Co jiného ve vlaku dělat...

Dojíždím do Kolína a neodolal jsem volání kybernetického přítele. Notebooku. Plánů, jak ty více než dvě hodiny v rychlíku zužitkovat, byla spousta. Učit se účetnictví… nevzal jsem si skripta. Udělat si úkoly do statistiky. Na to bych potřeboval více klidu a ne rozhrkané kupé. Učit se do statistiky… nějak mě to po chvíli přestalo bavit. Potom jsem se rozhodl spát… jenže jsem neusnul. A tak dále… mám to do prahy za pár a noťas vydrží asi tak stejně, tak budu ťukat a ťukat.

Z kupéčka mi vystoupil poslední spolujezdec, z kolína ale beztak sám nepojedu. Předtím tu pobíhaly tři asiatky hledajíce volné kupé… mohla být sranda :)

Přemýšlím, jaký to byl aktivní víkend. Včera jsem s ivonkou vyrazil na odpolední procházku po vesnici a nafotil si pár záběrů do své fotobanky, abych je mohl použít na webu vesnice. V závěru se nám to ale trochu zvrtlo a domů nás doprovodil lehký deštík (nebo si to pletu s večerem?). Večer nás ale volání divočiny zlákalo znovu a tentokrát nás zavedlo na blízký kopec, kde se lze pohodlně usadit na lavičce a shlížet na vesnici pod námi. Velkou část roku jsou na okolních stromech listy a rozhled nic moc, včera to bylo jiné, ale pro změnu byl večer (kolem půl osmé) a vesnice se nořila do šera. Fotky tedy nic moc. A na závěr… jsme lehce zmokli :)Fajn, tak si přisedla fešná Slovenka ;)… večerní program si nějak nevybavuji, ale v noci jsme si pustili Takovou normální holku.

Slovenka si vytáhla lůj na rty, ošetřila si je a kouká z okna na labe a rozkvetlé třešně na protějším břehu.

Dnešní den začal horkým ránem, kdy slunce paprsky nešetřilo. Poobědvali jsme brzy a vydali se na další procházku do vesnice. Záběry, které jsem včera potřeboval, díky podmračenému odpoledni moc nevyšly, hodlal jsem je tedy nafotit znovu (svítilo slunce). Ale tím výlet neskončil, došli jsme až k přehradě, kde… se nebe zatáhlo temnými mraky a citelně se ochladilo. A když jsme se pak vyškrábali na místo, odkud lze s trochou umu (a Photoshopem) nafotit působivé panoramatické záběry vesnice, bylo opět mizerně, fotky stojí za houby a ještě k tomu už dlouho padaly kapky deště. Naštěstí se nerozpršelo. Dorazili jsme domů s nějakými šesti kilometry v nohách a váleli se u televize až do tří, kdy jsem se začal chystat do prahy.

A tohle píšu jako malou psychickou pojistku, abych šel po příjezdu na kolej na chvilku na net a obepsal pár lidí prosebnými mejly o poskytnutí informací k připravovaným akcím ve vesnici. Správce vesnického webu, kterého návštěvníci prcají za to, že se tam informace o událostech objevují pozdě (v průběhu událostí) nebo vůbec. A přitom jsem ten poslední, kdo se o nich většinou dozví. Na nafocení velikonoční výstavy obrazů jsem jim dobrý, ale napsat mi o dva týdny dříve, že vůbec nějaká výstava bude, mohlo se o ní dozvědět hafo lidí… a tak dále a tak dále. Prostě si tu jen vzdychám nad nevyužitým potenciálem vesnického webu.

Už dva týdny jsem na redakční systém ani nesáhl. Tenhle týden se na něj podívám a uvidíme, jestli se mi bude jevit vydání schopný. V ostrém provozu se osvědčil, ještě to chce několikrát vyzkoušet pár speciálních situací (čistá instalace, upgrade na tuto verzi,…) a… a taky jsem rozdělal jeden nový vzhled, u toho ale popravdě ani nevím, jak jsem daleko s prací. Vždyť říkám, dva týdny jsem na programování ani nesáhl. Ale do zkouškového to musím stihnout.

Od Kolína nemá Slovenka oči pro nic jiného než pro svůj mobil. Taky řešení nudy.

před 15 roky | Cesty Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | CZNeo | před 15 roky

Lidem se nezavděčíš nikdy, nevidí to, co děláš kolem, že máš spoustu jinejch starostí. Na druhou stranu systém je TAK jednoduchej, že ho může používat kdokoliv, tak trochu nechápu proč nedostatek informací na webu dávaj za vinu tobě.

OT: Texy je fakt jednoduchý na intergraci! Už ho používám na svých webech taky.

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Ale to jsem si jen tak lehce povzdechl, jsem rad, ze se na me vubec obraci. Beru to jako sluzbu obci, ve ktere bydlim… a jeste k tomu je to neco, co me bavi.

reagovat

3 | Baky | před 15 roky

No když už jsem tu, okomentuji ti i tenhle textík. No vlastně jsem jen chtěl říct, že She´s All That (Taková normální holka) je můj nejoblíbenější film a asi se někdy stavím, jestli ho máš na cd :) A taky ti od loňského léta dlužím dva filmy. Nezapomněl jsem, jen si vždycky vzpomenu v nevhodný čas :)

reagovat

4 | juneau | před 15 roky

Kdepak, obcas jedeme s ivkou trochu retro a pustime si neco na videu :)

reagovat

5 | Baky | před 15 roky

Ach ták, no to nevadí, myslím už jsem si to jednou stáhnul, tak to kdyžtak najdu znovu. A ty filmy ti vrátím, jen si musím vzpomenout ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.