Čtvrteční vlaková seance - já a notebook

Čtvrtky se asi stanou nejčastějším dnem mých literárních výplodů. Protože těch 45 minut v couráku z bigcity do city je v tomto směru k nezaplacení. Baterka noťasu vydrží stejně dlouhou dobu, noviny mám už dávno dočtené a pokud jsem se cestou rychlíkem něco učil, tak teď už na to tedy chuť nemám :) Ideální čas odpočinout si při plození smysluplného textu o dění v krajině pražské i jiné.

Po zánětu spojivek bych ale mohl oči trochu šetřit, obzvlášť když jsem v rychlíku opět přelouskal celé noviny. Ale na to bude ještě času dost, ivík si totiž vyhánění mé osoby od počítače patřičně užije ;) Mám podezření, že v tom má skrytou a škodolibou zálibu ;)

Opět jsem si nasadil sluneční brýle… absolvoval jsem s nimi celou cestu do prahy, veškeré pocházení po praze, sem tam i nějakou tu přednášku. Redukují množství světla, nemusím mhouřit oči. A všechno pak přece jen vypadá hezčí :) I skutečnost, že se vlakem domů vracím za slunečného dne a ne za temné noci je potěšující (a nová).

Jak na potvoru se mi ale před hodinkou ozvala hanka, jestli dnes nejedu vlakem ve čtyři. Jako téměř všechny předchozí čtvrtky. Ona jezdí ráno, úspěšně se tedy už dva měsíce míjíme a dnes jsem si s ní mohl poprvé od zkouškového popovídat. Určitě by bylo o čem, ale ta je teď sotva v Kolíně. Snad jindy.

Začal jsem psát, abych popsal zajímavosti tohoto týdne, ale nějak mi došla slova ještě před tím, než bych vůbec něco zmínil. O strastech a krásách cesty vlakem do prahy jsem si blognul v pondělí z mobilu, úterý bylo lehce programátorské a lehce školní bez zvláštních chvil, středa více školní než bych si přál, ale opět bez zajímavých skutečností. Možná jen loupežná výprava hágena za kulturním obohacením našeho pokoje udělala na jinak klidném a mírumilovném pokoji plném učících se a meditujících studentů trochu rušno. Takže nám na stěně vedle jedné raritní á trojkové krasavice s kytarou (jediný její obleček) a jardy uhlíře visí mega reklamní plakát na Lactacyd. Má-li tedy nějaká slečna na jarovském éčku problém s hygienou intimních partií, ať neváhá a přijde se k nám na pokoj poučit, na plakátu je vše potřebné napsané :) A taky je tam obrázek skoro nahé baby, jak jinak. Hágen se přiznal, že při kráděži plakátu z chodby nebyl plně způsobilý ocenit jeho vzdělávací a osvětovou hodnotu a šlo mu hlavně o tu štěknu v ručníku, ale ve výsledku máme na pokoji opět další metr čtvereční zdi zkulturněný a ještě si umíme poradit s případnými záněty dámských intimních partií.

Ale upustím už od masturbování této události a pustím se dál. A toto spojení, masturbovat něco ve významu omílat donekonečna (heh) použil včera učitel na přednášce o dějinách mincovních institucí hned třikrát a přidal ještě jedno hovno a jednu kurvu, přičemž každou třetí důležitou skutečnost uvodil bratrským oslovením ty vole. A já v prváku kdovíjak nekvitoval snahu profesora matematiky působit lidštěji častým titulováním sebe sama stařičkým profesorem. Má se ještě co učit, dědek jeden sucharskej.

No vida, kdybych si v bigcity neotevřel noťas a záhy si tyto dva zážitky nenapsal, stěží bych si na ně někdy v budoucnu vzpomněl. Hned by byla moje minulost o něco chudší. Proto píši… a pro sichr si tento texťák hned i uložil ;) Znáš to, courák cukne, stiskne se pár kláves, procesor se kousne, disk zapálí, myš uteče, v monitoru díra…

Couráme se místy, kde před dvěmi třemi týdny ležel dobrý metr sněhu a já se zájmem sleduji uválenou zem a ulehlou starou trávu. To bude proměna, až se všechno zvedne ke slunci. Těžko to ale postřehnu, budu čumět do script a přemýšlet o nuancích mezi poissonovým rozdělením a regresní analýzou. Možná. Teď je přede mnou ovšem víkend a ten si školou nebudu kazit. Písemku z databází jsem napsal dnes a mám chvíli klid.

