Noc se teprve rozjíždí

K tomu by mi také mohla hrát řízná hudba, ale co naplat, vše mám již sbalené na cestu do prahy a s tím i svoje skvělá sluchátka. Člověk nepozná pomalu rozdíl, zda má na hlavě právě je nebo mu hraje domácí kino (dejme tomu). A přitom to není žádná hyper značka, ale Geniusy. Dárek od sestry. Jo, tím jsi mě, sestřičko, potěšila.

A tak jsem si jen posunul prohlížeč, abych viděl, když se mi rozbliká icq bublina s miláčkem na drátě (na vlně) a směle si tu datlím.

Noc se ale teprve rozjíždí díky tomu, že nepříjemné věci odsouvám ad acta, tedy esej do angličtiny odložím až na dobu, kdy nepůjde dělat nic jiného. A proč bych si nejdříve neblognul, když mě to tak baví? :)

Není moc o čem, jen o poctivé kódeřině… i když to o kódu moc není a poctivost v tom nehledej :) Na to jsem až moc velký amatér. Až si někdy říkám, jak si můžu troufat na redakční systém… člověk se pořád učí, ale mě to nějak přestalo bavit. Stačilo, aby pif rozjel svůj weblog o php a -dgx- vypustil na svět formátovač textu texy! a už koukám do kódu nebo na příklady a vidím, co dělám sám špatně a co jde dělat lépe… a je toho spousta :)

„Musíte se snažit, pane správče…“

Ráno jsem si domluvil brigádu v tiskárně, večer to s šéfem expedice (ve významu expedovat) potvrdil. Ve čtvrtek v deset večer se postavím k pásu a do šesti budu makat. Uvidíme, co mi o tom zítra zuzka poví, už tam jednu noc prožila, tak bude hafo vědět. Vracet se budu v pátek v osm s ní a dančou a ve vlaku budeme držet hlídky, kdy jeden bude mžourat a hlídat bágly a další dva spát ;) Přestup v kolíně, v bigcity, holky vystoupí v city, já pojedu dál do dice, protože z ní mám spoj zpátky do vesnice. Zajedu si o nějakých… 30 kiláků, ale bus mě pak vyhodí 100m od domu a nikde nečekám déle jak 10 minut. Tři různé vlaky a jeden autobus…

Hm, koukám na seznam uživatelů na texy! fóru a pěkně se tam činím :) Stejně tak se podlesní (vau, super přepis) dobou snažím pomáhat na webu diskuze.jakpsatweb.cz v sekci PHP. A snad i úspěšně… ale co pak má člověk udělat na rs2, když nonstop jen reloaduje tyhle diskuze? :)

Dnes jsem také moc nepokročil… jednoduché banování ip, (jen seznam ipéček oddělený čárkami + adresa, kam se má případné zakázané ip přesměrovat. Výchozí hodnota je whatisthematrix.com ;) Dobrej joke), pak také upgrade jednoho scriptu, který je pro obyčejného uživatele nepodstatný. Co dál… implementace GeSHI, zvýrazňovač syntaxe různých programovacích jazyků. Zatím uvažuji pouze o javascriptu, php, sql a html. Html podezřele blbne, ale ot už asi není moje chyba. A ani nevím, zda to v rs2 nechám jako výchozí nastavení. Je to několik desítek kilobajtů kódu navíc a využije to tak každý 20. Prohřešek proti mé filozofii, že do rs vkládám jen ty funkce, které mají smysl pro většinu uživatelů. Takže nakonec to dopadne tak, že v rs bude složka geshi, do ní si jen uživatel nahraje stažené zdrojové kódy geshi a v nastavení zapne geshi syntaxi a bude to. Ušetřím kilobajty… rs1 měl ale 3/4 mega a to je moc na tak vidlácký systém.

Dále důkladné zpracování včerejšího nočního programování uživatelských práv, kdy lze nyní nastavit až ale deset omezení pravomocí. Uživatel může (heslovitě): vstupovat do administrace, být adminem, psát texty, články, aktuality, nahrávat dokumenty, upravovat komentáře, pracovat s celým fotoalbem, s celým diskuzním fórem (jejich administracemi), se šablonami a css (dizajnem webu), s nastavením webu a může vstupovat do sekce různé, kde jsou jen přehledy přístupů a pod. Hm, 12 věcí… kvalitka.

Hergot, já už vážně musím jít na tu esej…

V praze budu mít fofr, na zítřejší přednášce o javě možná budu raději dávat pozor než serfovat (třeba si tam pro sichr nevezmu noťas), a tentokrát chci určitě nějaký kus práce udělat i v praze. Takže žádné noční paření po síti. Na to už ani nemám potřebnou konfiguraci svého stroje. Bude se makat…

před 16 roky | Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | juneau @ | před 16 roky | reality-show.net

esej dopsan. jdu spat, abych za sest hodin vstaval… hm, pred rokem to bylo naprosto normalni.

reagovat

2 | pif @ | před 16 roky | www.php-weblog.com

skola je dojeb, ja tam tedka zavital a nestacim se divit :))) no aspon nekomu snad bude blog trochu uzitecnej :))))

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.