Bez nadpisů se mi žilo lépe

Tenhle web se začal až moc nápadně podobat projektu pooh.cz, že to až zavání plagiátorstvím. Očekávej změnu. Pořádnou. Ach ne, ty bláhová, mazat jej nehodlám… ale změním dizajn, změním uspořádání. Změním všechno. Rozhodně archiv a rozhodně se zbavím obrázků u článků… ehm, textů. Chvilková euforie z poohu přešla do nechuti hrát si nonstop s fotošhopem kvůli takové prkotině. Podobné problémy a nechuť k psaní mě odcizily od pooha. Poučen, měním, co se mi nelíbí… tam jsem nemohl.

Už abych se do toho pustil. Úplně mě svrbí ruce na programování, na ladění dizajnu, na nové uspořádání… asi zruším i perexy a budu pouze (jako dříve) vkládat prvních 100–150 znaků z textu… perex je nanic, když při jeho čtení nevím, o čem bude následující text. Což je problém, který mě rozhodně neopouští :)

Škola… úvodní písemka z chemie mi docela vyšla a to vážně dost díky tomu, že jsem se do ní včera od půl jedenácté do půlnoci učil. Ležel jsem oblečený na posteli a procházel osm áčtyřek textu a rovnic. A dnes jsem to docela hravě sfoukl. Ne tak hravě, jak bych si představoval, ale vzhledem k včerejšímu vyčerpání to byl úspěch. Dnes jsem odpadl záhy po příjezdu ze školy… pustil jsem si Záhada Blair Witch, po půl hoďce usínám… probrali mě v sedm hodin. Stejně to nebyl spánek. Přemýšlení a snění někde na hranici… a dnes v noci? Hafo učení o řecké filozofii na zítřejší písemku. Mohl bych být tasený v literatuře, dlouho jsem nebyl… průměr v češtině: 15 jedniček a tři dvojky :) Že já měl jít na žurnalistiku?! :)

Konečně jsem navštívil slečnu kadeřnici. A mám parádní rozcuch :) Vyloženě rozcuch, zdivočelé vlasy, ale tak se mi to vždy líbilo :) Nejsou to přímo symetrické špičky, to z mých extratvrdých vlasů nikdy nepůjde a ani o ně nestojím… prostě vrabčí hnízdo, nespoutanost, divokost :) Seksííí ;)

Na městě hned potkávám ji s její kamarádkou. Usmívá se, já také. Milé krásně znějící „ahoj“… přemýšlím, jak je fajn usmívat se na někoho, kdo se usmívá na mě a já chci, aby se na mě usmíval. Na nezájem usmívajících se holek si asi stěžovat nemůžu, ale na minimim z těchto úsměvů jsem v průběhu roku nějak odpověděl… abys chápala: „úsměv“ je nyní pouze metaforou.

Msie hack… včera jsem se o něm dočetl u pixyho a hned jsem našel uplatnění v archivu na tomto webu. Problémem bylo, že výška „obdélníčků“ s jednotlivými samostatnými blognutími (jen nadpis, logo a perex) mi nějak nešla nastavit. Teď už ani nevím, kde byl přesně ten průšvih, že… jo, v msie vše s argumentem height:100px pracovalo správně. Ale v mozille u příliš dlouhých perexů text prostě vytékal!!! z divu pryč. Zrušil jsem argument a msie s operou si divy navýškovaly podle obsahu (respektive podle výšky loga: 90px)… ne tak mozilla, která nechala přesahovat prostě i obrázky!!! pryč z divu a skládat je různě po stránce. Prostě se neřídila ani výškou obrázku. Já, dbající na ťip ťop funkční dizajn (tedy, posl dobou…) trpěl, brečel, fňukal, prosil, mučil, nadával, sliboval, oháněl se motorovou pilou… nastavil jsem height:100px smířen s představou, že těch 10 lidí z tisíce, kteří používají mozillu, budou mít v archivu u divů s dlouhými perexy trochu problém s překrýváním textu (kdybych dal vyšší height, roztáhly by se výšky i u těch krátkých perexů).

No a pixy informoval o zajímavém bugu v msie: ten totiž použije i atribut s vadným jménem, tedy třeba atribut _height:… nebo _color:…, které ostatní prohlížeče spolehlivě ignorují. Msie je vezme jako height: a color:… řešení mého problému bylo na místě. Pro msie jsem vepsal _height:100px a pro operu a mozillu min-height:100px a bylo to :)

Asi to nechápeš, ale třeba budeš někdy něco takového potřebovat.

Dnes jsem vyřešil dva nejtěžší příklady z příjmaček na vut v oboru informatika. Kdo neprogramuje, bude mít docela drsnej zážitek :) Dva zacyklované „scripty“, a člověk má manuálně odpočítat výsledek. Nebo třeba najít chybu, která způsobí špatný výsledek… jednoduchá kontrola: napsal jsem si takový script přímo v php a otestoval, kdy fungovat bude a kdy pro změnu ne :) Voilá, výsledky byly na světě. Jenže informatika, to je 200 bodů a matika 800 :) Což vůbec, ale vůbec není dobrý :) MOTOneithan se musí jít učit _ 21:17

před 18 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.