Nepíšu, spím, umírám

Tak to asi dopadne, neboť odpadnu. Je mi mrtvolno. Nemohu chodit. Nemohu existovat. Chtělo by to čip do vakua v hlavě a mít jej místo klávesnice. Datlit myšlenky… ale co bych dělal s těmi závadnými? Dal pod heslo a zpřístupnil za prachy, co jiného? ;)

Proč ta únava? A proč tak debilní otázka? ;) Zopakoval jsem svoji šílenost z předešlých dvou týdnů a za tři dny najel 150 kilometrů. Nic moc, jasně, ale také jsem ježdění věnoval tak… dvě tři hodiny denně. Styl někam dojet – pobýt – odněkud se vrátit nemám moc rád, ale ve dvou se těžko zdolávají túrdefráns okruhy. Kdyby ivka nebydlela 15 kiláků ode mě, bylo by to také snažší… takže zase trochu víc jezdím :) A to není na škodu. Brzy budu mít kondičku jako ona. Kdo by také domů k večeru neletěl? Dělat těch 15 kiláků za půl hodiny, to je také síla. Jenže…

Natažené tříslo již utichlo, objevila se jiná bolest. Mnohem nebezpečnější. V pravém koleni… to koleno, jež mi měli řezníci před třemi lety (?) operovat a resekcí srovnat holení kost, tuším. Nestalo se, riziková operace, možnost vozíku od sedmnácti let… odjel jsem z nemocnice zdráv a pohybliv. Jenže na jak dlouho? Na desítky let? Na roky? To mi nikdo nemohl říct… moje kolena směřují mílovými kroky k vydření chrupavek. K artróze. Chtěli mi zakázat tělocvik, nezakázali. Zakázali mi běhat a to jsem si k srdci trochu vzal. Jenže na jaké úrovni je jízda na kole? Klouby pracují možná o větší úhel než při běhu, ale při běhu na nich stojí celá váha těla… na kole ne. Ale co když naplno zabírám a menší váhu těla kompenzuji větším namáháním? Každopádně nedochází k otřesům, to oceňuji…

Jen bych ti nepřál myšlenky, které se mi při dnešním pozdním návratu z jihu honily hlavou a každé bodnutí v koleně je jen jitřilo. Nedovedu si představit, že bych přišel o možnost aktivního pohybu, sportu… cyklistiky.

Teď, když tu sedím za klávesnicí, kolem je již tma a hraje mi Tatabojs Nanoalbum – Tomášovi, teď je mi fajn… a možná i pro únavu v nohou. Ztuhlá lýtka, ochablá stehna, zmrzlé bosé nohy… vždy, když vylezu ze sprchy, tak si obléknu už jen kalhoty a triko, do prádla nejdu. Díky tomu mi mrznou nohy, protože si neberu ani ponožky :) Mám jít do dalších detailů? ;)

Ale je mi fajn z únavy. Kdybych se celý den válel, netěšilo by mě to… neměl bych pocit, že jsem těch x hodin světla využil. A vypadalo to tak, probouzel mě déšť a provázel až do pozdně poledních hodin. Pak se ivka ozvala, jestli bych za ní nepřijel, že bude na koncertě na oslavách v metropoli. Dojel jsem, setkali se… celá v černém, mírně nalíčená do společnosti. Slušelo jí to, moc… jak jinak také, že? :)

Ukázala mi splav za městem (hm, kdopak z anarchistů napsal sbírku poezie Splav? Tady je odpověď), pak nás na hodinku zdržela šikovná lavička u stezky… jen kdyby to nebe nebylo tak proradně nebezpečné. A déšť nás opravdu vyhnal, ve městě se schováme pod převislou střechu… loučení je jako včera opět nekonečné, opírám se o svoje kolo, ona stojí mezi mými koleny… míjejí nás lidé, jeden profesor, spolužák, druhý spolužák, spousta jejích kamarádek… snad dvacet minut rozhoupávání se k odjezdu. Sms? Ale ivka už spí… tami. A vybíjí se mi mobil. Po dvou dnech.

Přesto… necítím jistotu, pochybuji (jak překvapivé). Ale není to bláhové, hledat jistoty? A pak blikne displej, recieved message, ptá se na zpáteční cestu, přeje mi dobrou noc… a kde jsou pochybosti? V tahu. Na jak dlouho…

Zítra pokračuji na brigádě… nadšením se celej třesu, vážně. Za šest hodin vstávám a za poslední dva dny jsem se pořádně nevyspal. Smutné… potřebuji se nechat ostříhat a vyfotit, abych měl fotky k zápisu, takže se někdy budu muset ulít z práce alespoň o hoďku dříve.

A btw, sice je hezké, jak jsem si vychytal sms zprávičky, ale ty se nějak nemění, co? To protože nefachá systém na straně bloguje.cz. Prostě nové zprávy nepřibývají tam. S tím já nic dělat nemůžu. Maximálně teď dát 2kč za novou zkoušku. Tak do toho…doručeno. A je to na blogu? Ano, je. Tak fajn, asi šlo o jednodenní výpadek, od té doby jsem to znovu nezkoušel. Stačily tři vyhozené smsky…

Tak jo, ivka spí už hodiny, číča touto dobou možná usíná… a já? Kdepak, ještě jsem si pár věcí plánoval. A zítra se možná ozvu z brigády… nebo si budu šetřit kredit pro ivku? Bude to boj :)

před 17 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | Hughhh | před 17 roky

z buřičů jsem maturoval :)

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

tusil jsem to :)

reagovat

3 | ailyn | před 17 roky | ailyn.wz.cz

jestli ti hrozi vydreni chrupavky, zacni do sebe kazdy den lit geladrink (poptej se v lekarne). nevyleci te to, ale zpomali to vydirani, protoze dodava nove mazivo

reagovat

4 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

to bloguje je celkem rulezni :) nakonec jsem si poradil s tim updatem bez cronu. Ukladam si posledni volani sms.php, ktery jednodusse otevre blog na bloguje a tam vybere msg a ulozi ji do db, pokud tam jeste neni.

No a ten soubor includuju do index.php, ktery se pokazde vola. A ta konktrola probehne jen tehdy, pokud mezi NOW() a minulym volanim ubehlo aspon 15 min.

Skvely na tom je, ze me sms vyjde z oskara na oskar strsne levne (tarif odepis), takze je to daleko lepsi, nez moje predchozi reseni s posilanim emailu z mobilu a konktrolu pop3.

reagovat

5 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

btw ted sem si vsiml, ze v rss mas jeste stale stare odkazy na texty

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

ai> jj, uz par let ho znam, ale beru sporadicky… vzdy, kdyz se objevi problemy. ted ho zacnu lohnit po litrech

pif> ty odkazy v rss funguji, takze jsem je nechal

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.