Ještě že byla ta generálka na čarodejnice...

… nic jiného totiž asi nebude. Minulý rok jsem také musel být posledního dubna v praze, kvůli protivně povinnému obchodování na internetu – tedy, kvůli jedinému povinnému cvičení v celém semestru. Jeho náplní bylo odevzdat excelovský dokument s nějakou statistikou. Ve 14:30 hodina začala, ve 14:45 jsem si již pohodovým krokem kráčel kvetoucím Šervůdem, abych si počkal na vlak a o půl osmé byl pohodlně doma. Pár desítek minut nato v kolektivu kamarádů, které takto pohromadě vídám stále méně a méně často. Čarodějnice. Každý důvod pro akci je dobrý.

Dnes to bylo stejné. Hodina od 14:30, odjezd vlaku v 15:47. Náplní hodiny bylo zapsat téma posledního úkolu na seznam a jít si po svých. Jenže vyučující se svědomitá kapacita a když už nás tam tedy sedm lidí z osmnácti přišlo, připravil si látku na celou hodinu a půl. „No a to je asi tak vše,“ ukončil hodinu přesně v 15:47, a teprve pak jsme se mohli zapisovat na seznam. Deset minut dříve by mi stačilo. Vyběhl bych ze školy, seběhl vyšlapanou pěšinku do areálu hlavního nádraží, uháněl mezi odstavenou technikou a dělníky v oranžových vestách, přeběhl i přes zákaz jedny koleje, druhé koleje, sprint na nástupiště, průvodčí by dávala píšťalku ke rtům, pak by mě ještě nechala nastoupit do prvních dveří a odpískala odjezd. A bylo by všechno ok.

Takhle je všechno v prdeli. Pokud dojedu teprve ve čtvrt na deset do Ticha, odkud je to k nám domů ještě pomalu 40 minut autem, tak už asi nemá cenu cokoli podnikat. A tak si tu sedím v křesle, noťas na kolenou, cestovka u nohou. Další vlak vyjíždí v 17:47. Kurva.

Pokud jde o čas, tak to není první věc, co mi dnes nevyšla. V 7:30 jsem už v přízemí koleje stepoval před kanceláří šéfky koleje… náš obstarožní blok D totiž projde kompletní rekonstrukcí za 35 mega, což vyžaduje jeho vyklizení do 16. května. Někdo stihne školu ukončit do toho data a může se rovnou vystěhovat, někdo ne a je nutné jej přestěhovat na jiné bloky, kde jsou volná místa. Stejně mě to zaráží. Kolej má pět kapacitou obdobných bloků. Copak je možné, aby byla jedna pětina míst volných? Nebo šéfka počítá se zázrakem? Pravda, někteří lidé z jiných bloků se odstěhují, zahraniční studenti také brzy odletí, místa budou… ale kdo chce mít jistotu, stojí přede dveřmi pěkně půl hodiny před úředními hodinami. Časem se objevila ještě sestra a předběhla dobrou polovinu fronty za mnou s kocovinou a motákem z nějaké pařby, co ještě nestačila ani přespat. Ta tu chce zůstat i přes léto, o to je stěhování horší, protože by bylo lepší přestěhovat se někam, kde bude moci zůstat (nestěhovat se za měsíc znovu). Já mám zatím vyhlídky, že 15. května budu mít hotovo. Jenže… v devět ráno mám zkoušku a ve tři nebo kdy odlétáme do Paříže. Předání a vyklizení pokoje je tedy lehce utopické, na jiný blok se tedy stěhuji už příští týden (sedmého). A úplné vystěhování? To taky nepřipadá v úvahu, protože z paříže přiletíme v sobotu v jedenáct večer a potřebujeme s ivonkou někde přespat. Takže kvůli jedné noci se stejně budu muset stěhovat na Éčko, kde jsem si už jeden rok prožil a i když tam mají lepší sprchy, tak tam není… internet. Týden to snad přežiju.

No, a i když jsem byl ve frontě asi tak desátý, přišel jsem na řadu v 8:50, ne-li později. Hodina a půl. Utekla mi první hodina, na které jsem se chtěl zapsat na zkoušku (sofistikovaná metoda – zápis na A4 s termíny). Došel jsem na její konec, kde jsem jen zjistil, že tento zápis proběhne za týden. Tedy v den, kdy se budu na koleji přestěhovávat. Časy se mi hezky kryjí.

Hodina a půl čekání ráno na tři minuty v kanceláři, hodina a půl čekání na další vlak, tři a půl hodiny ve vlaku.

Použil bych mnohem víc sprostých slov a osočování všech viníků, ale někdy to takhle prostě dopadne. Kurva teda.

před 13 roky | Ze života | 1 komentář

Komentáře

1 | -hgn- | před 13 roky

To cviko beru na sebe, měl jsem tam být. Udělám za tebe aspoň tu prezentaci. (Teda jestli ten znalostní objekt schválil?)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.