A s tímhle testem jsem se popral kvalitně. Neboť jako student informatiky nemám na kolejích vysoké školy ekonomické zjevně nárok na internetovou přípojku, veškerá moje práce s Oracle10g databází probíhá v bojových podmínkách obležených počítačových učeben, kde se za každou minutu pobytu u monitoru platí roky lidského života. A zákaz připojování vlastních periferií k počítačům zavedli beztak po nějaké vzpouře studentů, kdy hromadně odpojili neschopné a zanešené kuličkové myši a rituálně je rozmlátili o podlahu. No ale lehce jsem se připravil na nových tabulkách, protože původních 120 slovních zadání ústících do patřičných SQL dotazů bylo vázaných na jiné tabulky. To je jedno… ale nedal jsem tomu moc a pár věcí jsem stále ještě potřeboval vyzkoušet, takže jsem se ráno donutil vstát v 7:15 a se snídaní v ruce odešel na šalinu. V osm ve škole, posadím se v prázdné učebně k pc, přihlásím do školní sítě a cournu po netu. Je fous po osmé, mohl bych začít něco dělat. A v Aplication exploreru mám místo všech myslitelných dostupných programů ke spuštění čisté české kulové. Tedy žádný klient pro připojení k db, nic. A tak tam laboruju, restartuju, blbnu a bůhví co, abych se k databázi přihlásil až ve tři čtvrtě na devět :) To jsem se toho naučil :) Ale naštěstí se moje teoretické znalosti ukázaly jako správné a já nabyl potřebného klidu. Pak už jsem tam házel dotazy a databáze se potila, aby stíhala moje tempo… fajn, pohoda klídek :) Samozřejmě to nebylo lehké, to se ale nedalo ani čekat, profesor je náročný a některé moje konstrukce (minimálně jedna superdivná) se mu líbit určitě nebudou. Ale vyřešil jsem všech deset zadání a jsem sám se sebou spokojený.

Další testy už ovšem začínají za dva týdny… herdek teda.

Baterka je na 10%, nebudu ji ždímat až do dna a budu se chvíli kochat krajinou mé milované domoviny. A v sobotu třídní akce! Ta bude!

před 15 roky | VŠE Ze života | 11 komentářů

Komentáře

1 | hughhh | před 15 roky

ted me napadlo uplne off topic, neznas z vse pavla neseta??

reagovat

2 | juneau @ | před 15 roky

Nope. Podle letmeho prozkoumani tam ani nikdo takovy nestuduje.

reagovat

3 | ailyn | před 15 roky | ailyn.wz.cz

možná off-topic, nebo spíš komentář bez jakékoliv informační hodnoty: moc se mi tohle blognutí líbilo, tak nějak na mě dýchla atmosféra dřívějšího psaní, je to hezké :)

reagovat

4 | hughhh | před 15 roky

on nestuduje, on prednasi :D

reagovat

5 | juneau @ | před 15 roky

[4] hughhh : Hm, tak to potom jo, ten tam je, ale vzhledem k tomu, ze tam uci asi tisic lidi, tak mam opravdu chabou sanci na nekoho takoveho narazit.

reagovat

6 | frettie | před 15 roky

off-topic: Jak se ti vede? :P

reagovat

7 | pif | před 15 roky | www.pifik.com

[3] ailyn : napadlo me to same :)

reagovat

8 | juneau @ | před 15 roky

Jojo, neni nad to si to psani obcas uzit…

reagovat

9 | TrDLo | před 15 roky

Opět krásný výraz „courák z bigcity do city“. Tak jenom taková drobná připomínka: kamarád používá skvělý slůvko „drkoták“…

reagovat

10 | vio @ | před 15 roky

toto bude asi uplny off: mam zaujem ist studovat na VSE na inf., ale podla toho co pises sa mi zda ze tam ide viacej o ekonomiu ako o informatiku. ma clovek po skoneceni dost praxe a znalosti z inf?

reagovat

11 | juneau @ | před 15 roky

Opravdu ti tezko povim, jake budu mit za tri roky zkusenosti a znalosti :) Neni to zadna beckova inf fakulta. Pic-viny typu programovani ve strojovem kodu se tu neucime a prijde me, ze je to zamerene opravdu jen na to, co si pod informatikou kazdy znalejsi predstavi. Nejake programovani, nejake databaze, vyvijeni informacnich systemu… prijde mi, ze mi to k necemu bude :)

Jsem ve ctvrtem semestru a 75% veskere dosavadni vyuky se tykalo ekonomie, prava, ucetnictvi, managementu,… do inf se to plne preklopi az pozdeji, nejdrive se studuje celoskolni zaklad (ale rozvrh si delas sam a muzes si to studovat v jakem chces poradi).

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.