vidět opravdu málokdy.

Jeseníky

Na hřebenu konečně došlo i na bundy, neustávající vítr by z nás (uprostřed prosluněného letního dne) odvál i ty poslední zbytky tepla. Dál už jen sjezd k babičce na krátký odpočinek a pokračování sjezdu až k hladině přehrady. Jedno proklaté pivko a nahřávání na zahrádce hospody. Zahřátí přišlo vhod, ale chmel mi z nohou vysál poslední zbytky sil :) Kdybych nebyl takový ochlasta, mohli jsme být dávno doma vysilujícího plahočení 8-)

Po čtyřech a půl hodinách návrat domů, odpočinek a válení, večeře… teď půjdeme do pelechu a pustíme si nějaký film.

před 15 roky | Cesty Obrázkově Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | jakub | před 15 roky

Včera bylo skutečně výhledové počasí, večer jsem si taky zajel na jeden kopec nad Chotěboří, ale autem – ten kopec je totiž nejvyšší vrchol Železných hor a to převáýšení je tudíž značné ;-).

A výhled byl vskutku luxusní…

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Na zelezny hory koukam kazdou cestu do prahy… luxusni kopecky :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.