Další časný textík

Nejen že se znovu nudím a už nevím, co číst a nejen že je venku opět kvalitní kosa na ježdění, tentokrát dokonce nebudu mít ani možnost blognout večer či v noci, jak mám ve (stereotypním) zvyku. Zase se jednou sbírá parta na dízu, za sestrou přijede spolužačka jana a vezmou i další holku tady z vesnice, kterou jsem tam snad ještě neviděl, jde soused vojta se sestrou, jdu já a z cyklisťáku se navrátivší dj.

Odpoledne jim i přes třeskutou zimu jedu naproti s úmyslem počkat na jejich cykloprůvod tam, kde se náš před rokem rozdělil do všech myslitelných směrů. No a s djem bych vyrazil zase zpátky… kdepak, socky jedny lenivý nasedli na vlak a dj byl prý jeden z mála, který jel domů na kole. Možná proto, že jízdou vlakem by si moc nepomohl :) Nemáme trať ;) A já se hnal jak mezek, abych za půl hodiny ujel 16 kilometrů a dařilo se mi to stíhat, dvacet minut jsem rychlost udržel na průměrných 28km/h, což je opravdu výkon. Jel jsem s řekou, takže mírné klesání to bylo, to máš pravdu. Ale kdybys na silnici chrstla kýbl vody, tak nikam nepoteče. Prostě rovinka.

A já šlapal a šlapal… a přemýšlel nad tím. Lýtka bez citu ztuhlá, stehna v ohni… a mozek vyšle pokyn šlápni!… a já šlápnu. A mozek zase vyšle pokyn šlápni!… a já zase šlápnu. Bylo úplně jedno, že mi to přišlo prakticky nemožné po osmi kilometrech bez zvolnění, odpočinku, pohodovější jízdy… pomalu se raduji, neboť se forma patrně vrátila z dovolené.

Na devátém kilometru dj v protisměru. Chvilku jsem nadával, jak mi naboural časový plán a že se dřu jak mezek pro nic, ale ušetřil jsem si šestnáct kiláků. Přesto jsem při cestě zpátky nepocítil ani minimální únavu. Ani v průběhu zbytku dne…

Vyzvídal jsem, jak tam bylo, kam jezdili, co jim na poslední schůzi profesoři oznámili. Prý jedna z nejlepších skupin, pche… kdo o takové hodnocení stojí? :) Zapomněl jsem mu říct, že po našich excesech minulý rok by bylo i hlídání vězňů z Guantanáma hodnoceno příjemně kladně. Jak mi ten trip chybí…

Nemám představu o zbytku dne… promrdáno, toť nejvýstižnější hodnocení. Procházím ostatní blogy, kde se neobjevuje nic nového a říkám si, že všichni asi dělají něco hodnotného, něco je baví, nějak využívají čas. Kdyby bylo teplo, už bych byl v tahu… a možná ne, možná bych se nechtěl před několika hodinami vysilující účasti na díze zbytečně huntovat. Uvidíme zítra… to už mám naplánovaný jeden extrémnější výlet ve stylu „znám směr, zbytek se uvidí“.

Někdo mi z webu mejlnul, že mi blbne layout v Just don't die dizajnu, takže dodávám pro ty, co to považují za chybu, že při hoveru odkazu v menu se opravdu má celý odkaz ztratit v identické barvě pozadí. Použitelnost i Přístupnost se v RAMkách obrátí, ale ale když tento dizajn využívá 75% čtenářů, tak to asi není kritická chyba.

Co mě zarazilo, tak se stejnou mejlovkou mi pár minut nato přišel jiný mejl, kdy mi patrně nějaká slečna píše „ale já ti nic neposlala“ a Copy&Pastuje info hlášku po odeslání mejlu znějící Mejl byl v pořádku odeslán. Díky za názor nebo co jsi mi to poslala. Patrně vlezla na mejlform a tam tato info hláška byla. Jenže se vypisuje pouze při odeslání mejlu. Jako by reloadla stránku, protože se odeslala… asi blbnu. Tuším, že původního odesilatele upozornění na chybu v layoutu překvapilo oslovení v ženském rodě (přiznal se, že tu ještě nic nečetl) a z legrace mi to napsal. Fajn, záhada vyřešena.

