Er Há Cé Pé a Snou Hej Ou (vol. II)

Proč se trápit s nadpisem – zkopíroval jsem jej z minulého postu, znovu pustil redhoty a teď budu pět minut zírat do textového pole. Odbíjí devátá hodina, a já jsem naprosto mrtvý. Roman si ze slovenska dovezl jak další litry pálenky, tak štědře rozdavačnou náladu, takže jsem mohl/musel zkoumat různé nuance borovičky a malinovky (i několikrát). Panáky tvrdého alkoholu vypité za rok bych spočítal na prstech jedné ruky po deseti letech práce na pile, takže poslední dobou trhám rekordy. Určitě i to se podepisuje na tom, jak moc se mi chce spát.

Nebo je to tím ranním vstávání? Probrání se někdy v noci, i mucík se zavrtí, dá mi pusu a zase se zachumlá do peřin, později se již se světlem za okny natáhne pro mobil a ono je teprve šest, ještě hodinu můžeme spát… poprvé v tomto semestru jsem jel do prahy již v pondělí, jednak abych sestře pomáhal s jejím hypertěžkým kufrem (letí do FRA), druhak abych měl v praze den navíc na psaní bp. Ve středu přijede ivonka, musel jsem to nějak vykompenzovat :) Obyčejně bych v ranním vlaku spal, ale vzal jsem si sestřin Hvězdný Prach od Neila Gaimana a zatímco ona jej za měsíc načetla na sto třetí stranu, já jej před Libní zaklapl na sto devadesáté. Po dvou hodinách čtení mi zbývá padesát stránek… no, tento týden nebudu mít na registraci v městské knihovně čas. Nakonec, za 22 dní mám bakalářku z matematiky. Co to znamená? No nic, jen že na statistiku jsem se učil přesně 22 dní. Takže z prahy už asi pojedu s teorií v ruce.

Práce nijak zázračně nepokračuje, připsal jsem něco přes dvě stránky a byl bych psal dál, nemít takovou na-všechno-seru náladu. Počkám si do desíti na Dr. House a pak si zalezu s knížkou do postele.

Víkend… oslava jedné svatby, která stála opravdu za to, ale nechce se mi o ní nic rozepisovat, za ty desítky let mi budou muset stačit fotky. A pak nám také ve vesnici postavili nový vysílač, který se z pohledu od nás tyčí nad kopce asi nejvýrazněji. Bez něj by to bylo lepší, ale na stěžování byl čas před půl rokem. Alespoň má (snad dobře přístupný) žebřík a bude z něj výhled do všech koutů vesnice. To budou chuťové fotky. Kompletovali jej za pomocí vrtulníku, takže bylo celý den na co koukat.

No, už aby byl ten Dr. House.

před 14 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.