A tak tedy začnu nový den blognutím

A nezvolím jinou formu než tu otravnou, kterou nikdo nečte, s nedůvtipným shrnutím toho, co jsem dělal a kde jsem byl. Mít o čem psát, bylo by to jiné.

Poprvé jsem byl letos na koupáku, v úterý a ve čtvrtek. Počasí si o to přímo žádalo. A tak jsme tam v úterý ve třech s vojtou a peťákem blbli a koukali po holkách (dokud z práce nepřijela i ivonka) a měli se fajn. Auto bral vojta, ale protože v jejich nové (staré) fábii jel sotva jednou (strávil rok v anglii), musel jsem to odřídit já. Nesvůj jsem byl celou cestu, jsem zvyklý na naši felcku (dýzl + posilovač) nebo na ivončinu (benzín + bez posilovače), a přesednou do o dvě generace novějšího auta, to byla taky zkušenost. To řazení, mňam.

Na koupáku se domluvilo večerní posezení v hospodě u nás ve vesnici, kam já chodím právě tak jednou za dva roky, protože je to prostá sprostá putyka a pokud nejsem nijak spřízněný s naším fotbalovým týmem (nejsem), tak se tam těžko budu cítit jako mezi svými. Sedli jsme na zahrádku s pivečky, gambrinus bez bublinek tuším, plkali o všem možném, okukovali rodinu z holandska, co také přišla do české hospody (dvě dcérečky). Naše vesnice je tím celkem známá – tráví v ní dovolenou spousta holanďanů. Kdosi jim pronajímal chatu, celkem se to u nich na rovinách rozkřiklo a tak se nechávají ohromovat zdejšími strmými kopci. Tam mi ještě zavolal jakub s obvyklým dotazem, zdali právě nejsem u netu. Věřím, že odpovědí ne, v hospodě byl upřímně překvapen, ale hned jsem dostal pochvalu :)

Středeční parno jsem do oběda přežil u klávesnice, po obědě na úmorných nákupech. Vyrazili jsme s ivonkou do globusu nakoupit si zásoby na dovolenou. K pokladně jsem pak už ani vozík nemohl dostat, přetížený 10kg cukru a třemi pytly podestýlky pro koťata se z něj stal neovladatelný tank. Bezmála dva tisíce korun změnily majitele a my vyrazili domů. A doma do bazénu a z bazénu ke klávesnici.

Ve čtvrtek opět práce, ale ivonka se chtěla jet koupat. Postupně odpadali všichni, kdo připadali v úvahu a jet jen ve dvou… nechal jsem se přemluvit, ale v bandě lidí je to sranda až běda. Ale na koupáku bylo lidí málo, voda ucházela, deset bazénů jsme si dali a na dobré dvě hodiny jsem tam byl jediný kluk ve věku 15–27 let, zatímco spoře oděných děv tam bylo skoro deset. Takže jsem si alespoň užíval svoji roli (zadaného) plážového frajírka. Už se těším k moři. Příští pátek.

Večer jsem usedl k pc, ale rozhýkala se mi upomínka na mobilu, ať si už konečně zaregistruji předměty do rozvrhu příštího semestru. Zatím jsem ji úspěšně asi 20× posunul o den později, ale tentokrát jsem čas měl, na správě kolejí právě zjišťoval, kolik mám bodů na ubytování, a tak jsem do toho praštil. A ti debilové mi nevypsali dva ze čtyř povinných předmětů do mé vedlejšky… chtěl jsem si to všechno odstudovat v jeden semestr a jít na státnice, a takhle prd, velebnosti. Třetí předmět jsem vystudoval teď a ten poslední, jediný možný, je v pátek od půl třetí do šesti. Ach jo.

Takže, vzkaz pro hágena :) :

  • 4IT352 (00002) – Vývoj na platformě .NET (to pro tebe asi nebude :) )
  • 4IT415 (01004) – Informační modelování organizací
  • 4IT417 (01003) – Řízení podnikové informatiky
  • 5HD213 (01000) – Dějiny mezinárodních vztahů v 19. a 20. století
  • 5HD336 (01000) – Hospodářské a politické dějiny totalitních režimů
  • 5HP436 (00001) – Internetová žurnalistika

Druhý a třetí předmět je oP a opět to jsou týmové radosti, takže se tam můžeme sejít. Ten zbytek je asi až na internetovou žurnu takový … ne pro každého :)

Prší a prší. Kávu jsem dopil, bývalý (naštvaný) webmaster webu, který po něm přebíráme, nám patrně na rozloučenou vymazal klíčová data z databáze, takže o srandu není takhle po ránu nouze. Alespoň mi pootevřeným oknem proudí do pokoje chládek. Včera jsem o půlnoci dodělával jednu věc a jen jsem čekal, kdy po mně začnou téct čůrky potu.

Odpoledne jedny padesátiny s povinnou účastí, v sobotu slavnosti piva, v neděli celodenní kocovina a pak už jen pět dní a relax u moře.

před 13 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | glumet | před 13 roky

Registrace předmětů? Pche, proč se namáhat :). Ačkoliv… mě samotného docela překvapilo, když nám proděkan Pelikán řekl, že rozvrh pro první semestr vytvoří sama škola – alespoň bude víc času se rozkoukat. Trochu se ale bojím toho, že mi to rozkydají do celého týdne a já budu jezdit domů v pátek večer posledním spojem :). Poslyš, ještě mám na tebe jeden dotaz ohledně kolejí. Pro nás prváky připadá v úvahu Blanice a Vltava, protože výuka bude jen na JM. Na Vltavě ale není net (aaa, to bych asi nezvládl :-D) a v té elektronické žádosti si máme nastavit priority. Pokud chci na Blanici, stačí mi tedy, když si zvolím jako nejvyšší prioritu „blok koleje“, potom např. „spolubydlící“ (chci být s kamarádem) a i když mi asi nejvíc záleží na netu, přípojku k PC síti VŠE můžu dát až na třetí místo, protože díky tomu, že mám prioritní blok koleje (Blanice), kde je internet, bych ten internet – alespoň teoreticky – měl dostat, nebo ne? :-) Snad mě pochopíš…

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

Tak na blanici už je net všude? Už za nás to bylo o rok pozadu, a po čtyřech letech to tedy dotáhli do konce… skvělá ukázka organizace a managementu aneb VŠE v praxi. Takže ty priority bych dal tak jak píšeš.

A rozvrh… na tom, jak ti rozháží přednášky nezáleží. Prostě si vyhledáš v systému, jestli ten předmět nemá i jiné přednášky a chodíš tam, kdy se ti to víc hodí (nebo vůbec, že). Horší jsou cvika, na ty jednak opravdu choď, druhak s nimi tak moc šachovat nelze. No uvidíš :)

reagovat

3 | -hgn- | před 13 roky

2. a 3. si dam taky .. Co je ta internetova zurnalistika, clovece? Zni to dobre :-)

reagovat

4 | juneau | před 13 roky

Já nevím : ) Podívej se na borce na reference, já ti toho moc neřeknu. Ale prej se chodí do redakce aktuálně.cz :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.