Kdo je to Mylene Farmer?

To jest holka, co mě teď k jedné hodině v noci ještě drží jakž takž nad vodou… nudný, a přitom strašně dlouhý den je za mnou a stále nekončí, za dveřmi pokoje zuří nějaká párty a tak nějak čekám, až utichne a nebude problém usnout. Mezitím (od čtyř hodin) pracuji a poslouchám hudbu… francouzku Mylene Farmer, převážně. Podobně mi pomáhala pracovat i před víkendem…

Nevím čím to, že jsem se do oné jedné písničky tak zbláznil… nemluvě o tom, že je francouzsky a proto naprosto nevím (do dneška), o čem se v ní vůbec zpívá. Ale to mi nevadí, stačí mi melodie – nejsem nikterak náročný posluchač :)

Mylene Farmer – C'est une belle journeé

Pusťte si písničku z YouTube a klidně čtěte dál…

Při rozkliknutí nového textu jsem ani nevěděl, o čem psát… ze zmíněných důvodů zatím nepomýšlím na spánek a blognutí prostě přišlo vhod. Vyhledal jsem si český překlad textu oné písničky a narazil na tento článek na wikipedii. Velmi zajímavé čtení.

A jaké bylo moje překvapení, když se tato zpěvačka ukázala býti autorkou takových hitů jako Desenchantee nebo Libertine! Taková Kate Ryan už jen coverovala.

Pročítal jsem si její profil na wikipedii… před lety do jejího vydavatelství se zbraní vtrhl pošahaný fanoušek, vzal si recepční jako rukojmí a dožadoval se setkání s Mylene. Vše skončilo tragicky smrtí recepční i pošuka a Mylene opustila Francii. Zvláštní, čekal jsem, že takovéhle dějové pletky patří pouze do filmů.

Další zajímavostí je, že časem nastřádala spoustu materiálu, který se ovšem hodil spíše pro mladší zpěvačku (ona je ročník 1961) a tak se svým producentem (?) našla… Alizée :) To jsou mi věci! Nevěděl jsem, že za Alizée někdo stál, a už vůbec bych nečekal, že ji někdo doslova „vyrobil“. Produkováním jejích alb si podle wikipedie přišla na 10 milionů €. Šikovná holka.

A tak jsem si dnes zjistil info o zpěvačce, kterou jsem naprosto neznal, ale jejíž song C'est une belle journeé poslouchám dnem i nocí.


Dnes mi skončilo zkouškové, mám prázdniny. Ve dvanáct jsem si odbyl ústní zkoušku z němčiny, kde opravdu nebylo co řešit, odvykládal jsem svoji přípravu, snažil se jí odpovědět na pár otázek a šel s dvojkou (super) o dům dál, tedy pořešit test z logiky… tam byl problém v jedné otázce, kde učitel moji odpověď prostě nepochopil, a tak si k ní jen připsal otazník. Jenže ten jak na potvoru vypadal jako dvojka, a všechny (?) otázky byly po dvou bodech, takže při následném sčítání mi tuto otázku započítal jako správně zodpovězenou a dal mi 20 bodů, kdy mi do „postupové pozice“ chyběl jeden bod, a ne osmnáct, kdy by mi chyběly body tři a to by už bylo na pováženou. Možná můj kredit u tebe padne, neboť jsem tento jeho omyl neoznámil a šlo tedy o takový malý podvod… nefandím extrémům, a takhle si zkomplikovat výsledek nevýznamného předmětu jen pro jakési vyšší dobro by extrém byl. Toť moje zdůvodnění. Za chvilku jsem spokojeně odcházel s trojkou.

Teď už jen posbírat všechny zápisy do indexu a… a zapsat si nějaké téma bakalářské práce, hergot. Ať na ní můžu dělat už přes prázdniny, když už o semestr prodlužuji studium.

Na to jsem ale při návratu ze školy nemyslel a užíval si ten pocit, kdy je prostě všechno za mnou a po šesti semestrech jsem stále ještě neztratil ani kredit (= všechny předměty jsem úspěšně dokončil). Už je to docela vtipné, každý semestr si říkám, že tentokrát už to praskne, a ono stále nic a nic. Přitom tenhle semestr jsem s předstihem považoval za onoho průkopníka… a zase vše v oukejlandu. Něco jiného jsou bakalářské zkoušky, že :) Průstřelová matika mi shodila průměr o dvě desetiny na 2.3, což se mi ale vůbec nelíbí.

