Hrůznou neděli mohlo spasit jediné jméno.

Ano, pouze zuzka ji mohla trochu prosvětlit. A co se mi na neděli (této) tak moc nelíbí? Vstal jsem v devět… zapl kompl. Ani nevím, co jsem dělal. Nějak byl náhle večer. Večer měla přijet zuzka, navštívit před vánocemi babičku… venku boží nadělení, tušil jsem, že to asi vzdají. Kdysi dříve mi říkala, že pokud není špatné počasí, navštěvují ji každý týden… tentokrát špatné počasí převzalo otěže a po hodinovém dešti rozpoutalo fujavici sněhových krupek… a tak to tady kolem vypadá alespoň trochu zimněji než ráno.


Pohled z okna někdy kolem desíti ráno… docela smutný.


Pohled z okna mnohem později, snad kolem třetí čtvrté hodiny.

Zuzka nepřijela a do čtvrtka patrně ani nepřijede. Pak ji uvidím… ale! Bude tu i v pátek na diskotéku? Zůstane u babičky? Kéž by… kéž by! A táty se na silvestr ještě asi nezeptala, jinak by mi zvěstovala co a jak… míra se včera stavil, ta jeho holka ho nechala, takže bychom tam byli se zuzkou jediní v tandemu, ale tragédie by to nebyla… ještě týden a půl.

Upíjím kafčo, jazyk jsem si tentokrát nepopálil tak moc… chvíle klidu a pohody, ale u komplu mě to už štve. Opravdu tu sedím od devíti ráno… tomu říkám prázdniny. Chvíli jsem programoval, ale teď k večeru už jenom ladím svůj blog. Pár kosmetických změn se kolem událo, odstranil jsem zbytečné vyhledávání, trochu přestavěl menu, přidal nejnovější komentáře… nic převratného.

Chtěl bych sem někam vbudovat odkazy na kamarády, ale nejsem si jistý, jak… udělat pro to samostatnou stránku s odkazem? A kdo tam pak bude chodit… nebo se pokusit nacpat odkazy do pravého sloupce a ještě více jej prodloužit? Zatím v tom nemám jasno. Také k tomu nechci dávat žádné popisy… člověk se pak těší, co si o svém webu přečte, ale potěšit ho to nemusí. Znám sám sebe, vím jak mě to občas rozladilo, když jsem našel odkaz na sebe jako „zajímavý web s amatérským dizajnem“… nebo tak nějak. Mého ega se to dotklo rozpálenými vidlemi :)

To by mě zajímalo, zda je to kafe, co si vařím, vrcholem chuti, nebo existují mnohem lepší verze. Jsem z toho mírně rozpačitý :)

V noci procesor opět po určité době uchutnal kouzla středozemě a pána prstenů… prodloužená verze dvou věží byla zhlédnuta celá, a já nadšen. Dohromady měla stopáž tři hodiny třicet šest minut, ovšem bez useknutých (všech) titulků. A těch vynechaných scén… každý, komu se filmy líbily, a říká si i byť jen v duchu, že je fanda pána prstenů, musí neosekané verze filmů vidět. Jsou téměř bezchybné… teď už mi dvě věže nepřipadají jako neustále pádídcí akční film, ale jako bezvýznamnými malými detaily okořeněné vyprávění pána prstenů. Ale o těch bezvýznamných detailech to právě je. O tom je celý Pán prstenů… elfí lano, entky, entí voda a smíšek s pipinem, rozmluva gandalfa s aragornem, cesta do Helmova žlebu a KOUZELNÉ aragornovo občerstvení, jež mu dopřeje eowyn (což ovšem zase nebylo v knize)… musel jsem zavolat sestru a také jí tu scénu pustit :) Je toho tam spousta… po shlédnutí jsem film i s výtkami hodnotil na 100%… teď dávám 150% :) Ještě bych také zmínil, že tentokrát se ve filmu objeví i Denethor, správce Gondoru. Faramir vzpomíná na boromira… velmi emotivní scéna, to mi věř.

Prsty mě pálí zimou, vrátil jsem se z venčení kima… se sestrou jsme obešli kousek vesnice, já s foťáčkem… z focení v noci nemůže vzejít nic extra, pokud nemáš ruce z kamene nebo stativ. Já měl popelnici :) Jedna fotka tedy stojí za to. Patnáctisekundová uzávěrka, to už se pak projeví…


Nějak tak to v noci vypadá před naším domem. Foťák položený na popelnici, 15sekundová uzávěrka… ta oranžová záře nad kopcem vypovídá o větším městě v tomto směru.

Určitě si časem koupím stativ. Nějakou malou trojnožku, protože fotky ve tmě jsou kouzelné… z popelnice jsem fotil i dům se stromečkem, ale postavil jsem foťák moc dozadu a on si zaostřil na okraj popelnice, místo aby bral v potaz dům… ještě k tomu zafoukal vítr a ze zelných svíček na stromečku nejsou rozmazané tečky, ale rozmazané šmouhy :)

Miluju focení. A jak rád bych nyní otevřel nějakou tajnou složku a podíval se na kouzelné fotky zuzky. Nenechá se a nenechá… já ji přemluvím :)

Abych dokončil téma, podíval jsem se dnes i na rozšířenou verzi jedničky pána prstenů. Když už, tak už! :) Spousty nových scén v hobitíně, a hlavně dvojnásobná stopáž lothlorienské části… i to předávání darů tam bylo, srdéčko mé zaplesalo. Je vám asi jasné, že až seženu návrat krále v prodloužené verzi (circa za rok), tak si udělám filmový maraton :) Všechny tři filmy najednou. A než pojedu na návrat krále do kina, tak si ho ještě jednou přečtu.

Já jsem fanda. Opravdový fanda… ailyn ulítává na Rohanu, mě okouzluje Gondor… nejraději bych vytvořil virtuální Minas Tirith jako obrovský projekt na netu. Vlastní město. Není to špatný nápad. Ale pohled na prázdnou složku, kterou je potřeba zaplnil desítkami souborů, nascriptovat šílené cosi, vytvořit strukturu databáze… to je depresivní. A hlavně: vytvořit princip, který lidi v projektu udrží. To všechno chce čas… a ten mít brzy nebudu. MOTOjuneau is lotr freak _ 20:48

před 18 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.