Že já tam nezůstal

Jeden den po dovolené a nijak mě můj původní denní rytmus nenadchl. I to vstávání bylo jiné… kdy se mi naposledy stalo, abych se v devět horko těžko probral a ještě se v polospánku snažil zaslechnout nějaký ruch v domě? Pže když je ticho, tak tuplem nevstanu – nechci budit ostatní. Když jsem se ale podruhé probral v 9:18, už jsem vylezl. Zase tak moc se mi očividně spát nechtělo.

Čaj, k počítači, blbosti blbosti blbosti, po obědě práce práce práce a najednou byl večer. Celý den u komplu. Celý krásně modrý den. Jenže: jsem nachlazený a kašel mě dnes docela bral. Nehodlal jsem se tedy ničit na kole. A jen tak se někde procházet? Sedět na sluníčku? Zůstal jsem u pc. Njn. Budu toho litovat.

Večer slavila teta/sousedka narozeniny u ohně… abys byla schopná si to představit, pozemek za domy máme se sousedy (příbuznými) tak nějak společný, zásoby dřeva na zimu, louky atd. A obrovský fajrplac s ohništěm, lavičkami, sezónním přístřeškem… takže se nás sejde třeba 20 lidí a stále je tam poloprázdno. Žádné mačkání u ohníčku ze tří polínek, u nás se přikládá celými větvemi a to je oheň 3× menší než ohniště, na kterém je založen. No a tam se sedělo, povídalo, pilo, jedlo… tak nějak rozumně.

Ke konci jsem se se sestrou posadil ke Sťuíkovi, příteli sestřenice mého bratrance. Nikdy jsme se s ním moc nebavili, přece jen co si bez ostychu vykládat s cizím angličanem mezi ostatními lidmi… ale dnes to bylo nějaké jiné, a tak se plkalo a plkalo. Angličtinu jsem používal snad poprvé od minuloroční bakalářky. To by byla asi tak jediná zazmínkustojící událost dnešního dne.

Tož tak, le petite putain!

před 14 roky | Myšlenky | 3 komentáře

Komentáře

1 | silencix | před 14 roky

Návraty jsou skoro vždycky těžký, i přes to „všude dobře, doma nejlíp.“

„la“ petite putain :-)

reagovat

2 | silencix | před 14 roky

Tedy, i přesto, že se říká: „Všude dobře, doma nejlíp.“ Abych se vyjádřil „pregnantně“.

reagovat

3 | juneau | před 14 roky

Njn, stačilo si dnes cucnout 1,5l Budvaru a hned se mi na Moravě líbí víc než v Chorvatsku ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.