A zase týden bez jediného slova

Prvního června dopoledne … děti mají svátek. A za měsíc a tři dny budu s ivonkou už pět let. Ona 4. července sice jako „výročí“ v pravém slova smyslu nebere, ale toho dne jsme se potkali. A datum, kdy přešla ze stavu „co po mně ten úchylák chce“ do stavu „asi ho miluju“ je holt nejasné, takže jiné datum ani nemáme.

Hm … pondělní ráno. Zítra po obědě píšu klauzuru ze sociálních dějin. Mladý a energický učitel se svou představou, jak by mělo vypadat kvalitní zakončení prestižního předmětu – tedy ne trapným opsaným testem, ale „klauzurou“. Přijde, rozdá papíry, řekne třeba „feminismus“ a my budeme hodinu psát všechno, co o tomto tématu víme. Nejlépe „pravdu“, co jsme se během semestru naučili, a pak vše ostatní, co jsme četli, viděli, … nacionalismus, antisemitismus, holocaust, komunismus, stalinismus, feminismus, multikulturalismus … možností je spousta a učí se na to blbě, protože „opsat slajdy“ rozhodně nechce. Takže asi celý den strávím na netu hledáním článků na tato témata a při jejich čtení se budu snažit pochytit co nejvíc myšlenek, které zítra zúročím v klauzuře.

Do prahy jsem chtěl jet už ve čtvrtek a v pátek ráno popůjčovat knihy v Národní. Jenže – a to už jsem byl na půli cesty u ivonky – pak jsem zjistil, že všechny zamýšlené jsou buď vypůjčené, nebo půjčitelné pouze do studovny. A já si je chtěl odvézt domů a dva týdny studovat, abych pak mohl sepsat 15 stránkovou odbornou práci. Trochu čára přes rozpočet … nikam jsem tedy nejel a nezbývá mi než celou středu strávit ve studovně a vypisovat vypisovat vypisovat. Jak regulérní vysokoškolák v americkém filmu. Možná i čtvrtek. A pak napsat během pár dní práci a jen co ji odevzdám a setřu pot z čela, začnu se učit na státnice z vedlejšky.

Myslel jsem si, že červen už budu mít volnější. Zatím to vypadá na větší srandu než začátek zkouškového.

před dvanácti roky | Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | glumet | před dvanácti roky

Kež by existovalo něco jako klauzura pro 5EN101… mám pocit, že tady mi ale nepomůže ani svěcená voda :(.

reagovat

2 | juneau | před dvanácti roky

No, upřímně … jsou i předměty z 5EN… s vyššími čísly a u těch je na borci vždy pěkně vyhrocená debata :) Ten tvůj vypadá na „první z mnoha“ :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.