Google Chrome - kulervoucí prohlížeč!

To si tak jednou v 10:51 přijedu na kole od ivonky, chvilku koukám se sestrou na Dobu ledovou 2 na HBO Comedy a pak si s kávou sednu k PC, abych se podíval, co je nového a co mě čeká za povinnosti, usrknu lahodné kávy a pak si vzpomenu, že dnes měl Google vydat svůj prohlížeč Chrome. A vydal. Neváhal jsem a nainstaloval jsem jej, abych se podíval, co za třaskavou bombu to do poklidných vod prohlížečových světů spadlo.

A musel jsem zavolat i sestru, aby se podívala, co za úžasný prohlížeč to je :) Neměla pro to – logicky – pochopení, chudinka jedna. To je ten typ uživatele, co považuje myší gesta za zbytečné zdržování brouzdání.

google-chrome

Při spouštění se mě prohlížeč zeptal, zda chci přetáhnout informace, hesla a záložky z Firefoxu a hned mám komfort, historii, hesla…

Je to prohlížeč krásný, bez zbytečných menu, rychlý jak prase, všechny stránky mi zatím zobrazil korektně, po nastavení správných defaultních písem vypadají weby stejně jako ve Firefoxu… má dobré prohlížení zdrojáku, při otevírání nového tabu mi nabídne nejčastěji navštěvované stránky, prohledávání historie nejde slovy ani popsat, má naprosto detailní správu paměti a procesů…

A chybky? Nevyhledává v textu stránky pouhým psaním slova, kontrola pravopisu spoustu normálních slov nezná, myší gesta nejsou,… ale až to všechno bude – tak to bude jízda!

Tohle je přesně ten prohlížeč, který bych nainstaloval mámě nebo ivonce, sestře, co nepotřebují nic víc než kvalitní a bezpečné brouzdání… a pokud se do něj časem (jako pluginy) dostanou různé webdesignerské pomůcky, tak možná přejdu z Firefoxu i já.

Jsem nadšen.

před 13 roky | Obrázkově Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.