Otevřenými dveřmi do eF-Í-Téčka

Pro změnu mě jednou nevítá špinavé náměstí, ale po příjezdu do města neopouštím nádraží a čekám na spoj do nice, odkud do brna vyráží spolužák chochin autem. V sobotu pojedeme stejnou trasou na pána prstenů.

Včera jsem si říkal, co to bude za trip… nic extra. Šeď a nuda. A přesto to píšu do sekce cesty. No nevim…

FIT VUT… Božetěchova ulice číslo nevim, bývalý klášter. Nějak mi to na představu nejsofistikovanějšího ITECH centra na moravě moc nepasuje. Klášter… to je ale detail. Podstatnější je to, že jsem unavený a nechce se mi nic psát. Proto ta strohost a otrávenost…

Moderní posluchárna byla zajímavá, já s chochinem jako správně vychovaný oktaván okamžitě zapadl do nejzadnější řady úplně nejvýše. Položil jsem si na lavici minoltu, zazoomoval na projekční plátno a jen čekal, až se na něm objeví něco podstatného. Trocha se toho objevila… úsměv si strkám do kapsy a pozbývám svoje jistoty.

Hlavně mi vadí jedna věc: budu se muset učit všechno! A většina z toho mě bavit nebude. Kdypak asi tak otevřou fakultu webdesignu? Koukal jsem na projekci, kde nastínili, co budu potřeboval k info části příjmaček. Přesvědčení o levou zadní vzalo za své… algoritmy? Číselné soustavy? Co? Tohle tedy v osnovách naší školy není :)

Rychle jsem vyhledal pomocné PéDéeFko, učebnici informatiky stáhnutelnou z webu fitka. Včera jsem si myslel, že ji ani nebudu muset číst. Dnes jsem se ji začal učit nazpaměť :)

Ovšem také už zvládnu to, o čem jsem včera neměl ani ponětí… třeba převod čísla z osmičkové soustavy do dekadické. 652o… 6×82 + 5×81 + 2×80 = 426d. Šestnáctková soustava je ještě brutálnější :) 2A5F7h na dekadické číslo (takové, se kterým se běžně setkáváš)… 2×164 + 10×163 + 5×162 + 15×161 + 7×160 = 173559d. Alespoň to mi zvedlo náladu :) I ty algoritmy nejsou nic jiného než jiné pojmenování scriptů :) Ale přesto po mně nebudou chtít, abych jim napsal webový obchod, ale abych jim seřadil čísla v poli od nejmenšího po největší… metoda bubble-sort vůbec nevypadá špatně :) Že bych si napsal nějaký zkušební scriptík? Hm, jdu na to :)

Haha, rychlé vystřízlivění :) Princip jednoduchý, probublání max čísla na konec je snadné.. ale jak se sakra může zacyklit cyklus s pevným počtem opakování? Jak, proboha??? A co se zacykleným scriptem? Stopnout stránku, hezká věc… jenže apache si jede dál a dál řeší miliardy výpočtů… pak si zkus na komplu něco udělat. Jak stará dobrá 486ka… zkusím to jindy a jinak.

Teď už totiž nemám na blbůstky čas, zítra veledůležitá písemka z něminy.

Infocentrum, dva studenti a dvě… tiskové mluvčí? Vše potřebné jsem znal z netu, ale doslova mě lákalo se na něco zeptat. A tak jsem se příjemné slečny zeptal, na co se lidi nejvíce ptají. Když už otázka, tak extrémní :) Chvilku nevěděla co odpovědět, ale pak se chytla. Musel jsem se sám sobě smát… jak rád si já povídám s lidmi… s úplně cizími lidmi. V úplně cizích městech…

Ale teď už mizím.

ps: vcera se mi nepovedlo uploadovat, ftp webzdarma byl mimo. MOTOjuneau to pole stejně seřadí _ 21:15

před 18 roky | Cesty | 4 komentáře

Komentáře

1 | lucinka | před 18 roky

převody z desítkové do dvojkové a šestnáctkové soustavy… hm, naše loňská látka v informatice, nesnášela jsem to, ale na ty binární jsem někde měla i nějaké fígle, kdybys chtěl… :)

reagovat

2 | lucinka | před 18 roky

převody z desítkové do dvojkové a šestnáctkové soustavy… hm, naše loňská látka v informatice, nesnášela jsem to, ale na ty binární jsem někde měla i nějaké fígle, kdybys chtěl… :)

reagovat

3 | sirenka de noir | před 18 roky | emotion.wz.cz

chele, to se taky učíme… blivajzek. :) hnusná IVT:)

reagovat

4 | juneau | před 18 roky

pochybuju, ze to ja kdy v nasi skole uvidim.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.