Bilantaine 2006

Je to již několikaletá tradice, tak ji nebudu porušovat. V posledních dnech roku jej lehce sesumíruji a ačkoli to pro vás nemá žádný význam, mně samotnému to docela pomáhá :) Z fleku jen tak neřeknu, co důležitého se tento rok stalo, respektive co důležitého jsem prožil. Po dopsání tohoto textu budu mít naopak jasno :)

Leden
Pokračuje moje třetí zkouškové… (téměř stejnými slovy jsem začínal i minule). Je to špatné, protože na jeho konci musím mít splněny tři bakalářské zkoušky a mám pouze jednu (právo). Například zápisek s nadpisem Zkouškové – jízda všech jízd určitě každého přesvědčí, že to byl docela zápřah. Bakuli z trojboje jsem složil celkem snadno (za tři), zbyly mi ovšem pouze čtyři dny na bakalářku z ekonomie a stejně tak jsem byl i ohodnocen. Po roce a půl na ekonomce první neúspěch (ale zrovna docela podstatný).

Únor
Zkouškové pokračuje, musím dát onu třetí bakalářku – angličtinu. Celkem snadno ji dávám (příprava převážně z variant), ale to jsem zápočet lehounce prokaučoval a učitelka přivřela obě oči, aby tam ten chybějící bod našla. Nebýt tohoto jejího prosincového milosrdenství, mohl bych dělat snad jedině bakuli z matiky. Eee… tři bakalářky do 4. semestru jsem tedy splnil, skončilo mi zatím nejdrsnější zkouškové a za týden začala škola. Odpočinek žádný. Prostě škola… oproti zkouškovému tam pouze potkávám více lidí.

Březen
Březen se od února moc neliší. Všude panuje krutá zima s desítkami centimetrů sněhu, škola týden za týdnem utíká. Ale s hágenem pravidelně docházíme na kvantitativní management, kupujeme si ledový čaj za sedm korun a já bloguju jen občas. Asi byly i jiné věci na práci, minimálně na redakčním systému. Častěji se ozývám přes mobil z vlaku, na koleji hrajeme ve čtyřech Counter-strike…

Duben
Duben byl lehce výjimečný, neboť během něj proběhly tři velké chlastací akce a takový jakub mě vůbec nepoznával :) Prostě se to nějak sešlo, akce se třídou, nějaká díza, odyssea po pražských hospodách… po dlouhé zimě jsem se také začal hýbat, ačkoli ranní mrazíky nebyly výjimkou. Léto (v praze) se už ale nedalo zastavit. Příchod zkouškového také ne.

Květen
A protože pozdní jaro či brzké léto je v praze nejkrásnější, přijela za mnou ivonka a spáchali jsme důkladný výlet (+ fotky z něj). Po návratu na vysočinu jsem se zase na dva dny zabavil lovem zběhlých králíků ivončiného dědy :) První testy, úspěchy i neúspěchy, myšlenky na zřízení živnosťáku. A málem bych zapomněl na velmi skvělý zážitek z oslavy narozenin filmového časopisu Cinema. To bylo také naprosto skvělé!

Červen
Zkouškové, ježdění do prahy jen na pár hodin, nebo s ivonkou do brna na její zkoušky. Proběhly volby, kterými jsem se mediálně nijak nezajímal. Sestra si užlila příjmačky na VŠE a po nich procházka i s rodiči po praze. Sedmého jsem složil poslední zkoušku (dějiny bankovních institucí) a o dva týdny později mě čekala bakule z ekonomie na druhý pokus. Vzpomínáte taky na ty šílené červenové hice. Čtu si texty z té doby a všemi se proplétá linka zpoceného cestování rozpálenými vlaky… ekonomii jsem se štěstím zvládnul, návrat domů, začátek léta. Za pár dní mi chcípl disk.

Červenec
Léto začalo opravdovou jízdou. Ještě jednou jsme se se sestrou koukli do prahy (zápis na VŠE), redesignoval jsem tento web. Konečně jsem také s ivonkou dostáli svým slibům a na kole se podívali k babičce a dědovi – a byl to náramně hezký výlet, a ten z následujícího dne možná ještě hezčí. Léto ale stálo za to, u počítače a blogování jsem tedy moc času netrávil, pokud jsem nepracoval na jedné zakázce (kde bylo hlavním problémem rozchození webkamery). Spoustu času samozřejmě trávíme na našem oblíbeném koupališti a konečně také koukáme na Last Minute termíny zájezdů k moři.

