Pátek ráno a svítíčko sluní

Pro jednou se zase vracím z prahy obvyklým spojem, který mě nutí vstávat v pět hodin a v šest odjíždět rychlíkem na vysočinu. Výhodu to má v tom, že prakticky hned po vyjetí zaberu a probere mě až nastavený budík na mobilu pár minut před přestupní stanicí. Na snídani si taky kupuju kuřecí bagetu, kterou mám moc rád a můžu si ji tak zase po dlouhé době dopřát :) Ale jíst bych je tedy pořád nechtěl. Chtěl jsem psát o včerejšku, o čtvrtku.

Ten byl totiž trošku výjimečný. Ale pouze tím, jak extrémně velkou část z něj jsem čuměl do monitoru(ů).

Vstal jsem na devátou na databáze. Cvika tohoto předmětu se logicky odehrávají na počítačích, 17" LCD Fujitsu&Siemens. Hodina a půl. Po databázích následují cvika z kvantitativního managementu, což má k informatice daleko, ale skutečnost, že jde o předmět katedry ekonometrie dává tušit, že tam půjde o nějaké počty a popravdě, jde tam o takové počty, že je úplně ideální používat na ně právě ty rychlé blbce, protože těm trvá najít optimání řešení pár milisekund. Tedy opět hodina a půl u monitoru. Btw, z testu minulý týden jsem získal 30 bodů z 30 a protože měla moji písemku ve stohu úplně nahoře, právem předpokládám, že jsem ji napsal úplně nejlépe ;) A to jsem z té látky měl úplné trauma :)

Volno na oběd, v menze čínské nudle s parodií kurecího masa, pak ještě hodina a půl volna. Tak co budu dělat jiného než že půjdu na počítače? :) Serfuju si, odpovídám na mejly,… jen abych se dočkal statistiky. Což je taky předmět, který by si zasloužil výuku na počítačích a v mém případě je tomu nejinak. Sice teď už pár cvik počítáme jen ručně na papír, ale to jen abychom se nezdržovali učením postupů ve složitých programech. Další hodina a půl.

Statistika skončila a já se hýčkal příjemným pocitem, že mám za sebou poslední vyučovací hodinu a začal mi víkend :) Ve čtvrtek ve čtyři hodiny :) Scukl jsem se s hágenem, kterému jsem slíbil pomoc na projektu v předmětu, který jsem absolvoval minulý semestr, takže se z toho vyklubalo dalších 20 minut koukání na monitor. Pak už na kolej.

Připravil jsem si sváču a u South parku ji snědl. 25 minut. Hágen zapnul Counter-strike a do sedmi jsme hráli. Teď už jde o LCDéčko mého noťasu, 14.1" XGA TFT LCD, čtu si z nálepky na těle notebooku. V sedm jsme totiž vyrazili zpátky do školy na poslední promítání filmového klubu (podle mého), na Spalovače mrtvol od Ladislava Fukse zrežírovaného Jurajem Herzem. Co večer dělat jiného… já, hágen, jakub a hágenův kamarád whatshisname… teď si zaboha nevzpomenu na jméno. V šalině se do našeho živého hovoru o tomto filmu a také o filmu Vesničko má středisková zapojil sparťanských fanoušek, aby rozťal gordický uzel v podobě otázky, jací Hrušínští v tom filmu hráli a v jakých rolích. Mělo to spojitost, Rudolf Hrušínský hraje ve Spalovači mrtvol hlavní roli. Došli jsme do Staré auly, kde se podobně akce konají a tam čtyři lidi očividně potěšení naším příchodem, protože vě čtyřech by asi nepromítali :) Je to studentská aktivita, součást buddy systému, takže tam pak přišli i cizí studenti (film měl anglické titulky) a dohromady nás mohlo být tak 16 :)

Promítání zajistil typický projektor, takže to nebylo koukání na monitor, ale mělo to k němu velmi, velmi blízko. Film byl puštění z DVD na počítači u katedry. Očička moje nebohý.

A na koleji v deset večer? Udělal jsem si večeři a pustil South park. Po něm přišel na řadu Counter-strike… a o půlnoci jsem si sbalil věci a šel spát. Takže když to tak vezmi, na monitor jsem seděl téměř celý den nebýt času, kterých jsem strávil cestováním po praze. To zase byl nápad… po takovém dni bych potřeboval alespon deset hodin spát, aby si oči odpočaly, místo toho jsem v pět zase vzhůru a v děvět už opět čumím na monitor. Jaký to nerozum.

Njn, doma budu zase. Přijedu v jedenáct, někdy do dvou do tří nebudu mít auto, tak nebudu moct jet pro ivonku. Tak budu asi chvíli programovat a pokusím se zjistit rešení jednoho IE bugu, u kterého jsem se zasekl při tvorbě nového vzhledu. Vydání nové verze systému se velmi, velmi přiblížilo.

před 15 roky | VŠE Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | Bee | před 15 roky

svítíčko sluní :D

reagovat

2 | juneau @ | před 15 roky

Neboj, nespletl jsem se, to byl zamer :)

reagovat

3 | Bee | před 15 roky

já se nebojím, jen jsem se tomu pousmála :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.