Státnice se blíží

Tak nějak jsem si v průběhu předchozích dvou týdnů uvědomoval znechucení, se kterým jsem při kompletování Bilantaine 2007 pročítal všechna možná blognutí kombinující znechucení z práce se znechucením ze školy. Bylo to znechucující. Nechutné. Takže jsem teď, ponořen až po uši do učení a do práce (njn), raději o ničem moc nepsal. A když už, tak ne o práci a ne o učení. Ale mám to za pár, ve středu ráno. Pak se uvidí. Večer se napijeme s hágenem a případně zbytkem osazenstva koleje, a v sobotu se pak nechutně ožeru na maturiťáku. Všem to navážno slibuju, ivonka omdlívá při myšlence, že by mě tam někde musela krotit, máma omdlívá při myšlence, že by pak musela snášet pohledy kolegyň z práce, co by mě tam znechuceně pozorovaly… a já se jen směju, protože je mi jasný, že to by mě musel někdo nejdřív ožrat, aby se ze mě stal takový debil, abych se ožral sám. Ale abych to nezakřikl ;)

Poslouchám :music: Paramore – Misery Business, song z hágenovy kolejní hudby. On je to totiž chlapec hudebně progresivní, pořád visí někde na MySpace, poslouchá přes net americká rádia a jako nějaký evanglista šíří mezi prachsprostými evropany povědomí o moderní muzice. Nebýt jeho, nevím, kdo jsou to The Killers. Jeho činnost spočívá v tom, že vždycky jednou za čas shrne jím poslouchané songy do jedné složky, pojmenuje ji kolejní hudba 1,2,3… a my si ji stáhneme a posloucháme. Jeho poslední mix vypadá takto:

Dover – Let Me Out
Fastball – The Way
Fergie – Big girls don't cry
Foo Fighters – The Pretender
Morningwood – Nth Degree
My Chemical Romance – Teenagers
Paramore – Misery Business
The Fray – How To Save A Life
Timbaland ft One Republic – Apologize

Nechce se mi linkovat na YouTube, případně si dle zájmu poslužte sami. Tuhle muziku jsem si nahrál i do mobilu a dle pohledu na aktuální Last.FM je jasné, že mi nic jiného ani nehraje. Njn.

No Country For Old Men

Není nic lepšího než si po dlouhém dni nad učením/klávesnici vlézt do postele, na druhou polovinu uložit místo ivonky noťas a pustit si nějaký film. Tahle země není pro starý bratří Coenů, například. Jejich Bratříčku, kde jsi mě naprosto uchvátil a tento film, ačkoli naprosto rozdílný, mě dostal taky. Drsňárna o těch nejdrsnějších chlápcích, co kdy chodili prériemi Texasu a umírali v bezvýznamných přestřelkách, zatímco v těch hrůzu nahánějících rozdávaly rány bez hnutí brvou. Není marný přečíst si také recenzi Franty Fuky, který jakožto chlápek od fochu dokáže napsat to podstatné bez omáčky okolo, ve které se tak rád utápím já. Tenhle film se mi líbil, hlavní klaďas ničím nerozházitelný týpek, a hlavní záporák, absolutně neskutečný pošuk. Plus stárnoucí šerif, který se v tom přestává orientovat a vzpomíná na starý dobrý čas, kdy drogy a prachy nebyly všechno.

No, a pak jde člověk spát ve dvě a těžko to ráno rozdejchává, k učení se dokope kolem jedenácti, pak je oběd, po něm poflakování, kolem třetí se začne scházet rodina, hodinka dvě reálného učení, blíží se šestá sedmá, mozek už nic nezpracovává… zatímco na gymplu jsem se učil jenom v noci, tak teď mě taková myšlenka jenom rozesmívá.

To by mi mohlo.

Reign Over Me čeká…


Minule jsem na konci odkazoval na zajímavý článek (Dreamhost billing issues), tak dneska něco pro fanoušky post-apokalyptických komixů: Gone with the Blastwave. Skvělý komix finského grafika o Zemi po nukleární válce a roztroušených vojácích tří armád (červení, modří, žlutí?) v rozlehlém zničeném městě, ze kterého se nemohou vymotat a věčně jen řeší, jak nezešílet z ubíjející nudy a bloudění v troskách. Poslední stránka je opravdu povedená, obzvlášť hrál-li někdy někdo Counter-Strike ;) Ale máš-li 20 minut času, rozhodně stojí za to projet jej celý. Případně je tam i odkaz na český překlad.

před 13 roky | Filmy Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | bouchy | před 13 roky

„máma omdlívá při myšlence, že by pak musela snášet pohledy kolegyň z práce“ – na maturiťáku? Tvoje máma je učitelka? Protože učitelský děti jsou prý nejhorší, tak aby na tom brutálním opití něco pravdy přeci jen nebylo :-D. Co se týče No country for old men, mám to na disku, ale zatím nebyl čas zkouknout. Ale myslím, že to je tutovka. Už jen kvůli tomu, že tam hraje Tommy Lee Jones :).

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

To mohou na váš maturiťák jen rodiče maturantů a učitelé? :)

reagovat

3 | bouchy | před 13 roky

Samozřejmě že ne :). Ale tak nějak jsem nepochopil, na čí to vlastně jdeš maturák, když tam budeš mít i mámu, tak jsem myslel, že je hrdým reprezentantem učitelského sboru :) (má totiž původně nechtěla jít ani na můj, co bude v únoru :) ).

reagovat

4 | lucka | před 13 roky

přesně, na gymplu jsem se taky učila po večerech. teď co neudělám dopoledne, to už neudělám. stárnem, june… :-D

reagovat

5 | juneau | před 13 roky

Bouchy: Naopak, ani máma tam nebude :) Ale je v kontaktu s mnoha pohlaváry okolních škol, co tam celkem natuty budou :)

Lucka: Mám teorii, že teď je toho učení tolik, že se musím učit přes den (respekt vůči onomu množství učení mi ani nedovolí uvažovat jinak), čímž se spolehlivě vyčerpám tak, že v noci už to prostě nejde. Zatímco na gymplu na to člověk kašlal, učil se až v noci a pokud se vyčerpal, tak už ho stejně čekal jen spánek :) Možná to pokulhává, ale za to… může to kvantum učení, co už mám od rána za sebou :)

reagovat

6 | Kini | před 13 roky

„a já se jen směju, protože je mi jasný, že to by mě musel někdo nejdřív ožrat, aby se ze mě stal takový debil, abych se ožral sám.“ chlape, tohle je nebezpecny napsat.. ;-)

reagovat

7 | ivka | před 13 roky

Jak na to tak koukám… asi budeš řídit ;-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.