Někde mezi Vršovicemi a Kolínem

Občas mi ve vlaku stačí jen tak sedět s notebookem na kolenou a poslouchat hudbu. Sledovat svět za okny a poslouchat … :music: Death Cab For Cutie – Someday You Will Be Loved. Ubíhající čas si z kapacity baterky pomalu ukusuje a já stejně jen přejíždím pohledem krajinu za oknem. Poeticky napsané, ale jinak je to tradiční čumění do blba, protože je sotva osm hodin ráno, já jsem už hodinu na nohou a spát jsem šel opět někdy ve dvě. Ostatně, nejdříve z tohoto týdne.

Včera jsem psal test z Informačního modelování organizací. To je předmět, kde jsme celé cvičení jeden velký tým a společně pracujeme na vytvoření informatického modelu imaginární společnosti. Zkoušíme, jaké by to bylo, kdyby za námi někdo přišel a řekl „Zdravím, mám podnikatelský záměr na takovou a takovou firmu, chci mít takový obrat a tolik zaměstnanců a jádrem podnikání bude XY a vy mi navrhněte informační systém“. Takže vymýšlíme, jak to v takové firmě bude chodit, jaké budou její procesy, organizační struktura, … a když už máme toto (což dokáže vymyslet každý), tak začneme tuto realitu modelovat, aby vznikla dokumentace pro informační systém, který už může vytvořit úplně jiná firma. A včera se na v tomto obsažené činnosti psal test. V zadání imaginární firma a popis její činnosti a pak už to bylo na každém z nás sedícím v přeplněné třídě. Diagram tříd, doplnit do něj skutečnosti vyplývající ze zadání, pak si vybrat některý z klíčových procesů a nakreslit jeho diagram, z něj vytvořit diagram stavů třídy, doplnit diagram datových toků a vše nakonec sepsat do konzistenční tabulky dokazující, že jednotlivé nakreslené diagramy jsou tzv. konzistenční, tedy že ve všech je rozdílnými metodami popsána jedna a ta samá věc. Profesorova rada donést si obyčejnou tužku a gumu (na gumování!) byla více než přínosná, protože to bylo pořád samé přepisování, opravování, doplňování … a pak jsem to měl, mezi prvními odevzdal a vypadl na chodbu, kde jsem se rychle zapsal na téma eseje do stejného předmětu. Napsat jednu stránku nějakého povídání není problém, ale pokud si pod 80% témat nic nepředstavím, tak i ta jedna stránka může být problém. A jak dopadl test? Kdo ví. To neví ani profesor. Problémem takového testu je, že každé naše řešení je unikátní, není jediné obecně správné. Takže je bude muset projít a zkontrolovat všechny diagramy, jestli odpovídají … to by při nějakých 60 lidech byla sranda na měsíc. Ostatně, styl hodnocení je prý podezřele náhodný, takže bůhví, jestli to vůbec regulérně opravuje :)

Zbytek dne už tak nějak utekl, před poslední hodinou jsem si poseděl s Pavlínou z týmu na křesílkách a povídal si o cestování (pojede na podzim do Švédska, tak jsem se jí snažil předsat všechny znalosti, co jsem tam nabyl) a v sedm večer jsem už byl na koleji.

Večer jedeme na Vranov. Na tu přehradu. Rybářská banda kolem ivončiných rodičů se letos rozhodla každý měsíc někam vyrazit na ryby a její táta zamluvil nějakou firemní chatu u vody, takže všichni už týden brousí udice a navazují nože, kterým budou ukuchávat hlavy úhořům. Já s ivonkou tam asi moc rybařit nebudeme, spíše budeme výletovat. Ale i noťas si s sebou beru a když se najde chvilka na práci (off-line), tak budu jen rád. Příští týden bude ve škole opět jeden z těch hard-core. Dvě seminárky, jejich dvě prezentace, na obojí bude jen pondělí a úterý. Jaj!

No jo. Jsem ve vlaku, už tři dny jsem se nevyspal, tak počkám, až se mi někde u Světlé nad Sázavou vybije baterka a na hodinku si schrupnu. :music: Lily Allen – The Fear.

před dvanácti roky | VŠE Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | Trohl | před dvanácti roky

To že jezdíš přes Světlou ti chválim. Bydlim nedaleko odtuď ;-)

reagovat

2 | fisher | před dvanácti roky

hele že jedeš na Vranov ti neskutečně závidim…jako kluk jsem tam strávil snad pět letních prázdnin..miluju to místo…udělej fotky pls :-)

reagovat

3 | -hgn- | před dvanácti roky

Ty songy vypadaj fakt dobre! Muzes pro mne prichystat kolejni hudbu, az dorazim? ;-)

reagovat

4 | juneau | před dvanácti roky

Sákra, jsem si snad ani nevšiml, že mi tu někdo komentoval :)

Trohl: Jj, přes Světlou jezdím, ale ve směru na Prahu už tou dobou dávno spím a směrem z Prahy zase stále ještě koukám do noťasu :)

fisher: Na Vranově to bylo super, neskutečně krásné počasí. Jen ty ryby nebraly :(

hgn: UK TOP 40 :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.