Další (a ještě lepší) táborák

Sedím tu ve 2:38 a chtěl bych sepsat zážitky z dnešního dne… či raději pouze večera, nechci tu být do rána. Nejdříve ale docela šok při vlezu na web, kde na mě koukalo 76 přístupů. Ve 2:38. Ehm… 70 z nich je přístup inktomi bota, což je nějaká vyhledávací, respektive indexovací technologie… konkrétně Yahoo! Více informací. Mám hlad a chce se mi spát, musím to uspíšit.

Jen tak pro kolorit dodám, že jsem čel včera spát ve čtyři a vstal v devět, zajel do obchodu a koupil osmnáct lízátek, neboť dnešní táborák byl plánován jako střídmější oslava djových osmnáctin. Domluvil jsem se s ním a mírou na odpoledne na připravení zásob dřeva a poučen od minula, kdy to roští ani nestačilo dopadnout do plamenů a už ho byla polovina pryč, vezmu s sebou malou pilku na dřevo a vybíráme pokud možno takové dřevo, ze kterého půjdou nařezat kvalitní polínka.

Aby sis ale nemyslela, že krademe dřevo jak Trautenberg… nevím, čí ten les padesát metrů od ohniště na kopci je, ale my jej vždy jen kvalitně vyčistíme. Sbíráme větve, padlé stromky, vyvracíme ty suché či srážíme suché větve. Jde víceméně o bukový porost, nějaká ta bříza a smrk… dotaháme úlovky k lavičkám a tam je hodinku řežeme na tom největším pařáku dnešního dne. Nijak mi to nevadilo… nakonec z toho byla úctyhodná hromádka dřeva, samých kvalitních tvrdých polínek.

Doma pak splním pár úkolů, chvilku se trápím s redakčním systémem, kde je největším problémem to, že vím, co mám rád já, ale jak mám hergot vědět, co bude chtít využívat někdo jiný? Co se mu líbí? Třeba jen dvě hodiny dělám jednu stránku s nastavováním vlastností blogu a drtivou většinu této doby věnuji přemýšlení nad tím, co by vůbec kdy kdo chtěl nastavit. Ale asi to nebudu komplikovat, program na řízení vzducholodí to být nemá…

V 19:30 pro ivku, neb ji mám v 19:45 vyzvednout a ve 20:00 máme sraz před našiho. Jsem u ní na minutu přesně a z auta před domem vystoupíme v 20:00. Tomu říkám dochvilnost ;)

Parta: já19, ivka19, sestra michaela17, bratranec vojta18 a jeho sestra marta15, kámoš z brna míra18 a nakonec oslavenec dj18. Měla přijít ještě klárka14, ale nějak jí to nevyšlo s prací. Lesem se blížíme ke kopečku/louce s ohništěm, držím ivku za ruku a mám blbý pocit, že cítím kouř. Kouř z ohně. Ze spalujícího se dřeva. Tenhle blbý pocit přepadá záhy celý kolektiv, u ohniště sedí dvě postavy (dospěláci). Přesně ty dvě postavy, které nám už jednou ohniště takto obsadily a bylo to celkem na nože (nebyl jsem přítomen hned od začátku). Stojíme asi třicet metrů od nich, přemýšlíme, jak jinam jít, zda se vrátit domů a opéct si buřty v krbu pod domem… už už se otáčíme zpátky, když na nás zavolají, ať tam tak nestojíme a jdeme si sednout.

Ne že by se ostatním chtělo, ale v tu chvíli se už odejít nedá. Tak vezmu ivku za ruku a jdeme k ohni, ostatní za námi. Samozřejmě tu dvojici znám, manželé z vesnice, bývalý tátův spolupracovník. Je mi jasné, že jen co si sní buřty, odejdou a dají nám celé širé okolí všanc. Bavíme se, jako by tam nebyli a neseděli na lavičce trošku bokem, vybalujeme proviant, pití, vodu na hašení, přidáváme z přichystané haldy dřeva do ohně, předáváme djovi dary… od vojty a marty dostal čokoládu, jež byla následně v noci eliminována, od míry dostal flašku vodky, ode mě se sestrou epesně zabalených osmnáct lízátek, takže se brzy kolektivně lízalo a od ivky dostal kytku. Věděla, že mu ji nikdo jiný nedá, a tak když sama na brigádě občas nějakou váže, připravila jednu i jemu. Vypadala strašně :) Kytka v tom nebyla žádná, samé dlouhé listy (tchýnin jazyk?) a kultivovaně vypadající plevel, v tom zapíchané takové ty štafličky kuličkových žvýkaček a ještě cosi. Úžasný :)

Míra mi pošeptá, že bychom měli něco nabídnout našim sousedům. Vytáhnu z báglu šampáňo, sejmu veverku na blízké bříze a rozleju všem plus do dvou dalších kelímků. Sousedé se zdráhají a nechtějí, ona nakonec svolí jen k lízátku od dje, ale jak nakročím k odchodu, rozhodne se on přece jen si kelímek (hehe) sektu vzít, a to pak už musí i partnerka. Přiťukneme si nad plameny ohniště.

