První týden magisterského studia

Je pátek odpoledne, lehce po čtvrté hodině a já poslouchám muziku, datlím do noťasu a vlak křižuje Vysočinu. Nic zvláštního. Cesta je nudná, ospalá, a když už se mi nechtělo ani spát, louskal jsem E15, kterou mi svěřil hágen pro ukrácení času. Účel splnila. Jen ta hodina stále zbývá.

Co bych z toho týdne vypíchl…

První přednášku, Business Intelligence, jsem prospal. Tedy, v pondělí v 7:30 jsem byl ještě doma a pravděpodobně spal, případně vstával k práci. Co se dá dělat, hanka to nazvala smrtelnou hodinou. Dalším počinem byla až úterní přednáška z Řízení systémů IT/ICT. Tradiční KITácké vymývání mozků tím, že absolventi tohoto kurzu se automaticky stávají informatickými polobohy, kteří lusknutím prstů položí Microsoft na lopatky. Třeba to bude pravda.

Ve středu ráno dějiny, s charismatickým profesorem či decentem (kdo se v tom má vyznat?), na kterého pořád chodí na fakultu udání, že chodí pozdě, případně že používá vulgarismy. Případně, oboje. A oboje je natuty pravda :) Pro své pozdní příchody u nás hledá prosté kolegiální pochopení a použití vulgarismů vysvětluje jako snahu nastínit atmosféru oněch časů dobovými citáty. Tedy, když nadává, cituje :) Katedra hospodářských dějiny… není třeba nic dodávat, když ji miluješ, není co řešit. Jsou to dvě hodiny po sobě, tentokrát jsem druhou vypustil a šel na kolej, ale asi tam budu zůstávat. Nakonec, jsou to České hospodářské dějiny. Dějiny mého státu. Po obědě cvika z onoho řízení systémů, kde šlo o seznámení s látkou, co nás bude čekat, demonstrovanou na příkladech různých projektů. Takže nám v průběhu hodiny na stole přistály dva projekty, jeden z nich stavba Noemovy archy, druhý stavba Babylónské věže (doslovné citace z Bible). A my měli diskutovat, zda ony počiny mohou být označeny za projekty. Musí se odpovědět na pár otázek – jsou unikátní, je dáno časové omezení, jsou zdroje, zaplatí se to, jaký je cíl, kdy se to má provést. Odpovědi vycházeli z těch listů, tedy doslovných citací kapitoly Bible, ovšem já i hágen jsme měli na monitorech otevřené wikipedie (on en, já cz) a měli tak více informací. Když se u noemovy archy zeptal, jestli je tam časové určení, kdy se to má udát (potopa), koukal jsem na monitoru na datum 2730 př.n.l. či kolik a hágen mě povzbuzoval „Řekni to, řekni to!“ :) To bych asi přednášejícího lehce překvapil. Následovala opět hodina volna, a pak večerní Analýza trhů IS/ICT … zajímavá přednáška, vtipný přednášející, není třeba si nic zapisovat, zkouška bude stejně jen z vypracované eseje, stačí tedy sedět, poslouchat a diskutovat. Případně koukat těm sedícím přede mnou do monitorů, jak paří WoW (a jen umírají, heh). Středeční dlouhý den skončil, jel jsem na kolej…

Ve čtvrtek ráno mám volno, tedy práce a návštěva kadeřnictví (ivonce se nelíbím :(, zatracené skype video). Odpoledne cvika z business intelligence, což vypadá na velmi zajímavé hraní s datawérhauzy a olap kostkami, tedy konstruování aplikace, která bude nad nějakými demo daty vytvářet analýzy a bude schopna odpovídat na otázky typu „Ve kterém čtvrtletí se v obchodě XY prodalo nejvíce typů Forester?“ (jednoduché) nebo „Kolik utrácejí za nákup piva svobodné ženy vzhledem k jejich dosaženému vzdělání?“ … pár kliknutí a víme. Bude to pracné, náročné, ale o něčem. A za tyhle absolventy se teprve platí zlatem ;) Další hodinou byla Bezpečnost informací v internetu, kterou jsem si zapsal jen proto, abych získal nějaké kredity, chodit tam možná budu možná nebudu, je to takový ten přežitek z jiné katedry… uvidíme.

Páteční nasírací hodina v 11:00 … protože to bez ní nepůjde, jednou bych si ji dát musel, a vždy je jen v pátek. Účast není povinná, ale bez ní to asi nepůjde. Vlak ve dvanáct nestíhám a ten ve dvě je pak ještě daleko. Předmět přednáší vedoucí mé BP, ale při konzultacích jsem si na něj udělal lepší dojem než teď při přednášce. Půl hodiny mluvit o semestrální práci, která je určujícím klíčem k zvládnutí tohoto předmětu… ach jo. Práce bude hafo. Učení, práce a práce.

Ale to až příští týden, teď jedu k ivonce, vezu jí kytičku, pak pojedem s jejicho a našima na bowling, domů, zítra pracovní schůzka, pak volejbal v hale, večer diskoples, v neděli relax.

Teď už jen nějak dožít tu cestu.

před 13 roky | VŠE Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.