Co takhle malá rebelie?

Čímž nemyslím, že bych právě vyběhl bosý a veskrze téměř nahatý do čerstvého prašanu mlčícího pod hrozbou noci do lampy svitu a začal řvát něco protistátního, aby mi sem poslali vodní děla a já neměl žízeň, ale něco normálnějšího…. opravdu jsem to napsal? Asi už stárnu… devatenáct, oběma nohama v hrobě.

K čemu jsem mířil… každý rozumný normální student by v půl jedenácté zalezl do postele. Každý rozumný… každý normální… no ano, jsem z tohoto výroku vyloučen a mohl bych se s klidným svědomím podívat na Kdysi dávno v mexiku, jenž mi dnes vojta donesl. To už jsem tedy musel udělat razantní úklid čtyřiceti gigového disku, abych tam nacpal dva filmy. Smutné… také by to jednou chtělo povypalovat mp3ojky (13.1 gb), fotky (3.8 gb), i instalačky programů už cédo zaberou. Já totiž cokoli si nainstaluji, schovám si instalační soubor (pokud nejde o celé cd)… abych to měl. Abych si pak po formátu disku netrhal vlasy…

Postřeh… skrze spouštěcí disketu vytvořenou ve windows ikspé nelze zformátovat disk. Nabootovat do dosu ano, ale ošklivý příkaz format c: je pro něj pouze Bad command or file name či jak mi to nadával. Já na monitor čuměl jak husa do flašky… a tak jsem djův disk (s chutí a zadostiučiněním) zformátoval přes windows, ale co až mi někdy zkolabuje systém, nenabootuje a já se jej rozhodnu nainstalovat na čistý disk? Vždyť jej nebudu moci smazat! Zlaté bootovačky (diskety) z osm-a-devadesátek

Na chodbě mě ráno odchytl profesor IVT, že se začneme připravovat na maturitu, a tak ať donesu svoje distribuce apache, php a mysql, abychom je nahráli na noťas, na kterém pak my čtyři maturanti předvedeme svoje seminárky. Tři z nás to máme v php, dva ještě s mysql. Ve čtvrtek si tedy znovu zopakuji instalaci celého serverového systému. Už se těším… tohle jsou pro mě výzvy, jak vždy říkám. Přeinstalovat někomu systém není výzva, ale vopruz, ovšem rozchodit někomu nějaký zapeklitý program, sehnat nesehnatelné ovladače, roztočit internet… to je něco pro mě :)

No a tak jsem se dnes pustil do kompilace service cd, které mi v hlavě leží už dlouho. Mám malá, 180 megová cédéčka, vypadají strašně sexuálně (zvykej si, my favourite), přímo vybízí k archivaci nějakých vymazlených (už sis zvykla?) dat. Co všechno jsem jen do těch necelých dvou set mega nacpal… složka php&mysql (apache1.3.14, php432, mysql, homesite, phpmyadmin, winmysql admin), net (firefox, samostatné verze explorerů 5.1 a 5.5, různé měřiče připojení, firewall,…), pak misc s mixem všeho možného (antivir, dísíčko, atnotes, total commander,…), velmi důležitá složka video s aktuálními kodeky, přehrávači, editorem videa (VirtualDub) a geniálním prográmkem Gspot (hádej, co to je v překladu ;) ), který ti poví, kvůli kterému (chybějícímu) kodeku film nejede. A poslední složka… mp3zzz, kam jsem si nahrál svoje oblíbené písničky, abych zaplnil celé cd. Čechomor – Transformations, Oomph – Supernova, Verve – The bittersweet symphony, Limp bizkit – Behind blue eyes, RHCP – Otherside, Mystera II – Far away, Nepal 04. My favourites. Stejně jako stovky dalších, ale tyhle mi padly do oka… i ucha.

No a do rootu cd zbývalo nahrát data z původní (windows98se) spouštěcí diskety, abych to mohl použít jako bootovací cd, a moje service cd bylo hotovo. Je úplně vymazlený.

