Předvánoční courání po Praze

Být až do Vánoc v praze a nezajít se podívat na staromák na stromeček, to by byl zločin. Nebo možná ne, ale asi bych se docela ochudil. A ještě k tomu ho ivonka snad viděla ve zprávách, moc se jí líbil a – bylo rozhodnuto :) Takže ve čtvrtek ve 12 přijela a v plánu byla večerní procházka po vánoční, leč nezasněžené praze.

Nejdříve jsme si dali tradiční junk-food oběd na flóře a prošli si pár obchodů, pak místo do školy jízda na kolej a tam jsme dvě hodinky nějak strávili… Krok za krokem, lenošení,… sestra mi totiž zavolala, že měli na hospodářské dějiny supl a tím pádem to na 90% potká i nás. No a když mám ten předmět zapsaný hlavně kvůlu profesorovi… tudíž odpoledne na koleji místo ve škole a zamíříme tam až na šestou hodinu, abych si nechal zapsat snad hezký výsledek burzovních obchodů do indexu. A tam s hágenem čekáme od šesti do šesti čtyřiceti, než učitel – náměstek ministra financí – dorazil. Kdo se v těchto dnech snažil jet po praze autem pochopí. Výsledek hezký byl, zasloužená jednička pro mě i hágena, ale radost nám kalila skutečnost, že nedošlo na připití naším vyhraným beaujolais (?) z investiční hry. Kluk, co měl láhev u sebe, se tam sice objevil, ale ke konci zapisování tam už nebyl a ani předtím se k nám moc nehlásil. Bídák.

Hágen zamířil na kolej, já s ivkou opět na flóru na vydatnou junk-food večeři. Zatímco odpoledne jsem si dal kuřecí kebab (lahůdka, lahůdečka!), večer jsem přešel k druhému zamilovanému jídlu – kuřecí s ananasem a rýží. Je toho vždy kopec, je to samá zelenina, mrkev, cibule, bambus… mňam. Nacpali jsme si bříška :) a sešli od flóry na olšanské náměstí, kde jsme natrefili přímo na šalinu, v níž jel hágen s ondrou a do centra jsme tedy pokračovali už společně. Z vávlacáku ke staromáku tradiční cestou, já vše vydatně fotil a točil, nějaké ty tagy na youtube určitě pár lidí nalákají: christmas, prague, old town square… však pak přidám linky.

Na staromáku jsme si s ivonkou dali punč, ze kterého jsem měl rozporuplné pocity, ale taky to byl asi první punč v mém životě, nevěděl tedy, co čekat tak jako tak :) Natrefili jsme i na celou, a tak zamíchání do davu čumilů stojíme pod orlojem a hýkáme fingovaným nadšením při každém novém svatém v okýnku :)

Pokračujeme na karlův most, kde to také není marné, ale je to prostě jen noční praha, žádný sníh. Ale bylo tam hezky, mnohem míň lidí než dříve, vzniklo tedy i pár líbivých fotek, dokonce jedna nerozostřená skupinovka :) Asi v půlce mostu jsme se otočili a vyrazili zpátky, což ivonku moc nepotěšilo, protože se chtěla courat dál, ale mě samotného nenapadalo, kam bychom ještě mohli jít. Přes staromák jsme dorazili k ovocnému trhu a tamnímu kluzišti, které právě kropili a chystali na další den. Pak už václavák, šalina, biskupcova a mírné hledání hospůdky Blafnička, kde nám hágenovi kámoši drželi stůl. V prázdném lokále :) Sešlo se nás tam tedy osm a za chvíli už zábava doslova proudila :) Zpočátku mi připadalo, jako bysme svojí přítomností rušili pana výčepního mojmíra od klidného trávení večera, ale pak před nás postavil meruňku a zelenou, ať si jednu z nich vybereme a jako dar vypijeme :) Dokonce tam už přišli i další lidé a vypadalo to jak normální hospůdka a ne literární kroužek v prázdné místnosti :)

Tržbu jsme mu tedy udělali a kolem jedné vyrazili pěšky na kolej, což byla ideální chvíle k oblažení spících žižkovských dělníků decentním zpěvem popíkových vánočních pecek billy mackem počínaje a last christmas konče. Ale fakt jen decentně. Na koleji už zazněla reprodukovaná hudba, kterou hágen vytrvale zhlasoval a já soucítící se spícími tlumil :) Letmé projetí fotek, sprcha, postel, cože to už je tři čtvrtě na sedm?

Jedeme v couráku, ivonka sedí proti mně a znuděně kouká po okolí, já ukládám tenhle texťák a odklikávám bublinu informující o téměř vybitých bateriích.

před 15 roky | Praha Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | lukyn.v | před 15 roky

A dojmy ze stromu a vůbec celého staroměstského trhu máš teda jaký? :)

U mě je strom celkem hnus. Jak někde na Mayami. :( A ty trhy to samý. Na jednom stánku Frohe Weinachten, další svou konstrukcí taky stojej za prd a co má perníková chaloupka a dětská dílnička společnýho s Vánocema fakt nechápu. Prej že trhy budou v duchu staročeských Vánoc. Cha chá. :) Santu jste nepotkali? ;)

reagovat

2 | -hgn- | před 15 roky

hezke vanoce, june!

btw.: hvezdou vecera u blafnicky byl stejne simon 8-)

reagovat

3 | Thoren | před 15 roky

Také se připojuji k přání hezkých, šťastných a veselých Vánoc!

reagovat

4 | joo | před 15 roky

jooo

reagovat

5 | juneau | před 15 roky

Přiznám se, strom na staromáku se mi hodně líbil :) Tyhle vánoční kýče jsou něco pro mě ;)

Jj, simon rulzzz :)

Jo, ne.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.