Jakoby se zastavil čas...

Jako by se zastavil čas
Středověký hradby rostou uvnitř nás
Z velkýho světa je malej plácek zas
Cestu ven hledám

Švihadlo a jejich Temný nálady. Tma kolem je, ale jinak jsem psychicky docela v pohodě. Čeká mě už jen spánek, tak proč se nad něčím rozčilovat.

O čem budu teď na přelomu dvou dní psát? O dnešku, ale nejdřív trochu vyhypuju vyhledávací roboty. Občas se totiž dost bavím na frázemi, které návštěníky dovedou na můj web…

Charakteristika kamaráda je tradiční, pár starých slohovek a už to jede. Tričkem proti komunismu, modální slovesa angličtina (???), mládí v hajzlu (he?), úzkostlivý typ (panečku), pozvánka na oslavu narozenin – texty (tolik povyku kvůli jednomu textu), příklady na strojárnu, virová angína, pozdě k ránu, VŠE přijímačky řešení, nejkrásnější holky :), www.bolest v krku (magor…), omluvné smsky pro miláčka (tomu se ivka vždy strašně diví), herbář trávy (tomu se zase divím já…)

Jóó, seznam.cz si se mnou užije… a já s ním taky.

Hitem dnešního dne ovšem byla cesta do prahy. A zpět. Kvůli poslednímu zápisu do indexu (ještě k tomu trojka) strávím sedm hodin ve vlaku a dvě hodiny v neuvěřitelně rozpáleném městě. Alespoň posezení s hágenem nad jednou stellou dalo parnému dni tu správnou příchuť, ale za chvíli už jsem opět kráčel šervůdem k hlavnímu nádraží zpocený jak pes a jediné, co mě mohlo v dalších třech čtyřech hodinách cesty vlakem vytrhnout z apatie, bylo… horko a ekonomie.

Cestou do prahy to docela šlo. Snad ještě nebylo takové horko, nebo nevím… ale učil jsem se eknu a dokud jsem někde u čáslavi neusnul, odsejpalo to. Pak jsem se v kutné hoře nějakým šokem probral a učení sklidil, že už teda cestu do prahy dospím. Od té doby se mi nepodařilo zamhouřit oka, učení jsem si tedy zase vytáhl… cestou z prahy to bylo kvůli horku horší, ale hlavně jsem si prožil se dvěmi spolujezdkyněmi tříhodinové řešení jejich existenciálních problémů. Co si mám doháje myslet o dvou čtyřicítkách, které jsou schopné pět minut řešit, že si místo ledovýho kafe (nějaký fruko) koupily obyčejný kakao. Ty si o nich těžko uděláš takový obrázek jako já za tři hodiny, ale pokud si vybavuješ matku bridget jonesové, tak jsi v obraze.

Ale i tak jsem si makroekonomii docela prošel. Ale zítra už je čtvrtek, a na mikro jsem ještě nesáhl… špatný, špatný. Přitom makro mám načtený třikrát, ale dokupy bych toho dal fakt málo. Zítra ještě jeden pracovní pohovor, pak na kole k ivce… dny mi ubývají čím dál rychleji.

Ale to je budoucnost… teď půjdu spát. Po dnešku toho mám fakt dost.

před 15 roky | Cesty VŠE Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | Honza @ | před 15 roky | www.janzak.cz

Pozdrav

Ahoj June neznas me a ani ja tebe, ackoli po prelouskani celeho tveho blogu snad uz jo ti chci jen napsat ze vytvorit takove dilo a naspat tolik textu uz stoji za to. Stahl jsem si tvuj system a ikdyz pouzivam sam svoj vymysl, se zajmem si ho prohlidl jak po strance technicke tak i po strance kodove. Musim uznat ze je to dost dobra prace. Doufam ze ti to nadseni vzdrzi a kazdopadne si ve me ziskal noveho ctenare tveho blogu. Hezky den

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

zdravim :)

Pokud se na svuj blog podivam ciste z ekonomickeho pohledu, kdy jsem ty stovky hodin psani textu (velmi casto uplne) o nicem mohl nahradit necim prospesnejsim pro spolecnost, pak se za to po zadech zase moc neplacam :)

Ale RS zase pomaha spouste lidi publikovat jejich zazitky, takze jsem si to snad alespon trochu odpracoval. Vzdycky premyslim, co veci by bylo jinych, kdybych od svych desiti let nesedel den co den u monitoru.

reagovat

3 | TrDLo | před 15 roky

Stejně se mi web(y) od webmastera, který si tehdy ještě neříkal juneau, libily víc ;)

reagovat

4 | juneau | před 15 roky

Tehda se tomu webmasterovi taky libily. Ale asi uz dospel (…) k poznani, ze ucel je to hlavni.

reagovat

5 | luli | před 13 roky

e? :-(

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.