Aneb čím také dokážu zaplácnout místo v databázi. Nudím se, kolikrát to mám ještě říkat? Jak občas sleduji ty www války, zda je „blogger“ urážka nebo ne, tak můj blog je často názorným příkladem naprosto neinformativního čehosi, prostě házení šutrů do vody, kterými kambodžský děcka nenakrmim.

Bude sedm…

Dnes jsem se pustil do několika lekcí objektově orientovaného programování, které mi poslední dobou nedává spát. Další stupínek ve vývoji, ač mi stávající kódování vyhovuje a po těch šílených začátcích si píši celkem přehledný kód, oop by přece jen mělo být lepší… jenže. To, co napíšu na tři řádky, roztáhnu v oop na řádků minimálně deset a sice to vypadá hezky, ale nějak nechápu v čem je to vyjma přehlednějšího kódu lepší. Že jednou napsané třídy mohu využít kdykoli jindy… vždyť to není nic jiného než moje modulové pojetí scriptů. Vezmu dvě tři proměnné definující čas a návštěvníka, nahraji pocitadlo.php a vypadnou mi tři proměnné s dnešním počtem návštěvníků, celkovým počtem návštěvníků a počtem hitů. A přitom už teď přemýšlím o tom, jak by to šlo celé přepsat na třídu a metody… hudba budoucnosti, atkuálně nemám motivaci s oop pracovat. Nevidím totiž výhody či zvýšenou funkčnost. Budu vděčný, když mi nějakým hezkým odkazem rozšíříš obzory, opravdu.

před 17 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | pif | před 17 roky

podle me je oop v php je vicemene takova frajerinka, ktera se da stejne vzdycky napsat za pomoci fci, klasickeho php stejne tak

Ale stejne tu vyhody jsou, ktere ale clovek vyuzije u vazne slozitejsich projektu za desetitisice kc.

Zajimavy kod s oop je treba tady – http://interval.cz/clanek.asp?…, i kdyz ja si radsi udelal fce query($sql),fetch_row($sql), ktere mi umoznuji efektivni reseni chyb, v pripade fetch_row mi vrati i jeden vysledek (pouzivam pro jeden zaznam). Spis me nebavilo se tak nejak naucit autorovu syntaxi, takze si jenom vzdycky odmyslim sluvko mysql a napisu nazev fce. Nicmene oop pristup k db je vcelku uzitecny, jenom se musi mozna par veci „odnaucit“. Myslim ze fce resi vetsinu problemu jeste lepe nez oop ;).

Ale ted k tomu hlavnimu co sem chtel rict – fasttemplates – popravde receno, nedokazu si to bez objektoveho pristupu predstavit….

reagovat

2 | pif | před 17 roky

a jeste sem chtel – k tomu oop mysql – ty nektery tridy jsou vyuzitelny fakt pro uplne stupidni jednoduchy projektu – treba to insert – si nedokazu u slozitejsich veci predstavit :)) (a tak je to imho s vice tridama)

reagovat

3 | ailyn | před 17 roky | ailyn.wz.cz

jen tiše zírám a neporadím. nemám co :)

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

no, kdyz si predstavim, ze tohle chci ted pet let studovat… taky z toho nejsem veselej :)

reagovat

5 | pif | před 17 roky

njn :)))) na oop stoji vsechno vic advanced nez je php, taky z toho nejsem uplne nadsenej, i kdyz vim, ze se minimalne dalsich par let nebudu venovat nicemu jinacimu

reagovat

6 | lucinka | před 17 roky

jednou jsem viděla zdroják s nějakými třídami a objekty, nepochopila jse z toho nic :)

reagovat

7 | pif | před 17 roky

taky to moc nechapu :)))

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.