Relax and take it easy, mika!

Na mé blogovací choutky je nezvykle brzy, ale minimálně nadpis je opět inspirován nějakým songem, a to jakousi anglickou hvězdou. Budu-li citovat jeden článek (S rozsahem pěti oktáv a nejednoznačnou sexuální orientací působí Mika jako typicky hermafroditní mokrý sen dívek, gayů a stařenek), který s mou představou (minimálně touto citací) docela koresponduje, dostaneš se do obrazu :)

Rozjuchaná a veselá hudba, a tu člověk potřebuje, topí-li se ve vektorech, maticích, determinantech, inverzních funkcích a líbezné derivace a integrály jsou teprve před ním… tak si tu celý den pouštím hudbu a snažím se nějak prokousat k večeru, abych zjistil, že jsem vlastně pouze počítal. Ovšem dostal jsem se skoro do poloviny všech příkladů… not bad.

Včerejší den začínal brzy, musel jsem v osm sestře zapsat dvě zkoušky. Na školní server, který se o to stará a který většinou obsluhuje tak 100–200 lidí najednou, se začínal pod náporem 600 přihlášených studentů trochu zadýchávat, až se čekání na odpověď počítalo na minuty. Úplně vidím ty blondýnky, které co dvacet sekund klikají na ten stejný odkaz… já klikl jednou a tu minutu dvě si počkal, až se něco stane. Takhle nebylo za deset minut co řešit a sestra byla jedna z mála zapsaných ještě před tím, než se server pod náporem bezmála 2000 studentů kompletně zhroutil :) Má bráchu profíka, co dodat.

Vyrazil jsem do školy, přežil němčinu, kde profesorku naše tápání v gramatice už pouze rozesmívalo a z poslední regulérní hodiny jsem si tedy odnesl docela veselé vzpomínky :) Poté jsem vyrazil na chodov do obchodního centra a během hodiny byl o 2000 Kč lehčí. Nabíječka s baterkami, sluchátka s mikrofonem, USB lampička k noťasu (vždycky jsem si ji přál)… abych měl co na sebe, zamířil jsem k NewYorkeru, naproti němuž byl nějaký obchod s optikou. Brýlemi. I slunečními. Relax! Ne Mika, ale firma Relax, která dala světu ony dokonalé brýle s oranžovými skly, které jsem měl tu pochybou čest před dvěma týdny zničit. A ony tam byly! Tak mě to vykolejilo, až jsem se o svém citovém vztahu k nim rozpovídal i se sličnou svlečnou prodavačkou a okamžitě si je koupil.

Naopak mě zklamal newyorker, respektive smog kolekce, která nezná jiné barvy než hnědou, vyblitě zelenou, vyblitě béžovou, bílou a černou (vyblitě). Jednu hezkou modrobílou košili jsem tam ale splašil a o víkendu budu mít alespoň v čem brázdit prahu :)

V této povznesené náladě jsem se dostavil na sítě, přežil je společně s petrou a poté docestoval 177 na jarov. Docela štreka, tím neuvěřitelným hicem… četl jsem si Svět viděný z Řípu a udivoval se nad popisovanými skutečnostmi. Až to dočtu, možná by to za nějaké zamyšlení stálo. Zbytek dne na koleji padl za oběť deprimující matematice, jak jinak… deprimující proto, neboť mám tendence opisovat si blbě zadání, případně dělat úžasné numerické chybky. Málokdy udělám nějakou jinou chybu než ve sčítání či odčítání :)

A pak vypadl net… a bylo vymalováno. Koukli jsme se na poslední díl trpaslíka, vypili si oslavná frisca, ale co pak…

A net nešel celý dnešek, až jsem jeden úkol musel jít vypracovat na počítače do místní studovny (kde net fungoval). Jinak jsem celý den strávil zde. Úžasné.

Otevřeným oknem sem proudí večerní chlad a šum, kluci jsou ve škole či kde, nemám ani rozsvícené,… hlavou mi vrtají dvě věci: proč mám dnes tolik přístupů hledajících cokoli o www.beautifulagony.com, a to druhé… to je na delší vyprávění.

Souvisí to s teplem, s jarem, s povahou nás heterosexuálních mužů, s dekoltáží poprsí takovou, že by se dala sjet na lyžích, prostě s babama :) Přijde mi to jako změna během jednoho týdne, kdy holky odhodily zimní bundy a kozačky a navlékli se do hadříků, ze kterých by si člověk ani neudělal obvaz hlavy poté, co narazí do sloupu zírajíc na protijdoucí majstrštyk přírody.

