Křičel bych radostí...

Jenže to by nemohlo pomalu svítat. A proč to? Prostě… liška. Jo, fox… Mozilla FireFox 0.8!!!!!! The most vymazlený prohlížeč, který jsem kdy potkal! Stahuj, až se ti dráty roztaví, protože těch šest mega za to stojí! IE6.0 jsem považoval za „součást softwarového vybavení PC“… mozilla1.3 a následně i mozilla1.6 pro mě představovaly mega krok v před v použitelnosti a v user-friendly… a pak jsem u pixyho našel jednu css blbůstku (pokud tě to zajímá, hledej v jeho blogu cssEdit nebo EditCSS, jedno z toho…asi :), kterou jsem se rozhodl mít. Jenže Mozilla pro nic nebyla dost dobrá, bylo nutné stáhnout FireFox, další z prohlížečů od mozilly. Zpočátku se mi nelíbil layout. Tak jsem si stáhl jeden z asi třiceti nabízených. Stáhl jsem si i tu css blbůstku a vše funguje. A já jsem unešen.

A teď vylepšení proti mozille:
  • Deprimovalo mě, že při zavírání tabu bylo „close tab“ prohozeno s „new tab“… od spuštění jsem otevřel asi dvacet zbytečných oken, místo abych zavřel to původní. A to mi nervy tekly… a pak přijdu na to, že tab jde zavřít jednoduchým kolečko-klikem na jeho záložku. Geniální.
  • Nový tab otevřeš kolečko-klikem na jakýkoli odkaz, a stránka se načte do pozadí, takže nepřekryje aktuální obsah, který si čteš. Geniální.
  • Stejně jako v IE nyní kolečko-kliknutí aktivuje posunvání obsahu stránky pouhým pohybem myši v x ose. Popravdě, no konečně.
  • Bookmarky lze otevírat přímo do nových oken kolečko-klikem na jejich ikonku v nabídce. Geniální, u mozilly mi to chybělo
  • Co dál… no, všechno.

Tak, co lidi, nezačnete už konečně používat internetový prohlížeč místo té parodie na browser??? Přiznávám, že mi dlouhá léta věrně sloužil. Ale to jen proto, že jsem neměl potřebu používat cokoli jiného. Kdybych byl před třemi lety ochutnal tohle ovoce z nebes, byl bych snad přešel i na linux :) Hybaj stahovat!

Fjůůů, to jsem se vyčerpal. Asi jako při dnešním sáňkování… které stručně řečeno stálo za houby, sníh byl mokrý, drobně pršelo a sáňky se rozhodně s rychlostí nepředřely :) Opět já, opět vojta, opět dj… a noc. Přesně tak, když jsme vylezli na kopeček, na dně údolí už bychom nic nepoznali. Všude kolem bylo bílo, sníh… jenže ty jsi na něj nemohla zaostřit. Vše bylo černobílé, vše bylo zrnité, ale… ale bylo to super, tohle miluju, osamělost v pustinách, a tahle pustina začínající hned 500m za domem je naprosto vymaz… kouzelná :) Zpátky jsme mohli jet opět lesní cestou (po které jsme přišli), nebo to vzít lesem. Nejvyšší bod kopce, zalesněný, listnáče a nízké jehličnany, snad borovice, vše pod sněhem… pod kopcem skrze tisíce černých větví prosvítají světla vesnice, sráz je to snad nějakých dvě stě metrů převýšení… to asi ne, to asi kecám… ale je to šíleně prudký svah, hodit shora kámen, tak dole umírají lidé. My ovšem jeli po hřebenu, takovým zvláštním úsekem, zapomenutou zahradou… nedokážu to popsat, a nemohl jsem to vyfotit. Tam je les krásný, takový ztracený, nedotčený… vysušený. V létě se tam opírá slunce, stromy tam nejsou vysoké, takže tam není ani stín, jen popraskaná zem a suchý mech, a všude žár a teplo, vůně rozpáleného léta a horkého jehličí… teď tam byla tma a zasněžené černobílé stromy, mezi nimi klikatící se stezka, mnohdy nerozeznatelná. Svištěl jsem první, de fakto jsem hledal cestu, stěží se vyhýbal kmenům… stylem, že jsem ze stran kopal do sáněk, což vždy cuklo s řízením na opačnou stranu a sáňky tedy mírně zatočily… nejvymazlenější ale bylo chytat se rukou kmenů a s pomocí nich zatáčet do ostrých úhlů, nebo alespoň bez onoho kopání do sáněk :) To mi přišlo nejvíce akční :) Nakonec se mi do cesty postavilo něco asi 20 cm vysokého, najel jsem přímo na to. Byl to pevný kořen a sáňky se o něj na místě zastavily, já se po nich sunul dopředu (vždy sedím až naprosto vzadu) a zastavil se až o to hrazení vpředu. Žaludek mi to vyhnalo až kamsi k mozku, ale ani ten ani ostatní vnitřnosti jsem ven nepustil. Sáňkovat v temné noci, to je ještě kouzelnější než za úplňku.