Také si náhle uvědomuji, že jsem tímto dnem splnil všechny kreditové podmínky pro ukončení bakaláře. Ve všech skupinách předmětů jich mám patřičný počet, vystudoval jsem dva jazyky… teď už jen ty zkoušky, bakalářská práce a státnice. To se v příštím semestru zvládne.

No a místo abych se dnes požitkářsky rozvalil na koleji a užíval si začátek léta, posadil jsem se ke klávesnici a po desíti hodinách u ní mě bolí naprosto vše, záda především. To jsou ty předělávky důležitých funkcí, které se jak pavučina rozbíhají do několika částí systému, vždy pracující trochu jinak a každá odlišnost komplikuje odpoledne ještě tak krásně jednoduchou původní verzi funkce… ale vše funguje. Není nad AJAX.

Na chodbě se očividně přestal hrát fotbal se skleněnou flaškou, takže se asi půjdu umýt a spát. Zítra mě toho taky ještě čeká spousta…

před 14 roky | Myšlenky VŠE Ze života | 11 komentářů

Komentáře

1 | endlife | před 14 roky

Jelikož máš notebook o nějaký ten pátek déle než já, též bych doporučil část výdělků investovat do nového monitoru, aby ti časem neupadla hlava z ramen ;-)

Já koupil monitor minulou středu a má záda mi od té doby trvale děkují – sice to trochu ruší při učení, ale pocit je to skvělý :)


A díky za Mylene Farmer, ta první písnička mě dost vyděsila, ale Desenchantée je moje dětství :) Celé se mi to vybavilo – 10, 20, 30.

reagovat

2 | lukyn.v | před 14 roky

„Na chodbě se očividně přestal hrát fotbal se skleněnou flaškou…“

To mě dostalo. :-D

June, píšeš, že si prodlužuješ studium o semestr. Jaké to má výhody?

reagovat

3 | juneau | před 14 roky

[1] endlife : Teď tě určitě neposlechnu, na noťasu pracuji jen na koleji, kde už moc času nestrávím. A ostatně, se zdejšími židličkami a mým lehavým posezem mi přijde, že výškově mám obrazovku tak akorát a vzhledem k externí klávesnici i docela daleko… prostě mi asi vadí jen těch 10h sezení :)

A co máš jako proti mé (aktuálně) zamilované písničce? :)

[2] lukyn.v : Výhody… že jsem nemusel stihnout dvě bakalářské zkoušky, sepsání bakalářské práce, její obhajobu a následně státnice v tomto semestru, ještě k tomu s nožem na krku, že musím udělat všechny předměty, co jsem měl zapsané. Se studiem nikam nespěchám a možnost prodloužení tu je, tak jsem ji využil…

reagovat

4 | lukyn.v | před 14 roky

Tak to chápu, June. Díky. Jen tak mě to zajímalo. ;)

reagovat

5 | -hgn- | před 14 roky

Jen se za mnou zaklaply dveře, už je na koleji bordel. Drzoune. :-)

reagovat

6 | juneau | před 14 roky

Dveře? O těch mi ani nemluv, očividně tam v noci proběhla kečupová bitka, kdy jsou po dvěřích i stěnách cákance kečupu… a uklizečky čekají, až se do uklízení viníci pustí sami. Ještě že už se tam jen otočím pro věci a domů :)

reagovat

7 | -hgn- | před 14 roky

Nemůžu se dočkat příštího ročníku. Žádný chození do školy, jen občas napíšem nějaké to slovo do BZ. Jó, to bude teprv bordel 8-)

reagovat

8 | juneau | před 14 roky

Takze se vlastne az na tu BZ nic moc nezmeni, ze? ;)

reagovat

9 | Sestra | před 14 roky

Ani se nepřizná, že Mylene Farmer a hlavně písničku C´est une belle journée zná díky mně. Zajímavý je, že když jsem mu ji s nadšením poprvé pustila, zašklebil se s výrazem „A co jako?“ ;-)

reagovat

10 | honza | před 14 roky

Jen by mě tak zajímalo… ty státnice jsou z jazyka? A song je geniální. O Mylene Farmer jsem až do včera vůbec nic neslyšel a teď už mi jede potřetí za sebou :-)

reagovat

11 | juneau | před 14 roky

[9] Sestra : Celou dobu jsem na to myslel, ze te musim zminit – ale zapomnel jsem :) A na ci reprosoustave ji poslouchas? Ci je klavesnice, na ktere pises? Ci je hosting, na kterem mas web? Mlcet a soupat nohama, kdyz se bavi starsi! ;)

[10] honza : Ne-e… proste statni zaverecna zkouska z hlavniho oboru nebo tak nejak.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.