Popřejí nám hezkou oslavu a odejdou. Nevím, zda by tam zůstali nějak déle, kdybychom nepřišli… ale od té doby patřil plácek jen nám. Rozfajrujeme fajr, dj rozleje svoji finlandiu… pije jen on, sestra, míra a vojta, ivka si dá jen jednu štamprli (broušené sklo…), marta nepije a já řídím. Tam kdesi nad kopci vychází nádherný úplněk, ale brzy jej skryjí lehké mraky. Jak úplněk (moc světla), tak mračna (mraky) nám znemožní nechat se unést hvězdnou oblohou, vidíme tak akorát Velký vůz… deka pečlivě složená v báglu a nadržená na to, jak se na ní budu s ivkou nehledě na ostatní válet a koukat do vesmíru si musela nechat zajít chuť.

Opečeme si pár buřtů, dva spadnou do ohně a jen ten druhý je zachráněn a následně přesto sežrán vojtou. Popíjíme minerálku, pepsi, kofolu, šťávu (co to vojtu napadlo? :) ale ivce chutnala), dj se nalévá vodkou, pak to zalije jedním pivem a začíná být trochou rozhoukaný. I mírovi se rozvázal jazyk a co chvíli se smějeme… nádherná pohoda až na půdu. Sedím vedle ivky, co chvilku se nějak obejmeme, dotkneme prsty, pohladíme tvářemi…

Později v noci jde dj koukat na hvězdy (nejsou) a lehne si do trávy. Nevšímáme si ho, ale za chvíli nás zaujme jeho chrápání :) „Co mu uděláme?“ zeptá se míra. „Oholíme ho,“ odpovím já a kdo viděl Shreka Dvojku, ten je v obraze. Beru foťák a vzpomínám si, jak ivka včera na koupáku vytáhla ze svého báglu lihovku. A stejný bágl ležel o kousek dál. Za chvíli již za vzrušeného šepotu a svitu baterky míra kreslí na djovo čelo černou lihovkou osmnáctku, já to vše točím na digitál. Všichni se podepíšeme, vojta jako Zorro, sestra mu ještě domaluje knírek a chce mu napsat na bradu Všechno nejlepší, ale nestihne to celé, neboť se dj probouzí. Vypnu video a všichni děláme, že tam stojíme jen tak náhodou. Je otupělý, takže po tom nijak nepátrá a jde si sednout k ohni :) Btw, to video má 110 mega.

Někdy kolem jedné přestaneme přikládat, pomalu uklízíme, s baterkou obejdu místa, kde bychom mohli něco potratit a nakonec opět vlejeme x litrů vody do žhavých uhlíků. A necháváme tam dobrou polovinu zásob dřeva… kdoví, zda tam do další akce vydrží. Lesem se vracíme do vesnice, ale co to je, s úplňkem nad hlavou? Vždyť máme i vlastní stíny! Vyfocuji poslední fotky, blejskám a to se jim nelíbí. Nakonec si míra vezme baterku, chytne mě a půl minuty mi svítí přímo do obličeje jako sladkou pomstu :) A za chvilku znovu ;)

Djovi se nechce jít pěšky domů, a tak ho tam hodím autem (když měl tu oslavu…) a dál pokračuji s ivkou. Po pár kilometrech zapípá smska, její mobil to není, zastavím tedy a přečteme si djovo konstatování „vy ste kurvy!“ :) Asi zamířil do koupelny a koukl do zrcadla ;) Už se těším, až ho potkáme ;)

I teď mi přejede mráz po zádech, když si vzpomenu na mokré a horké poslední políbení, než mi ivka vystoupila z auta…

Hm, usmál jsem se :) Ještě na kopečku, dj nás obcházel a každému nabídl štafličku čokolády. Vzájemně jsme si je s ivkou ukusovali, poslední čtvereček jsem si dal do pusy a vybídnul ivku, ať si ukousne svoji polovinu. Příšerná bolest, ale nechápal jsem, kde se vzala, vždyť si přece ivka ukousla jen kousek čokolády. Jo, jenže se do toho nějak přimíchaly moje rty :( Tohle mi ještě žádná holka neprovedla! :) Omlouvala se, samozřejmě, ale copak bych se mohl zlobit? Nebolí to, pokud to nezkouším, zda to bolí… teď přemýšlím, co říkala o čemsi, co mi musí vynahradit. Nějak si to nemohu vybavit :)

Jdu spát, jsem utahaný jak kočka. Ale šťastný, krásně šťastný… žiju v super přírodě, mám dokonalou partu přátel, skvělou holku. A nemám problémy. To bych lhal. Jen si je teď nechci připouštět…

před 17 roky | Akce | 6 komentářů

Komentáře

1 | ailyn | před 17 roky | ailyn.wz.cz

před nedávnem bych jenom vzdychla, jak ti to závidím. teď se spíš těším na naše páteční stanování…:)

reagovat

2 | chuck.m | před 17 roky | morrisland.wz.cz

tak pro změnu vzdychnu já ;-)

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

na dnesek jsme si planovali gruppen vylet na koupak (jiny, lepsi), a zvrtlo se pocasi… chjoooo

reagovat

4 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

taky vzdycham :)))) vitej chucku ;)))

to video je best ;)). Nicmene popsanej oblicej, to je myslim si hodne v pohode ;)), asi dj nezazil nic horsiho ;)))

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

presne tak, nezazil :) ale nebyla to posledni akce ;)

reagovat

6 | Charlotte | před 17 roky | arogant-angel.wz.cz

Jak jsi mohl vstávat v devět??? Jak??? Proč ne já???

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.