Samozřejmě to tu popisuji velmi ujetě a přehnaně (můj rukopis?), ale něco pravdy na tom bude. Také až uvidíš v davu od šaliny na Husinecké kluka s podlamujícími se koleny a poslintanou bradou, tak to (pravděpodobně) nebudu já, ale nějaký jiný ajťák uvězněný v té zlaté kleci babské VŠE. Prostě jsem současnou situací v ulicích prahy a na chodbách školy příjemně překvapen :)

Co mě zajímalo… včera jsem čekal na šalinu a o kousek dál krásná holka v takovém tričíčku na ramínkách, spíš topu (určitě mě nějaká holčina v komentářích poučí, nejlépe i s obrázky). V souladu s výše napsanými myšlenkami jsem si jí logicky všiml, stejně jako druhý kluk opodál. Všichni jsme nastoupili do železného oře, já se postavil k zadním dveřím, slečna mezi nás a druhý kluk k prostředním dveřím. Měl jsem tedy oba na dohled, slečna dělala něco nepodstatného, a kluk – na ni zíral. Pořád. Velmi zřejmě. Nemám v plánu to nijak řešit (proč taky?), ale v tu chvíli jsem se v duchu ptal sám sebe, jak to vy holky vnímáte, když na vás kluk nepokrytě kouká, zírá, civí… teď přeháním, samozřejmě (opět? :) ), ale co tím myslím je snad zřejmé. A ne že by mi tak záleželo na odpovědi… možná jsem jen takový šmírák já, že se všimnu každé blbosti a pak mi to vrtá hlavou. To bude tím jarem…

Ostatně, když jsem šel odpoledne na ty komply do studovny, procházel jsem kolem bloku, kde jsem bydlel minulý rok. Přímo před oknem nám rostla nějaká třešeň či co a v květu byla komplet růžová, úplně nádherně. A dnes chodník zasypaný jejími květy, na některých místech sfoukaných do úplné vrstvy. Za chůze jsem se sehnul a nabral si ta kvítka do dlaně a pár kroků je pouštěl do vzduchu jako kdybych na pláži z dlaně sypal písek. Poetická chvilka zakončená čistě prozaicky udiveným/znechuceným? pohledem páru jdoucího proti mě. Zase nějakej buzík, řekli si určitě :)

Co na to říct… snad jen, relax, take it easy ;)

před 14 roky | Ze života | 15 komentářů

Komentáře

1 | CZNeo | před 14 roky

Jj, léto a kupa ženskejch = yummi yummi :)

reagovat

2 | hughhh | před 14 roky

zase se mi neukazujou v opere popisky :-P

reagovat

3 | honza | před 14 roky

Na první záhadu ti snadno odpovím. V dnešním vydání Blesku se tato stránka (beautifulagony.com) rozebírala na zadní stránce, takže spousta nenasytných, bulváromylovných maniaků mířila právě sem :). Myslím, že si o tom kdysi psal nebo ne?

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

Hughhh: Mizerna podpora javascriptu, to je synonymum pro Operu :)

Honza: Neco takoveho jsem predpokladal, ale tisteny medium me nenapadlo. A ze jsem o tom pred mesicem psal, to si opravdu pomatuju, udivoval me jen ten dnesni narust :)

reagovat

5 | lukyn.v | před 14 roky

To je zajímavý, že mně se ty popisky začaly v Opeře ukazovat. Předtim nikdy.

reagovat

6 | lukyn.v | před 14 roky

A ještě zajímavější je, že po odeslání komentáře výše, už se mi zase neukazujou. No to mě resop (čti pozpátku). :)

reagovat

7 | juneau | před 14 roky

Muzete si za to sami, vic vam na to rikat nebudu :)

reagovat

8 | CZNeo | před 14 roky

Mně ty popisky v 9.2 taky nejdou…ale ten derovo JS jsem si přepsal a snad mi to i jede :)

reagovat

9 | Charlotte | před 14 roky

mně se popisky nezobrazujou už strašně dlouho, tudíž vždycky rozklikávám zdroják, abych si je přečetla :-P

reagovat

10 | juneau | před 14 roky

Co s vami mam delat… smazal jsem JS, at se ukazuji ty normalni, ale zase vsem :)

reagovat

11 | lukyn.v | před 14 roky

Ty jsi ale hodný chlapec. :) Děkujeme!

reagovat

12 | lukyn.v | před 14 roky

A když už jsme u těch popisků, dodnes jsem jejich smysl nepochopil. Já bych je psal normálně za dané slovo do závorky. Stejně si je každý chce přečíst, páč je jistě zvědavý. Takhle akorát musí čtenář zbytečně tahat myšku za kabílek a Šarlotka dokonce musí otevírat zdroják.

reagovat

13 | juneau | před 14 roky

No, zustaneme u toho, ze jejich semanticky vyznam je tu opomijen a proste rad obcas neco nacpu do popisky nez do zavorky za to. Coz jsem ostatne v tomhle textu dokonce nekolikrat udelal :)

reagovat

14 | Huggi | před 14 roky

a ja v tom udelam bordel prootze me v Opere 9.1 (8679) bez problemu fungujou..a to jak popup tak v navigacni liste..

reagovat

15 | pepa z uganda urundy | před 14 roky
;-) :-D 8-O 8-) :-?

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.