Ach jo.

Tohle sousloví taky používám nějak často… většinou, když už nemám co říci a nechce se mi mlčet. Dříve jsem často mlčel a pozoroval. V současnosti raději pozoruji a mluvím. Ach jo. Ale co. Proto si tu nevzdychám.

S pocitem promarněného dne jsem se rozhodl podívat na The good girl (starring Jennifer Aniston aka Rachel from Friends). Rozhodně to nebylo špatné rozhodnutí, nebyl to main-streamový film a zase mám na pár dní o čem přemýšlet. Bezděčně jsem si při jeho sledování vzpomněl na maggie. Podobné problémy? Tak moc zase ne. Ale co… mimochodem, maggie je další z party čechů na orkut.com.

Ten film… no ale co, kdoví kolik z vás četlo Kdo chytá v žitě, takže by vám nemusel dojít hlubší kontext. Třeba se na to někdy podíváte sami. Ale zase, popravdě, nečekej dotek hvězd, ano? :)

Od posl odstavce utekla dobrá hodina… instaloval jsem kerio fajrvol a ten potřeboval restart. Stalo se, stáhla se aktualizace a další restart. A na mém miniaturním měřiči připojení (hezký graf) vyskočila neměnná hodnota 10/10 kB upload/download. Kompl stál, nic se nestahovalo, žádný program podle dvou hlídačů nejel. A měřič ukazoval nepřetržitý přenost dat. Hm… stopnul jsem přenost dat skrze kerio a nic, jelo to dál. Shodil jsem kerio a přenos se zastavil. Mě podrž… firewall a trojan či co? Nebo jen imaginární systémový přenost v rámci mého pc? Například při spuštěném apachi a procházení stránek na localhostu (na mém pc) tento měřič také reaguje a bere přenos dat v rámci pc – apache server jako regulérní jím měřitelný síťový přenos. Takže mi naskakují hodnoty jako 500kB/s, což je na našem bezdrátu nereálné a nereálné bude, dokud zde nebude čtyř-megabitová linka pro každého. No nevim :)

Uvidíme uvidíme… stahuji AVG 7, abych si pořádně prohledal kompl, spyware killer Ad-aware mi jej prohledal v rámci špiónků a reklamních sosáků, a samozřejmě tři našel. Potvory nenažraný. Hned jsem je šoupl do karantény, ať si tam snihou… a křemíkového nebe se nedočkají! Ty by totiž poukazovaly přesně na to, proč mě radek upozornil na přetěžování sítě. Tak moc mu nevadil pár kilobajtový download, ale astronomický upload! Neboť v inkriminovanou dobu můj kompl do sítě odesílal 20–30 kB/s. K tomu ještě další podobný člověk a síť byla nepoužitelná. Ťuklo mě to až za chvíli: ale vždyť já mám pro dýsíčko (peer2peer klient) omezení uploadu na sprosté 3kb!!! Neetické, omezovat ostatní, aby ode mě mohli stahovat max touto rychlostí (dohromady)… neetické a sobecké. Mám Rimmsyho rád.

Uvědomil jsem si tedy, že kvůli sdílení souborů to nebylo. Něco v mém pc s chutí odesílalo hafo dat do sítě… snad některý z těch odhalených spyware. Ve statistice jsem ale žádný extrém nenašel, při uploadu 3kB je přenos za hodinu 10,8 mb tuším. Ani jednou za sledované dny této hodnoty hodinový upload nedosáhl. To tudíž ukazuje na skutečnost, že jej má za lubem nějaký skrytý program, jenž se rozhodně nehodlal nechat sledovat měřícím prográmkem, v mém případě jde o NetLimiter.

AVG je doma, takže tohle dopíšu, neboť po mně bude beztak chtít restart.

No… no. Ach jo.

Při odchodu radka se nás maruška zeptala na to, zda nevíme o našem profesorovi. Nechápeme. Prý umřel, dodala. Dozvěděla se to od němčinářky, její bývalé třídní. Sestra to hned datlí do mobilu spolužačkám, já to oznamuji přes icq pro změnu spolužákovi svému. Něvěří mi to. A já se mu nedivím. Za čtvrt hodiny od něj pípne msg, že mu to prý právě potvrdila další holka ze školy, prý nějak špatně vystoupil z vlaku po oslavě 49. narozenin. Před chvílí přišla sestra se zprávou od spolužačky, která tvrdí, že prý umrzl.

Není to něco kolem roku, co zemřel pan Vavříček? Také tělocvikář? Pan profesor… biolog, chemik, tělocvikář, člen elitního basketbalového klubu tuším. Ten, který neřekl jedinou větu vážně, který se dokázal naprosto shodit, aby třídu rozesmál, kterého nikdo nemohl brát vážně. Kterého jsme měli opravdu rádi. Nechce se mi ani odhadovat, co bude zítra ve škole…

Mauro Picotto – Comodo.

před 17 roky | Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | m | před 17 roky

zonealarm… kerio je pasoft

reagovat

2 | Hughhh | před 17 roky

Miluju Mauro Picotto!!!!!!!! Kdes je vyhrabal?? No nic, jdu si je odněkud stáhnout… Vymazal jsem je při problémech s pc…... Hurá…. Mauro Picotto…

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

Na zacatku druhe minuty Comoda zacina uzasny vokal… asi si na nej vzpomenu vzdy, kdyz nekdo zemre.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.