Skrnda píše, o čem se jí zdají sny. Také jsem se nad něčím podobným chtěl zamyslet, jenže výčet mých úchylností by nebyl tak obsáhlý a zajímavý. A už vůbec ne tak krvelačně brutální.

Sny se mi zdají zřídka kdy… za vše může mizerný spánkový režim, už to mám mnoha lety potvrzené… spím-li málo (x < 6 hod), nic se mi nezdá a pokud ano, po probuzení si to nepomatuji. Spím-li dlouho, občas se mi i něco v snící mysli odehraje… stačí si v archivu kliknout na téma sny. Od listopadu pět snů… a nebyl snad jediný, o kterém bych nepsal. Jo, jeden erotický jsem si nechal pro sebe. Ten by tě stejně nezajímal, že? ;)

Sny se mi tedy zdají minimálně… ale pak jsou nádherně živé. Často se mi zdá, že létám… někteří ve snech padají někam do hloubky (i to znám), ale já létám. Jako bych ale znal pouze část principu letu, nemám to plně pod kontrolou, klesám a potácím se v nejisté výšce, bojím se pohnout rukou, nohou, nadýchnout se… jen abych neklesal ještě níž. Strašný dilema… většinou jsem svoje snové létání používal ke šmírování nic netušících lidí. Heh :) Však taky, který normální člověk potřebuje digitál s desetinásobným optickým zoomem? ;) Jedině nějaky voyeur… těší mě.

Už dlouho jsem se neprobral vyděšený, zpocený, rozdivočený… bývaly takové sny (ufoun se mě snaží utopit v moři, táhne mě za nohu ke dnu…), a to pak zněla domem snad i ozvěna mého křiku. To už dávno minulo… jednou se mi ale zdál sen, ve kterém jsem se dokonce dvakrát falešně probouzel. Vždy jsem si myslel, že jsem už vzhůru, a přitom to byla jiná realita snu… dokonce si svoji probuzenost testuji. Třeba tím, že jdu otevřít okno. Ve snu je to mávnutím kouzelného proutku a tak snadné, až je mi to podezřelé. Což zajistí maximální procitnutí a zjištění doteku reality, který je pro mě úplně surově nový, z čehož poznám, že procitám teprve poprvé, tudíž o onom otevírání okna se mi pouze zdálo. Jak si tohle uvědomím, hned spím dál s vědomím, že se mi zdá sen.

Občas prostě ve snech reálně přemýšlím nad reálnými věcmi. Jsem schopný si i ve snu říct neblbni a nenervuj se, tohle všechno je jen sen… je to kouzelné, snění… jenže také mnohdy šílené. Když tě po paříži honí zelený Hulk

Ty's to dočetla až sem? To tedy smekám… píšu to už dobrou hodinu. Takže z filmu nic nebude, jdu spát. Učení jsem si už pro sichr nechal večer dole v kuchyni, do pokoje jsem si ho netahal… měl bych jen výčitky, že na něj ani nesáhnu. Teď jsem z obliga ;)

Grafoman… jen se zamyslím, zda je vůbec o čem ještě psát. Jo, přemýšlel jsem, že bych popsal svůj příchod na net… prostě dailies… to už ovšem nechám na jindy.

před 17 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | lucinka | před 17 roky

kde si stáhnu php, když nechci Triádu? :-)

reagovat

2 | JIBorg | před 17 roky | jiborg.brouzdej.cz

Uf no nedocet jsem to dokonce, ale k tomu zacatku: neni prece nic jednodusiho nez na tu bootovaci disketu ten format a taky FDISK nakopirovat… jinak super vec je Hirens ultimate boot disk(mozna se to jmenuje jinak,uz jsem to dlouho nemel v mechanice), to vypalis na CD a pak tam mas uplne vsechny nastroje co potrebujes, i do NT se dostanes bez hesla a podobne vymozenosti….

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

prekvapive na http://www.php.net, lucinko :)

a zase tak moc se v tom nevrtam, jiborgu, moje zpaleni pro vec je primo umerne uzitecnosti a podobne :)

reagovat

4 | Hughhh | před 17 roky

Nechce se mi spát, nechce se mi učit, jsem zničenej… Že jsem si dával to kafe…

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.