And when i awoke, i was alone...

Ještě před napsáním nadpisu jsem si říkal, že spáchám nějaký psychický automatismus, že si budu prostě jen tak psát, jak mě napadne. Z nudy, pro radost, pro potěchu chlípné duše… prostě jen tak. Ale nebylo by o čem a zkušený čtenář by těch pár odstavců stejně přeskočil, a k čemu pak taková zbytečná verbální masturbace? Zůstaňme na zemi. Tedy minimálně já.

Dnešek stál za houby. Včerejšek také nic moc. Z toho si dokonce ani nic zvláštního nepamatuji. Prostě ten den utekl a nic po něm nezůstalo. Psal jsem trapně jednoduchý test, na který mi stačila krátká příprava z materiálů a patrně jsem si s tím poradil lépe než ti, co chodili na cvika (já nechodil). Je výhoda znát pouze jednu metodu výpočtu, než se nedokázat rozhodnout mezi třemi a pak to zkurvit :)

Dnešek… budík na půl osmou, vstávám až po osmé. Je přede mnou němčina, ale kašlu na ni a do školy nejdu. To mě nezabije a raději dvě hodiny drtím kód, práce mám až nad hlavu. Kdybych raději psal tu debilní seminárku… hlavně že si profesor přehodil konzultačky na příští čtvrtek a všem doporučuje dostavit se svoji práci předem zkonzultovat. Super, den před odevzdáním. Fcuk.

Poobědval jsem bagetu a vydal se na jižák. Nechtělo se mi přes Spojovací 177, tak jsem se vydal 16 na opačnou stranu na ipák na metro. Pěkná blbost. Cesta do školy mi trvala dobrou hodinu a do učebny jsem dorazil tak pět minut před začátkem výuky. Vždy jsem tam zatím byl o 20 minut dříve a pohodlně čekal v křesílkách. Venku zima, vítr, chladné nebe, depresivní betonové bloky prváckých kolejí, petra v itálii, mnou vynechaná němčina. To vše se spojilo do pocitu beznaděje a otrávenosti… rozhodl jsem se tedy, že po sítích půjdu alespoň na logiku. Toto přesvědčení mi vydrželo asi tak půl hodiny, záhy jsem se vykašlal i na tenhle kurz a jel 177 na kolej. V té jsem načetl nějakých 30 stránek z Říše strachu od Michaela Crichtona.

A na koleji vařené nudle, pomerančová šťáva, kafe a práce… půl hodinový pracovní hovor, stovky řádků kódu. Udělal jsem tak enormní množství práce, až z toho mám i dobrý pocit. Jen si také musím najít čas na tu seminárku…

Přemýšlím, že jsem se dnes kvůli oné hektické dopravě ani nepodíval do Luxoru na Chodově. A to mi ještě zbývá ta kniha, co si mám pořídit od ivčiných rodičů k svátku. Minule se mi tam líbila jakási Ivanova válka – druhá světová z pohledu Rudé armády. Není to tak dávno, co jsem dočetl úžasný, kulervoucí, kozyrvoucí, všechnorvoucí, awsome, legendary Gulag – The History, šest set stran našlapaných dějinami sovětského režimu se zaměřením na jeho trestanecké (…) tábory. Ačkoli je to prostá kniha fakt a historických údajů, vzala mě jako žádná jiná v poslední době. Nad tímto jsem cestou ze školy přemýšlel a pousmál se představě, co jsem vlastně za člověka. Informatik – respektive programátor amatér, milující historii a studující ekonomickou vysokou školu – přitom bych neustále jen jezdil na kole či běhal za míčem (opakuji, informatik!) a ještě k tomu už brzy budu tři roky ve velmi vážném vztahu s osobou opačného pohlaví, která přitom ani není v komatu (na informatika opravdu životní úspěch!). K smíchu, jak jinak :) Ale nebude to tak vážné, jen si tu z informatického stereotypu trochu utahuji, ale tahle myšlenka mi prostě přišla směšná. A rád se cítím výjimečně :)

Přesadili jsme si kytky

No už bylo načase, hágenova dracena přefiltrovala substrát pomalu na písek a můj břečťan a ondřejova gusmánie na tom nebyli o moc líp. Tak jsem minulý týden koupil pět litrů zeminy a dnes večer jsme ono přesazování během deseti minut spáchali. Vzali jsme to opravdu vážně :)

obrazek

před 14 roky | Obrázkově Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | honza | před 14 roky

Můžu říct, že jsem se po ránu od srdce zasmál… Na svědomí to má tvé představování informatika :-) Nejzábavnější na tom všem je, že to je pravda ;-)

reagovat

2 | -hgn- | před 14 roky

Nádherné zátiší. Stejně jsem si měl koupit větší květináč na ty půlmetrový kořeny :-|

reagovat

3 | lucka | před 14 roky

tak k presazovani kyticek gratuluju… a zacinam chapat, proc nam nase domaci zelen pomalu ale jiste chcipa :-)

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

Tak alou do toho, pětilitr hlíny stál 39 korun :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.