Well, it's a marvelous night for a moondance

Pustím si hágenovu oblíbenou, zapřemýšlím, co tam ten klučina v USA vůbec dělá, lehce si blognu a odejdu spát. Snad dříve než včera. Tedy před půlnocí.

Těžká noc to byla, u počítače jsem docela vymrzl a nemohl díky tomu usnout (ve dvě v noci?), budík mě pak neprobral, nebo o tom alespoň nevím. Jen si vzpomínám, jak jsem zíral na displej mobilu pět minut poté, co měl zvonit, a nevybavoval si, že bych zaslechl jakýkoli zvuk. Osmá hodina, ráno za okny, káva v hrníčku, a tragédie přicházela na scénu.

Tou tragédií se stala několik let šlapající XPéčka na desktopu, která dnes chytla nerva a rozhodla se skončit se síťováním sebe sama s ostatními notebooky. Nemilé. Nepříjemné. Nasírající. Chvilku jsem to zkoušel, ale zatuhnutí jakéhokoli programu či okna při pokusu dostat se do sítě přicházelo s nemilosrdnou jistotou. Inu co, instalaček XP mám spoustu, jednu jsem si začerstva vytvořil a nainstaloval.

Jenže ouha, to byla právě instalačka stažená z kolejní sítě, jejíž autor patřil očividně k oněm paranoidním uživatelům nLite, kteří dokud neosekají windowsy až na jádro, nemohou spát. Než jsem si uvědomil, že ty drobné problémy při instalacích ovladačů, programů či sítě mají vážnější důvod než jen po reinstalu rozháraný počítač, uteklo docela dost vody. Nejede tiskárna. Cože, jakáže služba chybí? Nelze najít bezdrátové sítě? Nelze spustit, protože služba xy je poškozena? … atd. XP size zabíraly krásných 55MB RAM, ale byly nepoužitelné.

Reinstal.

Druhá instalačka. No tak to mi ho vyndej, po půl hodině jsem měl hlavu v dlaních a opět jakousi nLitovou verzi, kdy mi v tray chyběla i ikonka ovládání hlasitosti. Síť pro změnu ani neexistovala, o síťových připojeních jsem si mohl nechat jen zdát…

Reinstal.

Jenže poslední instalačka nebyla bootovací. Nainstaloval jsem ji tedy přes ony windowsy a nechal ji, ať si dělá co chce. A za půl hodiny jsem přišel k těm krásným omalovánkám signalizujícím, že patrně nejde o žádnou pošahanou ořezanou instalaci :)

Síť jsem rozchodil, programy nainstaloval, z ICQ 6 se div nepoblil, dokonce i trochu zapracoval… ale rozhodně se ten den dal strávit lépe.

Jediné jeho dvě světlé momenty jsou tyto: sestavil jsem si vlastní skládadlo triček, z čehož se ivonka smíchy div nepočůrala, a pak se taky v osm vydal s djem courat na kole. Vyjeli jsme si až na přehradu a tak porůznu plkali, plánovali nadcházející akci, a neb se mu zpátky nechtělo jet na kole ale jít pěšky, trvala nám cesta zpátky tak dlouho, až jsem stihl kvalitně promrznout. Alespoň jsem se podíval ven.

Tohle je podivný týden.

před 14 roky | Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | honza | před 14 roky

To skládadlo je výbornej joke. Takhle po půlnoci mi to zvedlo náladu na maximum :). S vymrznutím mi ani nemluv. Kdo by se byl nadál, že se v červenci dostanu na dosah Mont Blanc … a kdo by to byl řekl, že tam bude zima :-P.

reagovat

2 | Huggi | před 14 roky

heh tahat instalacky nLite z netu je sebevrazda..;o)

  • tu skaldaci metodu znam..ale skladadlo jeste ne..jen si moc nedovedu predstavit jak to nekdo pouziva pravidelne:D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.