Dneska to zase nepůjde

Pomalu půl třetí… v úterý o půl čtvrté, ve středu ve dvě, dnes nejdříve ve tři. Tak pracují borci. V noci se mi pracuje nejlépe… spát se mi nechce (káva mezi devátou a jedenáctou udělá svoje), všude tma, nikde nikdo nepochází, nikdo nevolá, na IMech všichni odumřou až utichne i facebook. Pak už se jen buší do klávesnice.

A co že to dnes zase nepůjde? Ale ono to stejně půjde… usnout. Po plodných nocích, kdy se z klávesnice práší a mozek jede na plné obrátky, aby algoritmizoval procesy a převedl je do PHP kódu, mívám problém usnout. Ve dvě zalehnu, a zírám do stropu. Hodinu. Mozek jede dál, přijde mi, jako bych „cítil“, že nevypíná, ale pokračuje v nastaveném tempu. Proto taky nerad chodím spát od rozpracovaného kódu. Raději jít později, ale mít to uzavřené. Jinak to v posteli dál a dál promýšlím a analyzuji.

:music: A Lily Allen dokresluje ticho…

A co že mě to teď zaměstnává? Rok spravujeme e-shop pro jednoho klienta, což není žádný problém. Ale nyní jej budeme nasazovat do jiné firmy a její sklad je řešený odlišně, nemluvě o funkcích, které v elektronickém obchodě chtějí mít. K tomu všemu mají v dané firmě proprietární software na správu skladu a objednávek a část dat v e-shopu chtějí spravovat přes něj. Nezáleží tedy na tom, jak je řešená naše on-line administrace položek, protože struktura databáze musí částečně odpovídat struktuře jejich skladu, aby byla automatická synchronizace mezi e-shopem a firemním programem vůbec možná … a já to musím nějak vymyslet … tedy pokud nechci uvažovat o řešení, že bych tam přišel, bouchl pěstí do stolu a hodil před klienta lejstro se strukturou databáze e-shopu a ať jejich programátor raději předělá ten skladový software, že já kvůli nim náš e-shop nebudu kompletně překopávat. Pak by mě asi bez problémů zvedli do vzduchu (jednou rukou), pronesli firmou a vyhodili ven mezi cigáňata, protože je to obchod s kulturistickými potřebami (…) v jedné nelichotivé části Brna. Njn.

Klient na to spěchá, do měsíce musí web běžet a synchronizace šlapat, a já teď dva dny seděl s rukama v klíně… a přemýšlel. Promýšlel. Analyzoval. Zkoumal. Nadával. Držel hlavu v dlaních. Protíral si oči. Zíval. Vzdychal. Tupě zíral. Jak, sakra, JAK e-shop upravit, aby byl vhodný pro stávajícího i budoucího klienta? Dny, kdy jsme s ivonkou každý jinde a já tak mohu pracovat prakticky 16 hodin denně a místo toho hodiny zkoumám zdrojáky a tabulky databáze bez zjevného výsledku. Na kulku. Depresivní.

A dnes mě to konečně napadlo. Chlapi… radost :) Práce to bude jak na kostele, ale to se dalo čekat.

Více vrásek mi stejně dělá škola. Za týden opět nastupuji, respektive, měl bych. Zapsal jsem si poslední chybějící 4 kredity jako jeden předmět z dějin, který jsem vystudoval již v bakaláři a na který tím pádem ani nemusím chodit. Tož to není moc divoký rozvrh. Jenže … diplomka. Diplomová práce. Pomyšlení na ni mě pálí jak kur** kun**, protože jsem vedoucímu slíbil, že se mu ohledně další domluvy ozvu 15. července, až se vrátím z dovolené, a začnu na ní pracovat. To už jsou skoro dva měsíce :-D Holt uvidím první týden, jak si to pamatoval a jestli to hodlá nějak řešit. Chci-li jít na státnice v lednu, musím práci odevzdat do 12. prosince. Celkem šibeniční, jsou to jen tři měsíce. Ale škola mě trápit nebude, do Prahy ani nebudu muset jezdit (ačkoli tam bych měl asi tvořivější atmosféru než doma), jedna kamarádka z mé fakulty prý diplomku napsala za dva týdny a téma taky nemám nijak záludný. Tak uvidíme. Jen mi to čeří klidnou hladinu myšlenek. Což o to, jsem odhodlán klidně prodlužovat, mohu ještě přidat dva semestry (teoreticky … končil bych v lednu 2011, ale od října 2010 by mi už bylo 26, tedy konec všech slev a studentských výhod + placení školného (?)). On student a podnikatel s vedlejší výdělečnou činností (či co to mám) v jedné osobě není na škodu, pár tisíc ročně to ušetří. A kam taky spěchat, pracovat budu celý zbytek života.

To mi připomíná, dnes jsem si na webu fakulty všiml, že děkan publikoval nové podmínky k udělení prospěchového stipendia. Šedesát kreditů za poslední 2 semestry a průměr do 1.5 … na konci minulého semestru jsem to zkoumal, a nakročeno jsem měl slibně, průměr 1.45, ale ty kredity… 59! No kurva teda! A pak jsem šel na státnice z vedlejšky, což je mimosemestrální zkouška, ale po jejím složení se mi 3 kredity pěkně připsaly. Tož jupí, 62 kreditů za 2 semestry a budu vesele žádat o prospěchový stýpko. Bude to almužna, ale aspoň bude s čím machrovat :-D

V sobotu jsou u ivonky ženské rybářské závody, jejichž první ročník před lety vyhrála, tak se opět zúčastní a uvidíme. V týdnu bude probíhat Tovačovský kaprařský maraton, celkem velká rybářská akce, pro kterou zajišťujeme on-line zázemí. Minulý rok tam pár tisíc lidí denně přišlo, tak se nechám překvapit, co letos. Snad to bude míň srandy než tehdá, kdy jsem byl s ivonkou v Českém ráji a buď z lesa řešil, proč server vždy po pár minutách přestane reagovat a pomůže jen restart, nebo z postele přes telefon vysvětloval, kde a jak je potřeba upravit jaký SQL dotaz, aby se opravil nalezený bug … letos bych si to odpustil :)

Ve čtvrtek pojedu do prahy převzít kolej, cestou zpátky se stavíme k sestřenici do Peček a chvilku u nich pobudeme. Tak musí ivonka nakoupit nějaké tretky pro jejich ratolest, což jí nebude činit sebemenší problémy a vybírání jí bude trvat jen sedm hodin :-D

Čtvrt na čtyři… fajné. Podzim přede mnou.

před dvanácti roky | Programování Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | frettie | před dvanácti roky

No, hele, jako student prezenčního studia máš 2+1 let na magisterský navazující studium, aspoň u nás je to tak, že nehraje roli v placení školného věk 26 let.

Ale o slevy na vlak a tak podobně přicházíš, což je taky na prd.

reagovat

2 | juneau | před dvanácti roky

To je možný, nezkoumal jsem to. Tak jako tak o rok bych neprodlužoval. Po pěti letech by už člověk z tý školy možná i rád vypadl :-D

reagovat

3 | LaserDance | před dvanácti roky

Hehe, to je fakt :). A navíc takový vysoký stupeň studia si můžeš udělat už prakticky kdykoliv.. :)

reagovat

4 | ivan | před dvanácti roky
:-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.