Alespoň že jsem se byl k večeru projet na kole

… jinak bych u pc strávil opět celý den. Od osmi do půlnoci. Proč tu tedy ještě o to déle zůstávám s otevřeným blogem? Protože včera jsem o půlnoci padl do postele – a nemohl usnout. To je celkem problém. Člověk je unavený, je ospalý, ale nespí. A nic nepomáhá. Vždy si říkám, že to má asi co dělat s prací. Přece jen je programování celkem abstraktní činnost založená na myšlení (mám-li světlé chvilky) a já jsem přesvědčen, že mozek nedokáže během deseti minut vypnout. A tak neusínám, ačkoli jsem utahaný pes a celý den zívu.

Dnes to nebude jiné.

Chtěl jsem jít na něco koukat, abych u filmu postupně vypnul a pak jen zalehl, ale to bych nesměl náhodou objevit vtipnou chybu v eshopu, na kterém pracuji. Sešlo-li se několik okolností, ze zákazníkova košíku začaly mizet nakoupené produkty. Opravoval jsem to a pak už bylo na nějaký film pozdě. Ale nevšimnout si toho… sranda do budoucna. Nakonec, zítra to testem spouštíme a dva dny nato jedu k moři. Už vidím, jak se bude ivonka tvářit, až budu z pláže vyřizovat pracovní telefonáty. Internetová kavárna tam beztak bude, je to větší město (než ta vesnice Igrane), ale popravdě – ačkoli jsem na internetu regulérně závislý – si občas takový týdenní detox náramně užiju. Pak přijedu domů, jsem otrávený ze spousty mejlů, spousty nashromážděných úkolů, spousty dotazů v diskuzi a nejvíc z toho všeho, že internet fungoval i zatímco já byl off-line.

Na kole to bylo fajn. Prázdná vesnice (19:30), chladno, oranžové brýle a slunce zapadající nad přehradou. Hráz v jeho paprscích a údolí ve stínu. Potlach s djem o všem a o ničem.

před 13 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.