Jo, hádej kdy jsem vstával :) V sedm. Celou noc neklidné sny, že musím v osm vstávat (nechápu, proč se mi zdálo o komunistech), a vstanu v sedm, deset sekund nato volá dj, aby mě probudil a oba lezeme ke svým komplům, abychom zkusili zahrát po síti strategii age of empires II. Zívám, nevypadám na člověka, ale přesto do té klávesnice ťukám. Jen ten dj se nepřipojuje :) Nejel mu net. A já vstával v sedm… o čtyři hodiny dříve než normálně. No co… zapracoval jsem na wesnici, sem tam něco prošmejdil, orkutil… odpoledne mi volá šéf z práce, kde jsem byl v létě (a předloni) na brigádě, zda bych mu nedokázal přeinstalovat systém, že mu to prý už jede pomau, a že v tom hrká a pod… sbalil jsem digitál, bágl se svým Service Pack X a vydal se za ním. Trvalo mi hodinu a půl, než jsem mu zformátoval disk, natáhl xpa, nakonfiguroval je a ještě zprovoznil bezdrát. Jede na stejném bezdrátu jako já i dj… ostatně, kdo ne :) No a aktualizace do avégéčka se mu stahovala 30kB/s… já slintal :)

Na orkutu je to čím dál zajímavější, potkávám tam spoustu „velkých lidí“ české netové/bloggerské scény. Svoji scrapbook jsem již oficiálně začal používat jako normální knihu návštěv nebo chat :) Co také jiného :)

Hm… zuzka. Když přišel dj se sáňkama, tak mě informoval, že sem prý dnes za babičkou přijela. Nevím o tom, neřekla, nenapsala… neozvala se. Jako minule. Tehdy jsem se na ni těšil jako na nikoho, připravoval jsem se jak nějaký model na módní šou… hodiny utíkaly, mobil nezapípal. A příští den mi ve škole řekne, že tu byla, ale jen na chvíli… kdyby mi alespoň to řekla.

Když nad tím tak přemýšlím, tak už je ten debilní valentýn. Svátek zamilovaných… mám opravdu nepříjemně vlezlý pocit, že můj svátek to není. MOTOjuneau není vymazlený _ 02:02

před 18 roky | Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | Ikeri | před 18 roky | ikeri.wz.cz

Valentýn je komerční svátek, kdy se maj sejít singl lidi a pomlouvat „povinnou veselici“ ;)) btw: hele, nevíš jestli by šlo udělat třeba nějakou sajtu-blog a updatovat ji třeba jen poslánim smsky?

reagovat

2 | juneau | před 18 roky

ja ti to nenapisu, ale na bloguje.cz to funguje

reagovat

3 | Ikeri | před 18 roky | ikeri.wz.cz

to sem ani nechtěla :D mě jen nenapadl nikdo jinej koho bych se mohla zeptat zda to vůbec de :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.