Srpen
Ten náš nakonec zlevnili a až na 50% a začaly přípravy, já si vypálil hudební mix a děsil se předpověďmi počasí pro jadran. Nakonec ale bylo většinu pobytu krásně (nebo si to teď v prosinci idealizuju) a dovolená to byla jak víno. Report + fotky. Zbytek srpna byl docela deštivý, my si koupili rybičku, já zřídil živnosťák na grafické práce ( = webdesign) a přišlo…

Září
Nás vysokoškoláky ještě tak moc neděsí, stále jsou to tři týdny volna, ale už musím do prahy na zabrání kolejí a to dokonce až týden poté, co píšu bakalářku z financí! Ústní (= 1) mám v jeden den, sestra zápis na kolej druhý den, s ivonkou tedy dva dny kempíme v praze a opět se po ní touláme :) Poslední dny prázdnin výletujeme po okolí, já nahrávám videa na youtube.com, dostávám se k vážnější programovací práci, která mě zabavuje do dneška a podzim byl díky ní opravdu náročný. Jinak kolej, škola, a po prvním týdnu velmi zajímavý víkend v jeseníkách.

Říjen
… se nesl jak jinak než v duchu školy, pobytu na koleji, a občasných víkendových výletů. A programování. Na koleji jsme tři, já, onda a hágen, jakub kolej nedostal a našel si privát. Konečně (až) třetí rok získám jako student informatiky přípojku k internetu (12Mb/s) a záhy objevíme taje hraní Counter-Striku po internetu s jinými živými hráči ;) Také nelze opomenout hágenem zapříčiněnou zálibu v hudební skupině 3 doors down a velmi kvalitní návštěvu podniku zlatý strom ;) Proběhla tradiční oslava narozenin, ale už to bylo takové divné a na silvestr v obdobném duchu to již nevypadalo.

Listopad
Listopad, listopad. Práce, práce, práce, škola, škola, kolej, kolej, vlak, vlak… prostě ubíhající škaredé dny, nic moc zajímavého. Koupil jsem si na kolej kytku, hágen taky, po večerech hrajeme Counter-strike, koukáme na Červeného trpaslíka. Třikrát se také vyskytnu v kině a splatím část morálního dluhu vůči tvůrcům všemožných filmů ;) Tento semestr ale ve škole trávím prakticky celé dny, za moc to tedy nestojí, respektive o čem chce člověk psát, když dva dny přichází na kolej po osmé večer. V burzovních obchodech ovšem vyhrajeme láhev beaujolais ;)

Prosinec
Začátkem prosince přijela ivonka, zašli jsme si do kina, do hospody, druhý den jeli domů. Po dlouhé době jsme se také stavili na místní diskotéce a docela to tam i šlo. Blíží se vánoce, nakupuju dárky, blíží se první testy,… tradiční začátek zimního zkouškového. Ještě jednou přijede ivonka a spácháme se všemi fajn procházku po praze a druhý den frčíme domů. Vánoce, se sestrou našim darujeme ne právě levné dvdčko, svátky utíkají, dnes tu máme silvestr (který poprvé po letech strávíme s našimi doma – z vlastní volby) a za tři dny píšu z účetnictví. A pokud to nenapíšu, budu pravděpodobně prodlužovat studium.


Tak to bychom měli. Nebýt onoho nevýrazného a upracovaného podzimu, byl by to fajnový rok. Ale to se teď po druhé sklence vína s lehce melancholickou náladou těžce posuzuje. Nakonec, i bez té školy by to bylo lepší. A s hezkým počasím. Bez toho a onoho. Tamtoho.

Co to plácám, vždyť to byl úžasný rok! Doufám, že i pro vás. A tak vám v tom příštím s ivonkou přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů.

před 15 roky | Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | bouchy | před 15 roky

Pěkné a výstižné shrnutí. Tedy…co si pamatuju, protože číst jsem tě začal až v květnu :-)

reagovat

2 | -hgn- | před 15 roky

Leden 007: Mam mrte zkousek, pisemek, prace. Vubec nic nestiham. Kazdy den cely vecer hraju Counter-strike 8-)

PF.

reagovat

3 | Jur4 | před 15 roky

Taktéž Vám přeji vše nejlepší do nového roku, štěstí, zdraví, pohodu, a Tobě mnoho zdaru při psaní dalšich verzí redakčního systému.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.