Že já místo psaní blbostí nejdu spát...

To je taky dobrá otázka. Bude jedna hodina, vstávám v osm, nemám už co dělat, respektive nic se mi dělat nechce.

Dnešek začal vesele. Vykašlal jsem se na první přednášku, kde bych si stejně jen četl knížku a pospal si do devíti. Nasnídal jsem se a vyrazil do školy oklikou přes náměstí Míru, kde v jednom obchůdku prodávají celkem vzácné (a hlavně levné) diodové žárovky, po kterých táta touží do okrasných lamp kolem domu. Minulý týden už byly vykoupené. Tento týden… byly také vykoupené. To mě poser. Nemluvě o tom, že jsem pak na míráku nemohl najít zastávku autobusu 135, který mě měl během pěti minut dovézt ke škole. Nějak jsem nepředpokládal, že to může být problém :) Zorientoval jsem se, jakým směrem je asi škola, našel ulici Italská a pak došel k další zastávce (Římská). Pokud ti nejdříve 17 minut nejede správná šalina, pak nemají to pro co jedeš a ještě k tomu nemůžeš ani najít zastávku, ze které chceš odjet… je to fakt úžasný začátek dne :)

Dějiny jsem si užil, profesor spolehlivě bavil a kontroloval domácí úkol (= vyfotit se s Arafatem), rozdával rady do života, postřehy o výchově dětí a pod. Oběd v menze – volil jsem napohled nejmenší zlo: vepřové s hamburskou omáčkou a houskový knedlík. Tradiční uho. A kupodivu se z toho vyklubalo asi nejlepší jídlo, co jsem letos v menze jedl. Úplně mi to vlilo energii do žil :) Což ale neznamená, že bych při další hodině dějin nepřemáhal spánek. Inu, rovnou jsem si sedl do zákrytu a vytáhl knihu Obchodník se smrtí (Hugh Laurie) (ano, Dr. House). Bavil jsem se pekelně, překvapivě čtivá knížka, v jednu chvíli jsem měl co dělat, abych se nezačal smát nahlas. To by učitele asi překvapilo, vztahy mezi Japonskem a Čínou během první světové války k smíchu moc nebyly.

Internetová žurna a pak už na kolej. A práce. V redakčním systému používám k hromadnému nahrávání SWFUploader, Flash&Javascript nástroj. Skvělý pomocník. Ale… Adobe vydalo novou verzi Flashe, jmenovitě Flash 10 a s ním přestal tento nástroj fungovat. K posrání úžasná situace. Klientovi, který má od nás rok web, se (třeba nevědomky) nainstaluje aktualizace do prohlížeče a ze dne na den mu přestane v administraci fungovat nahrávání souborů. Dvě a půl hodiny mi trvala implementace nové verze onoho uploaderu a finální přiohnutí ku specifickým potřebám. Ach jo.

A pak byla náhle jedna hodina. Jdu spát.

před 13 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.